Další vzdělávání - chci učit na SŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.6.22 22:56

Další vzdělávání

Dobrý den

Jak to funguje, kdyby jsem chtěla učit na střední škole? ( integrované, učiliště.. )

Mám střední Pedagogickou ( předškolní a mimoškolní pedagogika)
Viděla jsem kurz v celoživotním vzdělávání - výuka na ss ( odborný výcvik, odborné předměty,)

Máte s tím někdo zkušenosti?
Jaký předměty by jsem pak mohla ucit? Děkuji ( prosím o vysvětlení)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4616
25.6.22 23:01

By jsem… Doufám, že žádné :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2815
25.6.22 23:08

Hlavně ne český jazyk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60051
25.6.22 23:09

Když najdeš EM, tak proč nezkusíš google a číst informace? Nebo minimálně si nalistovat fakulty a vyhledat si odpovídající obory.
Kdo chce studovat. Kdo chce učit. Tak si myslím, že má být víc samostatný. Kdo za tebe bude plnit úkoly, když budeš studovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33641
25.6.22 23:42
@Anonymní píše:
Dobrý den

Jak to funguje, kdyby jsem chtěla učit na střední škole? ( integrované, učiliště.. )

Viděla jsem kurz v celoživotním vzdělávání - výuka na ss ( odborný výcvik, odborné předměty,)

Radši ne. Přenech výuku lidem, kteří na ni mají patřičné vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13759
26.6.22 05:10

Na tohle už ses ptala a odpověď dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22118
26.6.22 05:13
@Anonymní píše:
Dobrý den

Bez pedagogickeho vzdelani ucitelskeho smeru bys mohla ucit odborne predmety za predpokladu, ze mas vysokoskolske vzdelani v magisterskem studijnim programu v tom oboru (napr. ekonomie, strojirenstvi, stavebnictvi, IT, jazyky). Tam ti potom staci ten pedagogicky kurz. Samozrejme, ze skola muze vyjimecne projmout i jinak vzdelaneho pracovnika, pokud se mu nedari obsadit misto odborne vzdelanym.
Se SS predskolni a mimoskolni pedagogika ale asi nepochodis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37347
26.6.22 05:51
@Anonymní píše:
Dobrý den

Kdyby ses na to pořádně podívala, věděla bys, že do takových studií na celoživotním mohou vstoupit jen ti, kteří mají ukončené vyšší vysokoškolské vzdělání(Mgr., Ing.). Učit můžeš po absolvování jen ty předměty, které jsou profilující pro Tvůj pregraduálně vystudovaný obor, jinak-ty předměty, ze kterých máš státnice.

Pokud máš jen střední pedagogickou školu, bez řádného studia VŠ se dál nepohneš v tomto směru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41508
26.6.22 06:44

Neni to tu uz nejméně potreti? Vzdycky ji napíšou, ze ne a stejne je za chvili nova diskuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917
26.6.22 06:51

Myslela jsem, že aspoň pedagogové mají lepší úroveň psaní. A ono ne…

Budeš si muset dodělat vysokou pedagogickou nebo se vrátit do školky. A rodičům moc nepiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55895
26.6.22 07:28

Precti si na strankach sve skoly profil absolventa. Se svym vzdelanim muzes na ss delat asistentku pedagoga.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
26.6.22 08:05
@vokishka píše:
Neni to tu uz nejméně potreti? Vzdycky ji napíšou, ze ne a stejne je za chvili nova diskuse.

Zoufalá pseudoucitelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat