Dárek pro bratra - 12 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 08:17
Dárek pro bratra - 12 let

Ahoj, prosím o radu :)

Potřebovala bych nějaké nápady co za dárek k narozeninám pro 12tiletého bratra.
Problém je v tom, že je to dost materiálně založené dítě - rodiče na tom ještě nedávno byli finančně docela špatně, takže když se jim začalo dařit mnohem líp, chtěli mu dopřát to co dřív nemohli, nicméně to vyústilo v to, že si bratr už materiálních věcí vůbec neváží. Tudíž mu nechci dát jen nějakou další věc, kterou by někam odložil a vůbec nevyužíval. Na druhou stranu je mi zase hloupé dát jako dárek k narozeninám třeba něco do školy nebo tak.

Nemáte nějaké nápady na dárek, který by ho potěšil, ale zároveň by to nebyla jen nějaká další kravina? Napadlo mě třeba věnovat mu poukaz na adopci zvířete v ZOO nebo tak - to má i výchovnou hodnotu - ale pochybuju že by to dvanáctiletému klukovi udělalo nějak extra radost.

Jinak brácha nejradši čte, miluje PC hry, žádný sport ho extra nebaví a nějaké oblečení ho taky nepotěší, to vůbec neřeší.

Díky za všechny nápady!

Reakce:

Šmoulice
Kelišová 6750 příspěvků 14.02.17 08:21

IPhone 7 ;) To ho potěší určitě. ;) :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.02.17 v 08:22

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 14.02.17 08:22
@elaria píše:
Ahoj, prosím o radu :)

Potřebovala bych nějaké nápady co za dárek k narozeninám pro 12tiletého bratra.
Problém je v tom, že je to dost materiálně založené dítě - rodiče na tom ještě nedávno byli finančně docela špatně, takže když se jim začalo dařit mnohem líp, chtěli mu dopřát to co dřív nemohli, nicméně to vyústilo v to, že si bratr už materiálních věcí vůbec neváží. Tudíž mu nechci dát jen nějakou další věc, kterou by někam odložil a vůbec nevyužíval. Na druhou stranu je mi zase hloupé dát jako dárek k narozeninám třeba něco do školy nebo tak.

Nemáte nějaké nápady na dárek, který by ho potěšil, ale zároveň by to nebyla jen nějaká další kravina? Napadlo mě třeba věnovat mu poukaz na adopci zvířete v ZOO nebo tak - to má i výchovnou hodnotu - ale pochybuju že by to dvanáctiletému klukovi udělalo nějak extra radost.

Jinak brácha nejradši čte, miluje PC hry, žádný sport ho extra nebaví a nějaké oblečení ho taky nepotěší, to vůbec neřeší.

Díky za všechny nápady!

Tak knížku? Jinak teda je děs, že 12 letý kluk nesportuje. :nevim: :hug:

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 08:25

@Ice79 asi to tou knížkou bohužel skončí no, doufala jsem že vymyslím něco nápaditějšího, ale jsem fakt v koncích :D

Jinak s tím sportem, on má pohybu docela dost, naši bydlí na vesnici a máme ještě o rok mladšího bráchu, takže dost lítají venku, chodí s našima plavat a tak, ale všechny pokusy o organizovaný sport skončily neúspěchem, na to nějak nemá povahu :D

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 14.02.17 08:34
@elaria píše:
@Ice79 asi to tou knížkou bohužel skončí no, doufala jsem že vymyslím něco nápaditějšího, ale jsem fakt v koncích :DJinak s tím sportem, on má pohybu docela dost, naši bydlí na vesnici a máme ještě o rok mladšího bráchu, takže dost lítají venku, chodí s našima plavat a tak, ale všechny pokusy o organizovaný sport skončily neúspěchem, na to nějak nemá povahu :D

Tak aspoň že tak. :) No, nemusí si zvykat, že od každého dostane hodnotný dárek. Beztak něco většího dostane od rodičů. Ale je super, že na bráchu myslíš. :)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.02.17 08:35

Co třeba vstupenku do nějakého IQ parku, muzea?

Gina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 6 inzerátů 14.02.17 08:46

Co poukaz na nějaký zážitek? Byla jsem nadšená z větrného tunelu - Skydive areny v Praze. Nebo se domluvit s rodiči jeho nejlepších kamarádů a domluvit jim hodinu/dvě v nějakém akčním centru typu lasergame, motokáry…nebo jízdu tankem, BVP…

Příspěvek upraven 14.02.17 v 08:47

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 14.02.17 08:47

@elaria A co nějaký zážitek? Vzít ho do kina, sednout si potom někam na něco dobrého ;) Nebo s nim zajit do bázenu nebo zábavneho parku. Mam 12leteho syna a kdyby si ještě na nějakou takovou akci mohl sebou vzít nějakého kamarada, byl by nadšeny. A k tomu dát třeba i nějakou tu pěknou knizku ;)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.02.17 09:03

@Gina Přikláním se k tomu, pokud má rád PC hry, tak lasergame by ho mohla bavit :-) A vyblbne se tam :-)

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40027 příspěvků 14.02.17 09:09

@elaria ty nevíš co ho baví? syn by byl rád za cokoliv od minecraftu :mrgreen:, za knihu by teda určitě rád nebyl :mrgreen: ty čte jen proto že mu říkáme že prostě číst musí a aby měl zápis do čtenářského deníku :jazyk:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 14.02.17 09:15

Externí baterii k mobilu nebo externí reproduktor na písničky… :think:

elaria
Povídálka 45 příspěvků 14.02.17 09:15

Jé, díky moc za nápady! Lasergame je super, akorát je problém ten, že naši bydlí na vesnici a jediné velké město poblíž, kde se dá něco podniknout, je Brno které je 30km odtud, takže nevím jak bych tam organizovala akci se skupinou kamarádů :/

Ale vzít ho do toho IQ parku třeba nebo do kina je super, navíc ještě co jsem se odstěhovala tak se moc nevídáme, takže by měl určitě radost kdybych si na něho vyhradila celý den a vzala ho pak třeba na oběd a vybrat nějakou maličkost :) Díky!

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 14.02.17 09:20

@elaria To bude bratr nadseny :palec: Uděláte si celý den jen pro sebe a uzijete si to spolu :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >