Jak nabít opencard synovi jako dárek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulik
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 24.10.14 10:12
Dárek - jak nabít open-card

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli je možné nabít na celý rok open-card, aniž bych si musela od dotyčného kartu půjčit? Chtěla bych to dát synovi jako dárek k vánocům a když si jí půjčím, tak to nebude překvapení. Bez toho to ale asi nepůjde? Bohužel ani nevím, do kterého data jí má nabitou, aby to navazovalo a pak následovalo nabití na celý rok. ( pražská open card a první pásmo )

Reakce:
Ladie
Závislačka 4656 příspěvků 24.10.14 10:20

To nejde. I pokud nabíjíš přes net, tak musíš zadat číslo karty opencard.

sagina
Echt Kelišová 7811 příspěvků 24.10.14 10:21

Nabít lze přes internet, je potřeba znát číslo karty (je na kartě napsané, ale poměrně dlouhé na zapamatování, alespoň pro mne, takže bude potřeba si kartu zapůjčit minimálně na dobu opsání či ofocení čísla). nabíjí se přes e-shop dopravních podniků:
 https://eshop.dpp.cz/eshop/

ale s datumem neporadím, já mám platnost kuponu uloženou v potvrzovacím e-mailu, případně ji zkontroluji ve validátoru. myslím, že přímo při nákupu nepoznáš, do kdy kupón platí. což se tedy může stát, že jak synovi vyprší kupon, automaticky koupí nový a nebude vědět, že už má od tebe předplaceno :nevim:

anecak
Echt Kelišová 8659 příspěvků 24.10.14 10:22

Bohužel bez karty to nezjistíš (do kdy je nabitá, zjistíš v tom validátoru), nikde na netu to podle mě zjistit nelze. Dobít ji sice můžeš na netu, ale nahrát se to musí stejně ve validátoru.
Jedině si ji od syna půjčit, aby nevěděl.

Eulalia
Stálice 95 příspěvků 24.10.14 10:49

Mimochodom, na prve pasmo sa neda nabit na cely rok - max na 90 dni. Co mu vytvorit poukaz a pak ked budete spolu, tak cez internet si on naklika co potrebuje a ty das kreditnu kartu? :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >