Čůrá na záchod, kaká do plíny

184
3.4.07 15:38

Čůrá na záchod, kaká do plíny

Ahoj holky, už nevím, co s naším starším synkem dělat. Za nic na světě se nevykaká do záchodu, nebo do nočníku. Čůrání je v pohodě, řekne si, jde a je to. Ale když se mu chce „na velkou“ tak kříží nožičky, sedne na záchod a pak řekne - „Nejde to!“ Takhle s ním chodím stokrát a nic. Pak mu na:,–(ím plínu a okamžitě se vykaká. Můžete některá poradit? Máte podobné zkušenosti? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17456
3.4.07 16:03

Ahojky!

Ja radim-nechat byt, prejde to samo…Starsi syn mel stejny problem- vzdycky nekam zalezl a vykakal se do pliny, do zachodu ci nocniku ani nahodou :? ,kolem tri let zacal chodit sam na zachod a byl klid- jen u toho potreboval byt sam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
3.4.07 16:06

Já to řeším hlavně proto, že máme v květnu zápis do školky a tak nevím, jak se na to budou ve školce tvářit, že ještě není v tom kakání tak zdatný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
3.4.07 16:28

svagrova resila stejny problem, synovec mel uz 3 a ctvrt roku a mel nastupovat do skolky,ale kakal do pliny, ji rekli, ze ho nevezmou „s plinou“. Jednou kdyz byl v lete s prababickou na chalupe, tak sli na pole, kde se nacpal tresni, pak se mu chtelo strasne kakat, tak rikal, ze chce plinu, praba ji tam samozrejme s sebou nemela a rikala mu, at jde do krovi, on nechtel a vlekl ji na chalupu, asi 500m od pole. Dopadlo to tak, ze se po ceste pokakal, mel totiz z tresni prujem. Byl z toho tak vykuleny a asi se citil i blbe, takze kdyz dosli na chalupu, tak chtel znova plinu, ba ji nemohla najit a rekla, at jde na zachod, ze ji nemuze najit a on to uz nemohl zase vydrzet, tak sel na zachod. Tak to prolomili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.07 18:23

nám malej ještě nedávno kakal také do plenky a to vyčůraně po odpoledním spaní-jindy nebyla možnost,neb ji nemá a ráno se mu nechtělo. Ale chce to asi nehrotit - u nás to přešlo samo a není to tak dávno,takže jestli jdete v květnu k zápisu,v září do školky,tak má ještě klučina spoustu času-hlavně asi žádné stresy :wink:

• Citovat
  • Upravit
52
5.4.07 09:11

Ahoj,
tak s tím kakáním jsme na tom stejně, takže žádnou radu taky nemám. Syn je už přes den bez plínek, že chce čůrat ohlásí, ale že chce kakat, to ne. Řeším to tak, že kaká ráno, takže mu nechám ještě tu plínu co měl na noc aby se do ní vykakal. Nijak se tím neznepokojuju, ty děti se to časem naučí.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
5.5.11 21:19

ahoj take my rešíme stejný problěm,tak koukám,že hrotit to a hrozit TYTYTY nemá fakt cenu.moc děkuji
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
6.5.11 13:05

Tak my jsme to měli obráceně.Malej kakal po obedě a večer než šel spát do záchodu ale čůral do plín. Jeto měsíc co už zvládá obojí sám do nočníku a tak i kaká kdy chce ale 5měsíců chodil pravidelně po O a večer na záchod. Ze začátku jsme tam já a starší syn sedělina zemi a tlačili :lol: a dohadovali se kdo se vykaká první a po pár pokusech to pochopil. Pak jsme jásali, že byl první :dance:, obdivovali jsme hromadu :lol: a pak už sem ho prostě v tu danou dobu vzala a posadila na WC s redukcí :wink: . Teď co začal chodit sám na nočník, tak už nechodí dvakrát, jak byl naučený ale jen jednou a pokaždé v jinou dobu. Zkusit můžeš-starší sourozence má…Když se to nepodaří takhle, přijde na to určitě sám :-D Taky jsem furt poslouchala, jakej je to ostuda, že má plínu v dvouch letech,co je to za módu…bla bla :cert: . Hlavně v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
6.5.11 13:12

ahoj, měli jsme to u syna stejně, vždycky čekal, než jsem mu dala plínu abychom mohli jít ven (v mrazech jsem nechtěla riskovat mokré věci), venku zalezl někam do křoví nebo za strom a bylo to… pomohlo nám, když jsme mu dali nočník pod stůl a stůl přikryli dekou, že nebyl vidět, ale viděl :) a po nějaké době, když už to bylo zažité, postupně přešel s nočníkem na záchod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15915
16.5.11 13:55

My jsme to prolomili tím způsobem, že jednou když bylo vidět, že tlačí (do plínky), tak jsem mu rychle sebrala plínku a posadila na nočník. Sice jsem mu zarazila proces, ale jeden bobek už měl vytlačený v plínce (ten jsem mrskla do nočníku). Po chvíli jsem syna zvedla z nočníku a jásala jsem, že se vykakal do nočníku (i když tam nic nepřibylo). Viděl bobek v nočníku a jásající maminku, tak od té doby už kakal jen do nočníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.14 20:17

stále kaká do plíny v noci

Holky, já mám ted zase problém, jak odnaučit plíny na spaní v noci. Mám dítě 3 roky, od necelých dvu chodí na záchod. občas se i vakakalo do záchodu, pak zase ne, pak bylo období, že kakalo před spaním, pak zase ne a ted jsme opět, že přes den prostě nejde. i když ho několikrát posadím na záchod přes den, nevykaká se nebo maximálně miniaturní bobík, pak ho dám spát, dám plínu a asi za půl hodky, za hodku, kdy už spí je to cítit, přebaluju až jdu spát, to znamená, že na to občas nepříjdu nejdýl tak dvě hodky, což je pak cítit po celím pokoji kde spí, vsákne se to do věcí takže pyžamo peru každý den., jsem ráda, že aspon kadí, protože jsme měli i období, kdy mělo blok a nešlo vůbec třeba týden, t akže zase uplně extra hod stresovat nechci, a le už mě to nebaví kadž den prát pyžama, jsou už i hodně zničená a hlavně i ten smrad pak na spaní atd. nechat to být? asi před dvěma měsíci byl týden fakt klid, že chodil přes den nebo ob den se vykadil do záchodu, vypadalo, to už nadějně, takžře jsem plíny na další noční přebalování uklidila ted je to tu zas. ach jo :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
2.7.14 20:31

@pampeliška189 U nás tříletý taky teď kadil před spaním do plíny, měli jsme rozmluvu na téma „do plíny se nekaká“, vysvětlovala jsem, že musí vstát a jít kakat do záchodu a celkem se povedlo, když už tam ten bobek hodí, tak aspoň přijde hned, že je „posanej“ :lol: Ale bývá to hlavně když přes den nemá klid se vykadit, třeba včera tu celý den byl někdo cizí, pak jsme ještě narychlo jeli pryč a klid nastal vlastně až když šel do postele, tak přišel už s bobkem. Dneska tu byl dědeček, pak jsme šli ven, pak byli všichni na zahradě, pak už se večeřelo, takže cca 20minut po uložení šel na záchod se vykakat.
Plínu nechávám, přebalit plínu je pro mě menší zlo jak převlíkat celou postel, ono se to nějak vyvrbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23166
2.7.14 20:46

Řešila sem podobný problém, malý byl už několik měsíců celé dny bez pleny, ale na spaní sem ji nechávala, protože se občas počural a pravidelně vykadil do plíny. Jinam nechtěl, prostě si na plínu počkal.
A jak se to vyřešilo? Na férovku jsem před třemi týdny plenu na noc sebrala a čekala, co se bude dít…a ono se nedělo nic, okamžitě druhý den /kdy pochopil, že plena prostě není/ tu napřed chvíli lezl jak mlsnej kocour, ale pak šel na nočník a bylo. Postel byla počůraná první dvě noci, kdy trochu pustil, než si uvědomil, že čůrá, a zavolal na mě, že „čuát“, ale už je klid ;) Nyní kadí většinou dopoledne, vyčurat stačí před spaním a vydrží to až do probuzení. A já z toho byla divoká, jak tu spací plenu odbourat :palec:

Takže za mě radím plenu prostě sebrat. Už je dost velkej, aby to pochopil, možná to prvně bude držet dva dny, ale nakonec se vykakat musí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.14 21:23

@Mar__tanka1983 no, jenže on klidně čůrá i do postele a nevzbudí ho to. když ještě chodil spát odpoledne, snažila jsem se nejdřív odbourat odpolední plínu, ale vždy se totálně pročůral a chrápal dál, to má už od narození, i jako mimino když mu protelka plína a byla nacucaná i postel, tak spal dál.
No, jinak už rok chodí do školky, takže nějak dopoledne na to klid nemá, pak když ho vyzvednu tak jsme doma „jen“ chvíli, pár hodin, než jde zase spát, tak ho tam posazuju, ale to jsou hysteráky, že prostě kakat nechce. takže je síla ho dostat na záchod a když už tak tam jen celou dobu řve, žeprostě nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
2.7.14 21:34

Pokud to tedy dělá a vadí ti smrad, tak bych kontrolovala častěji a přebalila ihned jak to tam natlačí…s pyžamem to tedy nechápu, že je zničené, já je peru normálně pokaždé, jak čtyřleťákovi, tak roční.
Jinak plenu na kakání měl náš ještě na podzim, on si tedy rovnou řekl, že chce kakat a chce plenu, přišel ze školky a toto :roll: Takže jsem se pak naštvala a sebrala ji, prostě jak píšeš, chtěl mít „klid“ a pak to smrdělo,…jako bála jsem se, aby se neblokl, tři dny nešel a pak už musel letět, nestihl to, po…a od té doby stíhá vždy. Nicméně se nám odplenkoval jinak komplet, jel bez nehod, jednu jedinou v noci, ze dne na den.

Pokud to dělá ze spánku, tak asi nějaký blok bude. Zkoušela jsi ho posadit spícího na nočník. Není to to nejlepší, ale vím, že to někdo i dělá, že posazuje, když jde spát, protože ty děti to nevzbudí a třeba se jim o tom zdá, že sedí na wecku, nočníku a pustí to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama