Dálkové studium VŠ - Opava, Ostrava

1844
13.1.11 19:54

dálkové studium vš, opava, ostrava

ahoj holky,v práci mi hrozí vyhazov, dělám v zemědělství mám voš v zemědělství ale jelikož tento obor dosti upadá tak uvažuji o vš studium dálkově opava, popřípadě ostrava. chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte o nějakém oboru, který není moc těžký a dá se zvládnout při dítěti a zaměstnání. obor je v celku jedno. studovala jsem rok vš zemědělské a byl to dosti záhul. tak snad někdo poradí. s myšlenou jít na vš už si pohrávám asi tak 2 roky ale mám strach z náročnosti studia. budu moc ráda jestli někdo poradí. díky renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5140
13.1.11 20:16

Ahojky
Taky si pohrávám s myšlenkou začít opět něco studovat hlavně kvůli práci (s VŠ by se snad lépe hledalo), ale teda neporadím jaký obor to vůbec , podle mě bude všechno těžké, záleží na tom co by jsi ty chtěla vystudovat. Mám mezi známými 2 co ted dodělávají 3 letý balaře a teda můžu ti říct že je to záhul, oni teda musí kvůli práci, jinak by se jich bud zbavili a nebo by hodně klesli s penězma takže pro ně je to naprosto nutné. Opravdu záleží na tobě co by jsi chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
13.1.11 20:24

Diggy, já studuji zemědělskou univerzitu v Praze. Obor provoz a ekonomika, ale je jich mnohem více. Přednášky jsou jeden víkend zhruba za pět týdnů. Letos vycházel zimní semestr na dva víkendy a potom jednu neděli. S tím, že není nutné na přednášky docházet, protože většina informací se objeví na internetu buď přímo od profesora nebo od spolužáků. Takže pokud ti jde o dojíždění, tak si myslím, že by to bylo docela snesitelné.
Co se týče náročnosti studia, tak mám dvě děti (3 a 6 let), podnikám, starám se o nemocnou babičku a docela to zvládám. Tedy, abych byla upřímná, tak téměř celý semestr nemám na učení čas a moc to neřeším a potom mám tři čtyři týdny záhul při zkouškovém. V průměru se na jednu zkoušku učím tak tři noci. A rozhodně nejsem žádný génius (alespoň o tom nevím :lol: ). Zrovna včera si jedna profesorka stěžovala, že upadá obor „trávníkář“ :lol: , tak máme nalákat lidi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
13.1.11 21:10

Renčo - řeknu ti své zkušenosti se studiem na FSS MU v Brně - jsem z OV,ale dojíždím, protože škola = přednášky jsou jen 3× za semestr v sobotu a pak zkoušky, které jsou většinou taky v sobotu - tedy dá se dělat při práci či na mateřské může o víkendu hlídat tatínek či babička. Škola je to podle mě náročná,ale spíše na myšlení,psaní prací než na učení, já dala teď v sobotu zkoušku(ty jsou složeny v 90% z písemné práce a posléze z písemného testu, výjimečně ústně, přičemž testy jsou z otevřených otázek, pakliže jsou někdy uzavřené otázky, tak je volba odpovědní 1-5 správně, čili fajně :roll: a musíš se učit opravdu vše, nic nevynechat), ani nevím jak, protože času na učení bylo opravdu málo :roll: a ráda bych v červnu státnicovala, to vyženu děti s tatínkem ven a budu se učit, uvidíme :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nunun
19.3.11 15:06

V Opavě je určitě výhoda, že vše obejdeš hezky pěšky při pěkné procházce městem a bez smogu. Má kamarádka takhle dálkově o pátcích studovala němčinu když si zkracovala čekání na nepřicházející mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
46
5.8.12 23:08

Ahoj holky, ráda bych oživila tuto diskuzi. Chtěla bych studovat VŠ, ale nevím, jakou. Uvítala bych, pokud někdo máte zkušenosti, co se dálkového studia týká a na jaké VŠ. Taky se pořád rozhoduji, jestli bych to vůbec zvládala. Jsem už pár let po škole a nevím, jestli mozek ještě pořád funguje. Tak pokud napíšete nějakou radu, budu za to vděčná. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lilibeth
6.8.12 07:52

@Vlassta Ahojda, já jsem studovala VŠ Báňskou - obor Hospodářská politika a správa. Mám tři semestry. Pak jsme otěhotněla a byla 8 měsíců v nemocnici a s mrnětem se mi vracet nechtělo. Ale ty první tři semestry byly celkem na pohodu.

• Nahlásit
  • Citovat
4923
6.8.12 08:37

No těžko radit, jakou vš, nejlíp takovou, co by tě bavila, zase pamatuj, co vystuduješ a chceš mít lepší uplatnění tak i tu práíci budeš pak po zbytek života dělat. určitě bych si vybrala školu kde není praxe…
ale já včil nastupuju na VŠ lék. fakultu.
v OV se dá studovat dost oborů pokud se chceš směrovat na Ostravskou univerzitu, tak je tam dopst fakult na výběr, nebo pak báňskou…ale ty obory…záleží co tě táhne ke studiu, studovat jen tak abych měla papír, je podle mě blbost.
Myslím to tak, když vystuduješ jen tak něco..abys měla titul Bc., Mgr a nic ti to povolání neříká a nechceš ho dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
6.8.12 09:54

Pokud nechceš jezdit každý pátek do školy na přednášky, tak si dej nějaký obor z Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné (patří pod Slezskou univerzitu v Opavě) a formu studia elearning. Do školy musíš jen 3× za semestr na tutoriály, přičemž první je důležitý hodně (řeknou hesla, jak bude probíhat zkouška, jaké chtějí seminárky atd.), na druhý ani nemusíš a na třetím se z některých předmětů už píšou průběžné testy, nebo jsou předtermíny zkoušek. Nevýhodou je, že ti nikdo nic nevysvětlí a učíš se jen sama doma a pak jezdíš na zkoušky. A potom je tam taky oproti jiným školám více zkoušek. Např. Báňská ekonomka má za semestr cca 5-6 zkoušek, v Karviné cca 10-14 zkoušek. Ale žádná sranda to teda není. To ale asi žádná VŠ. Bylo by divné, kdyby ty tituly dávali zadarmo, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
6.8.12 21:04

@konévka @Soira @Lilibeth Díky holky za radu. Je to asi divné, ale já potřebuji hlavně ten papír, v podstatě je jedno, co budu studovat. U nás v práci mě titul Bc alespoň víc zaručí, že mě ty mladší, dravé, bezdětné kolegyně s titulem nepřipraví hned o místo, protože se u nás dost propouští. Samo, že studovat nějakou šílenost co mi nic neříká taky nechci, ale hlavně abych to zvládla a zkoušky nebyly moc velký opruz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lilibeth
7.8.12 07:53
@konévka píše:
Bylo by divné, kdyby ty tituly dávali zadarmo, ne? :think:

DIvné jo, ale pěkné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
4923
7.8.12 08:45

@Vlassta a co tak specka v oboru? aby ti to zaručilo to místo, když budeš mít titul mimo obor, tak pochybuju že to bude taková ta „udrženka“ místa :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
7.8.12 09:13
@Lilibeth píše:
DIvné jo, ale pěkné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No tak o tom žádná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
7.8.12 16:42

No záleží co tě zajímá a baví, pak se ti bude určitě i lépe studovat, než se učit něco co ti nic neříká. Pokud tě baví spíš ekonomické obory, tak zkus něco na VŠB nebo OPF, tam je toho v kombinované formě celkem dost, jestli jsi spíš humanitně založená, tak mrkni na Ostravskou. Já studuju kombinovaně na lékařské fakultě a žádná sranda to není a s dětma už vůbec ne. hlavně je tam hodně praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4923
7.8.12 18:58

@Michaela23 já se letos chystám, ale praxi..ošulím, dme si razítka dle známých ostatně jako všude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama