Dárky pro děti přátel

Anonymní
19.6.21 18:23

Dárky pro děti přátel

Ahoj,

mám takový dotaz, dáváte dětem přátel dárky? Když jdete za někým na návštěvu a mají děti, případně když oni přijdou na návštěvu za vámi?

Všem přátelům co se narodilo dítě jsme vždy dávali nějaký dárek. A pak většinou když se vidíme, dám dětem nějakou sladkost, omalovánky…

Já bych se pro děti rozdala, manžel s tím už tolik nesouhlasí, přecejen se dětí v okolí narodilo v poslední době docela dost a tak už jsem objednávala z eshopu pro víc dětí najednou a částka na účtence tomu odpovídala, vlastní děti zatím nemáme.

A ještě jeden dotaz, když půjdu za kamarádkou, které se narodil syn a má už holčičku ve školce, je v pohodě, abych pro chlapečka měla hračku a pro malou třeba omalovánky? Nebude pak žárlit? Samozdřejmě, že když se narodila taky od nás dostala dárek, ale to určitě neví. Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1663
19.6.21 18:26

Dáváme dárky když se dítě narodí. Pokud již má staršího sourozence, tak tomu také něco doneseneme. Pak jsme párkrát dětem kamarádů také koupili třeba bonbóny, ale vidam se celkem často a děti dost přibylo, takže už dáváme jenom při tom narození :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15308
19.6.21 18:29

Davame darky pri narození (staršímu sourozenci bych eventuálně taky neco dala), ale darky „jen tak“ nevedu a ani bych to nechtěla pro sve dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54124
19.6.21 18:35

Ano, nějakou drobnost vezmeme. Dle věku.
Když jsou menší a vím, že rodičům to nevadí. Tak koupím Kinder vajíčka a nějaké pití, bublifuk. Třeba pro neteř a synovce mám koupené, až za nimi v létě pojedeme Pop it. Pak přikoupím nějaká Kinder vajíčka a co mají rádi. Nejvíc se jim líbí takové to lízátko noha, jak se namáčí do kyselého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22454
19.6.21 18:36

Dávám dárky k narozkám apod, jen tak ne, akorát vždycky nosím třeba čokoládu nebo bonbóny, když přijedeme na návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
19.6.21 18:45

Máme přátelé jen se staršími, většími dětmi. Kupujeme vždy sladkosti když se vidíme. Jinak abych kupovala veledary, to už by museli být opravdu přátelé, ne jen Máňa s Láďou od vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
19.6.21 18:48

Na navstevu, kde jsou deti, je fajn privezt ztrba meloun, hrozno, jahody, tresne, za to budou vdecne. Omalovanky nebo fixky (ty jsou hodne vdecne) jsou taky fajn pozornost. Vic bych to neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19804
19.6.21 19:05

Pri tom narozeni dej urcite darek hlavne tomu starsimu. Miminu je to jedno, sok zažívá to starsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32802
19.6.21 19:07
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám takový dotaz, dáváte dětem přátel dárky? Když jdete za někým na návštěvu a mají děti, případně když oni přijdou na návštěvu za vámi?

Všem přátelům co se narodilo dítě jsme vždy dávali nějaký dárek. A pak většinou když se vidíme, dám dětem nějakou sladkost, omalovánky…

Já bych se pro děti rozdala, manžel s tím už tolik nesouhlasí, přecejen se dětí v okolí narodilo v poslední době docela dost a tak už jsem objednávala z eshopu pro víc dětí najednou a částka na účtence tomu odpovídala, vlastní děti zatím nemáme.

A ještě jeden dotaz, když půjdu za kamarádkou, které se narodil syn a má už holčičku ve školce, je v pohodě, abych pro chlapečka měla hračku a pro malou třeba omalovánky? Nebude pak žárlit? Samozdřejmě, že když se narodila taky od nás dostala dárek, ale to určitě neví. Díky :)

Ano, na návštěvu nechodím s prázdnou, jako bezdětná jsem byla velmi štědrá teta. Když nesu něco jednomu dítěti, dávám. i sourozenci. Aby se necítilo odstrčené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
19.6.21 20:23

Ja moc rada daty nedavam. Vecne nestiham, nevim, co by se tomu kteremu diteti libilo. Navic fakt nemam na to pamatovat si, kdy se kdo treba narodil. Zajimave je, ze vetsina nasich pratel si ale pamatuje, kdy se narodily nase deti :oops:

Mam kamaradku, ktera vzdy dava fakt obr dary. Tak se tez snazim, i kdyz obr to nikdy moc neni. Ale ve skutecnosti bych tuhle tradici zrusila. A druhe kamosce jsem k narozeni miminka vlastne nic nedala - teda, objednala jsem ji sushi do domu. Byla KO. Tak to bylo vic pro ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5350
19.6.21 21:36
@Cuddy píše:
Pri tom narozeni dej urcite darek hlavne tomu starsimu. Miminu je to jedno, sok zažívá to starsi.

Přesně. Dárek hlavně pro staršího. Určitě ne menší, než dostane to mrně. Nejde o finance, může být levnější, ale takový, aby z něj mělo dítě radost.

Jinak lidem, se kterými se vídáme pravidelně, dárek nenosím. Když jedu někam po roce, tak nějakou maličkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat