Čtyři tablety ENTIZOLu denně

Anonymní
1.12.20 23:09

Čtyři tablety ENTIZOLu denně

Ahoj. Měla jsem teď nějaké gyn problémy - špinění, lehké krvácení a výtok v době mezi cykly. Plus do toho trochu bolest v bedrech, únava, krvácení po sexu. No, celkově toho bylo víc. Tento měsíc se přidala i bolest v podbřišku, takže jsem se objednala na gyn na prohlídku. Šla bych i dříve, ale každý mi říkal, že to nejspíš bude od HA, že je to běžné a já hloupá tedy čekala, až zahřmí a samo to odejde. No, neodešlo, takže až teď jsem se rozhoupala a dnes jsem byla u gyn doktora. Zjistil, že mám zánět děložního čípku. Dostala jsem Azitromycin Mylan, to jsou 3 tabletky, bere se 1 denně. A Entizol (obojí jsou atb) pro sebe i pro partnera, abychom se přeléčili oba současně. Dal nám dávkování 2 tablety ráno, 2 večer, což jsou 4 denně. Dostal jste někdo také takové dávkování jako pro slona? Většinou na netu se píše dvě denně. Všimla jsem si toho až doma, jinak bych se zeptala rovnou v ordinaci. A pak se chci ještě zeptat, je tu někdo, komu se ze zánětu děložního čípku rozvinulo ještě něco vážnějšího? Třeba rakovina děložního čípku? Vím, že tady v tomhle možná zbytečně plaším, ale člověka pak napadne cokoliv. Tak pokud někdo máte i zkušenosti v něčem podobném, tak prosím napište. Moc děkuji za případné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6912
2.12.20 08:12

U nás na chirurgii 2 tbl na jednu dávku běžné. Žádná koňská dávka ;), takže se pořádně přeléčte a hlavně doberte předepsanou dávku! Jinak s žádnou rakovinou bych rozhodně neplašila!!! Prostě se přeléčit a docházet na prevenci tak jak každý jiný :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
2.12.20 10:04

2-0-2 je úplně normální dávka, takže neplasit, douzivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 10:35

@Juterka děkuji za odpověď. Léky samozřejmě doberu a na preventivní prohlídky také poctivě chodím. :) Jen z mého úvodního příspěvku to možná vyznělo, že to neřeším. Důvod jsem už psala, proč jsem nešla dřív. Dokonce i včera primář, když jsem mu řekla o svých problémech, tak jako první se mě zeptal, jestli beru HA a když jsem řekla, že ano, tak řekl, že to bude pravděpodobně z té HA. Až když jsem znovu řekla o těch bolestech, tak to bral vážněji. A díky za uklidnění, že dávkování je tak v pořádku, já právě četla na netu, že většinou se to bere 1- 0- 1 po dobu 10 ti dnů. Tak jsem se bála, jestli se mudr. nespletl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 10:39

@Lenulaa Také děkuji za odpověď. Jsem ráda, že je to tedy běžná dávka. Ano, určitě doberu, už mám v sobě dvě várky - 4 tablety.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat