Cysta na vaječníku 3 cm

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.6.22 11:01

Cysta na vaječníku 3 cm

Dobrý den, mám problém..včera jsem byla na ultrazvuku břicha kvůli dlouhodobé bolesti a zjistili mi 3×1 cm cystu na pravém vaječníku. Je mi 16 a nevim co delat můj praktický lékař mi řekl, že by to neřešil, že to může zmizet a znovu objevit. Co mám dělat v úterý se chci objednat na gynekologii, ale mám strašný strach, protože nevím co mě čeká. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3989
24.6.22 11:16

Nevim, jak v 16ti, ale moje lekarka rika, ze resi cysty az od 5ti cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
24.6.22 12:20

Měla jsem cystu před asi 2 roky. doktorka mě ujišťovala, že není nijak nebezpečná. Sama se vstřebala, na další kontrole po roce už tam nebyla. Takže možná to u tebe bude podobný případ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19634
24.6.22 14:03

Nic. Je malá, řešit to nebudou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
26.6.22 17:02

Někdo ti musí zkontrolovat, jestli se zvětšuje nebo zmenšuje, takže já osobně bych se na gynekologii objednala - ke gynekologovi, který má v ordinaci ultrazvuk (respektive se s nimi domluvila, po jak dlouhé době máš přijít, aby koukli, jak se ta cysta vyvíjí). Může zmizet, ale taky hodně vyrůst a poškodit/zničit ti vaječník v extrémním případě. Což se stalo mě, o vaječník jsem přišla (ale já měla tu cystu velkou jako pěst a nevěděla jsem o ní). Ale normálně ty cysty časem mizí, problém je z nich opravdu málokdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
26.6.22 17:16

Já mám cystu 2-cm na vaječníku. Drepi tam a je pořád stejná. Tak mi ji 2× do roka na gynde zkontrolují a to je všechno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
7.7.22 15:01

Dobrý den, před 14 mi gynekolog našel polyp a cystu (3cm). Poprvé v životě jsem měla rozhozený cyklus (opoždění o týden, poté menstruace 8 dní) následně mi vyšel 2× pozitivní těhotenský test, stále krvácím, pravděpodobně z té cysty a mám bolesti v podbříšku (jako bych to měla dostat).
Lékař mi řekl, že by počkal jestli se mi cyklus zase srovná a ať si udělám ten test, ale tento týden dovolenou.
Mohlo by se jednat o mimoděložní těhotenství?
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat