Cushingův syndrom

8.11.19 18:20

Cushinguv syndrom

Hezký den, není tu náhodou někdo, komu diagnostikovali Cushinguv syndrom? Jaké berete léky, nebo způsob léčby?
8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.11.19 13:30

Ahoj, myslím, že operace je vždy nutná a až pak následuje léčba léky. Nebo už máš po operaci? Doktor ti k tomu víc neřekl?

• Nahlásit
  • Citovat
700
13.11.19 18:16
@kveta112 píše:
Hezký den, není tu náhodou někdo, komu diagnostikovali Cushinguv syndrom? Jaké berete léky, nebo způsob léčby?
8o

Můžeš mi prosím napsat zda ti něco pomohlo? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:06
@Jeans píše:
Můžeš mi prosím napsat zda ti něco pomohlo? Diky

Výsledky z krve a konzultaci s doktorkou budu mít až ve čtvrtek, dneska jsem byla na sonu nadledvinek a tam mi nic nenašli, jinak mám ten adenom hypofýzy. Tak jsem zvědavá, co a jak tedy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
15.11.19 19:13
@kveta112 píše:
Výsledky z krve a konzultaci s doktorkou budu mít až ve čtvrtek, dneska jsem byla na sonu nadledvinek a tam mi nic nenašli, jinak mám ten adenom hypofýzy. Tak jsem zvědavá, co a jak tedy.

Ahoj, děkuji a co s tím budou dělat nevíš? Prosím tě jak dlouho trvala ta magneticka rezonance? Děkuji :wink: jsi hodná, že jsi napsala. Mám zvyseny prolaktin a vůbec nemenstruji už od ledna. Tak a od června se nemohu vyhrabat že zanetu mocovych cest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 11:13
@Jeans píše:
Ahoj, děkuji a co s tím budou dělat nevíš? Prosím tě jak dlouho trvala ta magneticka rezonance? Děkuji :wink: jsi hodná, že jsi napsala. Mám zvyseny prolaktin a vůbec nemenstruji už od ledna. Tak a od června se nemohu vyhrabat že zanetu mocovych cest.

Jo, menstruaci taky nemám vůbec. Příští rok bych se ráda dostala na umělé oplodnění, ale všechno je na neskutečně mocdlouho času a není mi 18,ani 20. Ta magnetická 30 minut.
Nejdřív mi dali kontrastní látku do žíly a pak jsem tam šla, nic moc tak strašně dlouhou dobu se nemůžeš hýbat v miniaturním prostoru, ale na druhou stranu nikdo to tebe neřeže a nic ti nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
16.11.19 11:19
@kveta112 píše:
Jo, menstruaci taky nemám vůbec. Příští rok bych se ráda dostala na umělé oplodnění, ale všechno je na neskutečně mocdlouho času a není mi 18,ani 20. Ta magnetická 30 minut.
Nejdřív mi dali kontrastní látku do žíly a pak jsem tam šla, nic moc tak strašně dlouhou dobu se nemůžeš hýbat v miniaturním prostoru, ale na druhou stranu nikdo to tebe neřeže a nic ti nedělají.

Děkuji, no moc ti přeji ať ti to umělé oplodnění vyjde a vo nejrychleji. Já to nepotřebuji je mi 46(v říjnu mi bylo). Od ledna jsem to přestala dostávat. Myslela jsem si, že jsem v prechodu. No nejsem v nem, ale ten prolaktin způsobuje, že nemám to ms. No je mi také na nic. Pořád mám problém. V květnu jsem zmokla a nastydla. V červnu jsem dostala zanet mocaku a do teď s tím se léčím. Dr mi dal špatnou léčbu na začátku a takhle se to podelalo. Minulý měsíc jsem byla hospitalizovana a místo zlepšení mi po cevce z nemocnice v moci zůstala klebsibela pneumoniae na, kterou jsou atb rezistentní a já mudim co 20 až 30 minut curat hrůza :scream_cat:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 21:02

Měla jsem Cushingův syndrom před pár lety. Ale já jsem měla ten druhý případ, teda nezhoubný nádor na nadledvince. Po vyoperovaní nadledvinky jsem asi rok brala hydrokortizol.

• Nahlásit
  • Citovat
700
16.11.19 21:12
@Anonymní píše:
Měla jsem Cushingův syndrom před pár lety. Ale já jsem měla ten druhý případ, teda nezhoubný nádor na nadledvince. Po vyoperovaní nadledvinky jsem asi rok brala hydrokortizol.

Děkuji, a hlavně hodně zdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:58
@Jeans píše:
Děkuji, a hlavně hodně zdraví!

Snad to bude dobré, ve čtvrtek jdu na endokrinologii, nesu tedy výsledky, tak uvidím, ale mám k tomu ještě žlučníkové kameny, tak nevím, žádné obtíže nepociťuji, akorát mám neustálý hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 19:40

A

Tak ho nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
21.11.19 22:07
@kveta112 píše: