Dálkové studium všeobecná sestra

Anonymní
23.3.21 19:55

Dalkove studium vseobecna sestra

Dobry den. Potrebovala bych poradit. Premyslim nad doplnenim vyssiho vzdelani. Jsem prakticka sestra, ktera je jak praxi tak financne omezena. Nevim co je lepsi zda VOS nebo uz rovnou VS? Resil jste to nekdo? Je to hodne narocne? Mam deti a k tomu makam v nemocnici. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.3.21 20:06

Kamarádka studuje po Bc. ještě salovou sestru. Na dva roky. Dala si to na mateřské s dvěmi dětmi. Pokud to chceš, tak si dej rovnou VŠ. Časově to vyjde na stejno, ale finančne si pomůžeš víc a lepší i pro další eventuální studium. Ale jestli to zvládneš musíš vědět ty. Jsou to pátky, soboty, praxe. Musíš sama vědět jak můžeš kombinovat a co si můžeš domluvit. Ale učit se budeš moc, moc, moc. Sama musíš vědět, zda na to máš. Já si dálkově dodelavam humanitní směr, máme dvě malé děti a s prací bych to nedala. Jsem unavená, malá je živá a málo spí, tu straší řeším učení, teď on line formou. S kamaradkou studují buď bezdětné s prací, nebo na mateřské s dětmi, nebo s dětmi, které už se o sebe umí postarat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 20:18
@Anonymní píše:
Kamarádka studuje po Bc. ještě salovou sestru. Na dva roky. Dala si to na mateřské s dvěmi dětmi. Pokud to chceš, tak si dej rovnou VŠ. Časově to vyjde na stejno, ale finančne si pomůžeš víc a lepší i pro další eventuální studium. Ale jestli to zvládneš musíš vědět ty. Jsou to pátky, soboty, praxe. Musíš sama vědět jak můžeš kombinovat a co si můžeš domluvit. Ale učit se budeš moc, moc, moc. Sama musíš vědět, zda na to máš. Já si dálkově dodelavam humanitní směr, máme dvě malé děti a s prací bych to nedala. Jsem unavená, malá je živá a málo spí, tu straší řeším učení, teď on line formou. S kamaradkou studují buď bezdětné s prací, nebo na mateřské s dětmi, nebo s dětmi, které už se o sebe umí postarat.

Me staci ta vseobecna sestra. Kdyz budu na VOS tak budu Dis? Je me 31 a ze skoly jsem fakt hodne dlouho. Nevim zda vzit tu vosku, ta je statni a vseobecna budu stejne jako na VS. Je to hrozne, jak to ti nahore potentovali a kdysi zavedli zdravotnicky asistent :? Nejblizsi je v HK a tam jsem dalkove studium nenasla, no poohlidnu se jinde

• Citovat
  • Nahlásit
30
23.3.21 20:20

Kombinovaný studium při práci se dá, hlavně dost věcí už z praxe znáš. VŠ při práci je samozřejmě horší než když máš místo plného úvazku brigádu a volný čas… Ale není to nic nemožného.

Mám kamarádku, co má DiS a Mgr… A VOŠka byla prý horší než bakalář s magistrem. 😁 😁

Neboj se toho, vše zvládneš. Ať si vybereš cokoliv.

A jak píšeš výše o dojíždění… Kdybys jezdila denně, je to důležitý, ale když pojedeš párkrát do měsíce, neomezuj se jen na HK a mrkni i dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 20:31
@Awika píše:
Kombinovaný studium při práci se dá, hlavně dost věcí už z praxe znáš. VŠ při práci je samozřejmě horší než když máš místo plného úvazku brigádu a volný čas… Ale není to nic nemožného.

Mám kamarádku, co má DiS a Mgr… A VOŠka byla prý horší než bakalář s magistrem. 😁 😁

Neboj se toho, vše zvládneš. Ať si vybereš cokoliv.

A jak píšeš výše o dojíždění… Kdybys jezdila denně, je to důležitý, ale když pojedeš párkrát do měsíce, neomezuj se jen na HK a mrkni i dál.

Dekuji za postrehy. Jako Bc. je financne ohodnocen lepe, jak Dis? Chtela bych zustat v nemocnici jako ted a ta ma male platy jako prakticka sestra. Vseobecna ma vice, tak jestli neni zbytecne uhanet se Bc

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 21:12

Určitě VŠ, náročné to bude hlavně s praxí, ale ta je i na VOŠ, to si nevybereš. Na VOŠ je více nevýhod - platí se, jsou tam vyuč. hodiny jak na SŠ a i absence je omezená, na VŠ jsou přednášky některé nepovinné, státní VŠ jsou zdarma a můžeš pak pokračovat ve studiu dál. Já sama přestupovala z VOŠ na VŠ a nelituji toho ani trochu, VŠ mě bavila, na VOŠ jsem rok trpěla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 21:31
@Anonymní píše:
Určitě VŠ, náročné to bude hlavně s praxí, ale ta je i na VOŠ, to si nevybereš. Na VOŠ je více nevýhod - platí se, jsou tam vyuč. hodiny jak na SŠ a i absence je omezená, na VŠ jsou přednášky některé nepovinné, státní VŠ jsou zdarma a můžeš pak pokračovat ve studiu dál. Já sama přestupovala z VOŠ na VŠ a nelituji toho ani trochu, VŠ mě bavila, na VOŠ jsem rok trpěla.

Koukala jsem na nabidky statnich VS a nejblize jsou Pardubice, ale procetla jsem si par diskuzi a pry je hodne tezka a malo kdo projde

• Citovat
  • Nahlásit
159
25.3.21 14:59

Pokud máš střední zdrávku, tak by na všeobecnou sestru měl stačit 1 rok na vyšší odborné škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:52
@emouen píše:
Pokud máš střední zdrávku, tak by na všeobecnou sestru měl stačit 1 rok na vyšší odborné škole.

Ja musim dalkove, takze to bude tak na 3.roky. A k lepsi uz bc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 06:34
@Anonymní píše:
Koukala jsem na nabidky statnich VS a nejblize jsou Pardubice, ale procetla jsem si par diskuzi a pry je hodne tezka a malo kdo projde
  • Tím se nenech zastrašit, sama poznáš, až tam nastoupíš, jaké to tam je. Já studovala tedy jiný obor na ZSF JCU, a to jsem si vyslechla, jak je to tam šílené, ale za mě musím říct, že až na výjimky byli vyučující fajn a nároky na studium nebyly vůbec tak hrozné. Školu jsem zvládla a ty to zvládneš taky, stačí jenom chtít. ;) přestupovala jsem z VOŠ a bylo to nebe a dudy. Mmch. spolužáci z VOŠ si po absolutoriu draze platili rok na soukromé VŠ, aby byli bakaláři..
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat