Dárek pro učitele - II. stupeň

2185
12.6.17 08:56

Dárek pro učitele - II. stupeň

Ahojki holky, diskusí na toto téma je tu dost, ale většinou jsem našla prvostupňové. Holka je letos v šestce, a já nevím, jestli jsou učitelé na II. stupni opravdu zvyklí dostávat jeden společný dar od celé třídy, nebo i tady může dávat každý sám za sebe. Naše třída je dobrá parta, ale není tam žádný „vůdce“, který by zajistil výběr peněz a celé to prostě vedl. Dokonce i dar pro učitelku, se kterou se vloni loučili, vymýšleli a zajišťovali rodiče, děcka toho nejsou schopni, doufala jsem, že letos už budou,,,tak že bych dceru trošku popostrčila, vysvětlila jí to, ať to probere s holkama.
Jinak dá nějakou maličkost za sebe, ale že už by se to měli pomalu „učit“. Tak jen mě zajímá, jestli s těma indiviuálníma dárečkama nebudou letos za exoty.

díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14397
12.6.17 09:00

Nevim jak ted, ale mi davali kazdej za sebe kazdej rok i pak na stredni :D velkej spolecnej darek jsme davali akorat v 9 na rozlucaku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
12.6.17 09:05

Edit.: myslela jsem samozřejmě pro třídní,,,učitelé ostatních předmětů jsou jasní, buďto nic nebo indivindi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4251
12.6.17 09:20

Třídnímu bych dávala společný větší dárek v devítce na odchodnou.
Jinak teda jako manželka učitele musím říct, že ty drobné dárky od každého žáka jsou peklo :mavam:
když už, tak něco, co se dá zkonzumovat nebo jen kytku. Rozhodně ne upomínkové předměty.
Manžel tyhle dárky dostává spíš před Vánoci. K vysvědčení většinou naštěstí kytky nebo bonboniéry, případně nějakou flašku taky přinesl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 09:20

My taky dávali sami za sebe az do devitky. Na gymplu uz jen tu kytku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
12.6.17 09:29

Aha, tak já měla opravdu představu, že na II. stupni je to jinak. No tím líp, v našem případě.
Souhlasím, že ty malé dárky musí být doma příšerné na skladování, keramiku a podobné „blbosti“ nikdy nedávám, protože ani já sama na to nejsem. Na druhou stranu kytka a bomboška mi připadá takové jakési trapné, tak jsem to učitelkám řešila balíčkem čajů nebo takovou tu látkovou tašku, co se složí do kabelky, myslím, že i balíček drogerie jsem dávala, ale tam jsem měla strach, aby si úča nemyslela, že ji beru jako špindíru, ale to snad ne :)
To každoroční přemýšlení mě fakt ubíjí,,,naštěstí Vánoce a pololetí nějak neřešíme, jen ten konec roku.

Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
12.6.17 10:37

Já bych to teda na konci běžného roku neřešila, jen kytku + něco malého spotřebního. Větší věci až na rozlouceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
12.6.17 11:39

Já jako učitelka dostávám na konci roku od každého žáka individuálně. Většinou kytku, případně čokoládu, bonboniéru. Potěší každá drobnost. Je hezké, že děcka poděkují, ať je to čímkoli.
Dítě mám zatím jen ve školce, ale na konci roku jsem učitelkám dávala jednou celofánový kornout oříšků a sušeného ovoce, další rok mýdlo z Manufaktury. Mě osobně by kosmetika potěšila, nebrala bych to, že jsem za špindíru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
12.6.17 11:45

Ja davala vetsinou kytku, akorat treba v 5 tride kdyz sme se loucili s jednou tridni a sli na druhej stupen k jinej jsem davala myslim hrnicek s necim :D ale je mi jasny ze ucitelky nemaj nafukovaci byt aby tam kazdorocne uskladnili 30 hrnicku a podobnejch blbinek :D me treba vzdycky zajimalo co ucitele delaj s tema kytkama, to musi mit doma jak v kvetinarstvi, ja bych se snad udusila mit v byte najenou dvacet ruznych kytek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 11:54

Nejlepší něco, co se dá spotřebovat - bonboniéra, čaj, ořechy, koření, a tak. Co mě taky potěší je kytka v květináči, jelikož z těch řezaných po týdnu nic nezbyde.
Ale hlavní asi je, když žáček poděkuje a cítím z toho, že je to upřímné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 11:55

Me jako ucitelku tesily darky typu sprchac, susene ovoce, caj, dostala jsem i lesk na rty, telove mleko apod. :palec: Takove ty serepeticky, figurky a hrnecky, to je peklo, vetsinu uz nemam. Jinak u nas se na konci roku davaji kytky-ale kazdy sam za sebe, zadne spolecne dary, nebo cokolada apod. Nekdo neda nic, vsak to neni povinnost, ale zase to potesi, to jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 11:58

Ad rezane kytky-nekdy se jich seslo fakt moc, tak jsem i neco porozdavala (treba uklizeckam, kucharkam…) a neco jsem idavala na hrbitov :oops: My mame doma dve kocky a to jsou poziracky cehokoliv zeleneho :( Kytky v kvetinaci jsou taky fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.17 15:04

Jakožto učitelka mám nejradši 1 hezkou kytku za celou třídu nebo dárkový poukaz na masáž apod.
Nejhorší jsou svíčky a keramika, rozdávám to pak dál.
Ale vždy mě potěší, když si děti i na netřídní vzpomenou :))

• Nahlásit
  • Citovat
2
21.7.17 12:43

My dneska objednali učitelský kalendář s vtipnými obrázky:
http://darekproucitele.cz/ :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.17 15:56

Ahoj, dcera dávala dárek vždy sama za sebe - kytici nebo bonboniéru - stejně jako ostatní. Jednou děti udělaly video z celou třídou na rozloučenou na konci prvního stupně. Nebo se dělal kalendář s fotkami dětí ze třídy. :) Vím, že už jsou prázdniny, myslím to jenom jako tipy na příští rok. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama