Reklama

Dárek pro bratra - 12 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 08:17
Dárek pro bratra - 12 let

Ahoj, prosím o radu :)

Potřebovala bych nějaké nápady co za dárek k narozeninám pro 12tiletého bratra.
Problém je v tom, že je to dost materiálně založené dítě - rodiče na tom ještě nedávno byli finančně docela špatně, takže když se jim začalo dařit mnohem líp, chtěli mu dopřát to co dřív nemohli, nicméně to vyústilo v to, že si bratr už materiálních věcí vůbec neváží. Tudíž mu nechci dát jen nějakou další věc, kterou by někam odložil a vůbec nevyužíval. Na druhou stranu je mi zase hloupé dát jako dárek k narozeninám třeba něco do školy nebo tak.

Nemáte nějaké nápady na dárek, který by ho potěšil, ale zároveň by to nebyla jen nějaká další kravina? Napadlo mě třeba věnovat mu poukaz na adopci zvířete v ZOO nebo tak - to má i výchovnou hodnotu - ale pochybuju že by to dvanáctiletému klukovi udělalo nějak extra radost.

Jinak brácha nejradši čte, miluje PC hry, žádný sport ho extra nebaví a nějaké oblečení ho taky nepotěší, to vůbec neřeší.

Díky za všechny nápady!

Reklama

Reakce:

Šmoulice
Kelišová 6650 příspěvků 14.02.17 08:21

IPhone 7 ;) To ho potěší určitě. ;) :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.02.17 v 08:22

Ice79
Závislačka 2574 příspěvků 14.02.17 08:22
@elaria píše:
Ahoj, prosím o radu :)

Potřebovala bych nějaké nápady co za dárek k narozeninám pro 12tiletého bratra.
Problém je v tom, že je to dost materiálně založené dítě - rodiče na tom ještě nedávno byli finančně docela špatně, takže když se jim začalo dařit mnohem líp, chtěli mu dopřát to co dřív nemohli, nicméně to vyústilo v to, že si bratr už materiálních věcí vůbec neváží. Tudíž mu nechci dát jen nějakou další věc, kterou by někam odložil a vůbec nevyužíval. Na druhou stranu je mi zase hloupé dát jako dárek k narozeninám třeba něco do školy nebo tak.

Nemáte nějaké nápady na dárek, který by ho potěšil, ale zároveň by to nebyla jen nějaká další kravina? Napadlo mě třeba věnovat mu poukaz na adopci zvířete v ZOO nebo tak - to má i výchovnou hodnotu - ale pochybuju že by to dvanáctiletému klukovi udělalo nějak extra radost.

Jinak brácha nejradši čte, miluje PC hry, žádný sport ho extra nebaví a nějaké oblečení ho taky nepotěší, to vůbec neřeší.

Díky za všechny nápady!

Tak knížku? Jinak teda je děs, že 12 letý kluk nesportuje. :nevim: :hug:

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 08:25

@Ice79 asi to tou knížkou bohužel skončí no, doufala jsem že vymyslím něco nápaditějšího, ale jsem fakt v koncích :D

Jinak s tím sportem, on má pohybu docela dost, naši bydlí na vesnici a máme ještě o rok mladšího bráchu, takže dost lítají venku, chodí s našima plavat a tak, ale všechny pokusy o organizovaný sport skončily neúspěchem, na to nějak nemá povahu :D

Ice79
Závislačka 2574 příspěvků 14.02.17 08:34
@elaria píše:
@Ice79 asi to tou knížkou bohužel skončí no, doufala jsem že vymyslím něco nápaditějšího, ale jsem fakt v koncích :DJinak s tím sportem, on má pohybu docela dost, naši bydlí na vesnici a máme ještě o rok mladšího bráchu, takže dost lítají venku, chodí s našima plavat a tak, ale všechny pokusy o organizovaný sport skončily neúspěchem, na to nějak nemá povahu :D

Tak aspoň že tak. :) No, nemusí si zvykat, že od každého dostane hodnotný dárek. Beztak něco většího dostane od rodičů. Ale je super, že na bráchu myslíš. :)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.02.17 08:35

Co třeba vstupenku do nějakého IQ parku, muzea?

Gina
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 6 inzerátů 14.02.17 08:46

Co poukaz na nějaký zážitek? Byla jsem nadšená z větrného tunelu - Skydive areny v Praze. Nebo se domluvit s rodiči jeho nejlepších kamarádů a domluvit jim hodinu/dvě v nějakém akčním centru typu lasergame, motokáry…nebo jízdu tankem, BVP…

Příspěvek upraven 14.02.17 v 08:47

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 14.02.17 08:47

@elaria A co nějaký zážitek? Vzít ho do kina, sednout si potom někam na něco dobrého ;) Nebo s nim zajit do bázenu nebo zábavneho parku. Mam 12leteho syna a kdyby si ještě na nějakou takovou akci mohl sebou vzít nějakého kamarada, byl by nadšeny. A k tomu dát třeba i nějakou tu pěknou knizku ;)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.02.17 09:03

@Gina Přikláním se k tomu, pokud má rád PC hry, tak lasergame by ho mohla bavit :-) A vyblbne se tam :-)

Markéta80
Hvězda diskuse 39349 příspěvků 14.02.17 09:09

@elaria ty nevíš co ho baví? syn by byl rád za cokoliv od minecraftu :mrgreen:, za knihu by teda určitě rád nebyl :mrgreen: ty čte jen proto že mu říkáme že prostě číst musí a aby měl zápis do čtenářského deníku :jazyk:

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 14.02.17 09:15

Externí baterii k mobilu nebo externí reproduktor na písničky… :think:

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 09:15

Jé, díky moc za nápady! Lasergame je super, akorát je problém ten, že naši bydlí na vesnici a jediné velké město poblíž, kde se dá něco podniknout, je Brno které je 30km odtud, takže nevím jak bych tam organizovala akci se skupinou kamarádů :/

Ale vzít ho do toho IQ parku třeba nebo do kina je super, navíc ještě co jsem se odstěhovala tak se moc nevídáme, takže by měl určitě radost kdybych si na něho vyhradila celý den a vzala ho pak třeba na oběd a vybrat nějakou maličkost :) Díky!

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 14.02.17 09:20

@elaria To bude bratr nadseny :palec: Uděláte si celý den jen pro sebe a uzijete si to spolu :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama