Dacia Duster - máte, znáte, zkušenosti?

CokeLady
9.2.12 08:14

Dacia Duster - máte, znáte, zkušenosti?

Přemýšlíme nad koupí nového auta, strop je cca 400 tisíc. Pro rodinu i celkově vzhledově a tím, co umí se nám moc líbí Dacia Duster.

Má velký kufr, je to bytelný auto, dobře se řídí, ale zatím se prodává jen rok, takže nikdo nemá moc zkušenosti s tím, jaká je dlouhodobá kvalita, ačkoliv dle různých testů je to vydařený model. A samozřejmě při značce Dacia se každýmu první vybaví, že se auta montují v Rumunsku.

Vybrali jsme si model 1,5 dCi 79 kW/107 k 4×2 FAP. Nemáte doma tohle autíčko, nebo nemáte doma chlapa, který autům rozumí a co by doporučoval? Už nikdy nechci ojeté, max. nějaké předváděcí.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15068
9.2.12 09:19

Duster nemáme, máme Logan Combi nafťáka. Taky má velkej kufr, kočár tam dám rozloženej v klidu. Jezdíme už tři roky bez závad. Žádnej závoďák, ale výbornej dělník:-) Duster se nám ale taky líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
9.2.12 21:09

Já ti neporadím, tohle auto nemáme, ale manžel se o auta zajímá a na vámi vybrané auto říká, že nemá zas tak velký kufr. Větší má nová octavie combi tour, motor 1,6 benzín, cena 300 tisíc. Srovnatelné auto s octavií je renault megane combi nebo opel astra classic combi. Ty jsou co do objemu kufru větší (větší než ten duster). Duster je nízkonákladové auto, že je jako celkově obyčejnější (že tam dali jen co museli, horší plasty a tak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
9.2.12 21:11

Manžel by si duster vybral jen tehdy, pokud by chtěl pohon 4×4, pak je cenově bezkonkurenční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
9.2.12 21:19

To je fakt, náš Logan má asi větší kufr - http://dacia.cz/…ni/index.jsp .. i vzadu si bez problémů sednou tři, aniž by se mačkali .. manžel s ním jezdí na trhy prodávat keramiku a vždycky se ho trhovci ptají a okukují:-)

Ale otázka zněla jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24744
17.6.12 13:21

Ahoj tato diskuse vznikla už před delší dobou, ale i tak na ní odpovím, protože třeba pomůže při rozhodování někomu jinému. My jsme rodina, ve které se najde hnedka několik těchto modýlků ;) My máme Logana MCV, který je prostě super. Máme ho už 4 roky a bez jediného problému. Kufr má obří, vešel se nám tam i nesložení kočárek. My bychom neměnili. Bratranec má Dustera-bydlí v horách a čtyřkolka je u něj nutná.5íká, že je bezvadnej, jen ten kufr není moc velkej, ale zatím se s ním dostal uplně všude, co se týká spotřeby, tak taky dobrý. A tchýně má Sandero-auto pro ženu, jak říká můj manžel, ale to chápu. Je to měnší vozítko, ale taky nesmírně pohodlné a za ty peníze i kvalitní-koupila si ho hned, jak se začalo u nás prodávat-cca 3 roky a také za celou dobu ani jeden problém. Tedka si tchán brousí zuby na ten nový model Loggy-též obřík, chce to vyměnit za kombika fabku. Tot naše zkušenosti s Dacií :potlesk: :potlesk: :potlesk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jirka Budik
16.11.12 21:51

Mazel Duster

Mame Dustera 1.5dci(110k 4/4)od 13.4.2011,najeto cca 25t Km.Byl to krok do neznama, ale po vice jak roce a pul bych volil stejne. Jednoduche, robustni auto na spatne cesty, s trvale vyrovnanou spotrebou kolem 6.5 l/100 Km. Krome svolavaci akce na uchyceni brzd. trubek nebyl jediny problem. Zastavam nazor"co neni namontovano, nemuze se pokazit"a ze svych zkusenosti (3 mil.Km za volantem kamionu),mam odpozorovano, ze elektronika zacne odchazet po nejakych 5-6 letech, kdy si majetnejsi clovek kupuje nove auto a ten chudsi kupuje jeho ojete, nadseny z toho ze je"v plne palbe".Cekaji ho casto velke problemy a nakladne opravy, coz u Dustera moc nehrozi, z duvodu absence elektroniky. Jirka Budik

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.16 12:22

Mám Duster (říkám mu hrabě Drákula) 4 roky a najel jsem 70 tis. km.
Poruchy byly tyto a následující:
Klepání při rozjezdu - dělá to ABS jak si kontroluje jednotlivá čidla.
Náhlé rozsvícení tří kontrolek - stává se asi dvakrát do roka - nevím co to je, ale pomůže vypnout klíček a znovu nastartovat(vystoupit a nastoupit, řekl Bill Gates ve známém vtipu).
Stále zesilující rachot vycházející z motorového prostoru technik servisu mě nechal po dvaceti metrech jízdy zastavit, auto si odvezl, po deseti minutách mi ho vrátil, s tím, že byl uvolněný kryt pod motorem - už to nehlučí.
Bere to 6 litrú. Od namontování deního svícení 5,8, s karavenem to běhá za 7,4 litru - ani neví, že ho táhne.
Je to moje desáté auto a nemám nač bych si stěžoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.18 12:13

Ahoj máte někdo daciu daster 2018, zvazujem její koupi s pohonem 4×4,jsme 5 člena rodina + dva větší psy, kteří s náma ovšem na dovolenou nejezdí, Berem je akorát na krátké výlety. Muj dotaz je jestli nás to povede, děti jsou 6+3+6mes., takže sedačka velká, střední a vajíčko. Doted jsme měli Felicia, nezničitelné auto, ale už nám nestačí…

• Nahlásit
  • Citovat
5191
5.5.18 12:31
@Anonymní píše:
Ahoj máte někdo daciu daster 2018, zvazujem její koupi s pohonem 4×4,jsme 5 člena rodina + dva větší psy, kteří s náma ovšem na dovolenou nejezdí, Berem je akorát na krátké výlety. Muj dotaz je jestli nás to povede, děti jsou 6+3+6mes., takže sedačka velká, střední a vajíčko. Doted jsme měli Felicia, nezničitelné auto, ale už nám nestačí…

Taky uvažujeme o koupi, jsem zvědavá jestli někdo má :P :P naše malé sportovní kupé už bohužel s dětmi nestačí :mrgreen: navíc tam nebacpeme ani kočár

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.18 13:01

Taky se nám líbila Dacia Duster, ale jelikož máme taky tři děti 12,9, a 16 měs, zvolili jsme Dacia Lodgy. Do Dustra sedačky asi horko těžko dáte. Felicie a Duster mají vzadu sedačky stejný, takže nejsou to tři úplný sedačky, ale uprostřed je ten „soklík“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.18 13:16

Lodgy je nám k ničemu, pokud nemá 4×4, žijeme na vsi a máme zvířata, dotet jsme to řešili všelijak, ale pro ušetření práce je potřeba 4×4,někde sem četla že tam se právě vlezou, tak já nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5.5.18 20:35

My jsme z města, takže jsme spíš řešili místo pro děti a tak trochu cenu nového auta. My máme jen podsedák pro devítiletou a pro 16ti měsíčního 9-25kg sedačku, dvanáctiletá sedí uprostřed bez. Ale když jsme v autosalónu viděli Dustera uvnitř, je to malý. I prodejce říkal, že tři sedačky bychom tam těžko dali. Možná záleží i na typu autosedaček. Zkuste a uvidíte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
31.7.18 11:09

Varování.

Nový Duster 2018 jsem si objednal již 15.1.2018. Dodnes tj. 31.7.2018 jsem automomil nejen nedostal, ale nedostal jsem ani termín, kdy jej dostanu. Když jsem si stěžoval, nedostal jsem ani na stížnost odpověď a to z centrály obchodního zastoupení. Dnes lituji, nže jsem si neobjednal něco jiného. Hrají si na mrtvého brouka. Ferrry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.19 15:17

Čerstvá zkušenost po skončení záruky po najetí cca 40tis. km se mi rozsypala převodovka v servisu mi oznámili cena nové 60tis. + práce
Takové auto už nikdy nechci. Půjčka na auto nesplacená katastrofa. Jak mohou tak neknalitní auta prodávat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama