Dát dcerku do školky, když ještě nemusí?

13496
16.8.11 22:54

Dát dcerku do školky, když ještě nemusí?

Zajimal by me vas nazor zda dat dcerku do skolky, kdyz ja jsem jeste doma.
Dcerka mela v cervnu tri, premyslela jsem, ze se zajdu zeptat zda nemaji volne misto, ze bych ji dala treba na tri dny v tydny na dopoledne do skolky a sup, reditelka mi dnes rekla, ze maji volne mista, protoze nektere deti nenastoupi a tak ze je mala prijata.
Ja jsem jeste doma, do prace nespecham, RP mam na ctyri roky a tak premyslim jestli tam malou vubec mam dat, kdyz tak ctu, jak jsou decka hned nemocne atd.
Ale prijde mi, ze by ji kolektiv prospel a i nejaka ta cinnost v kolektivu(do zadnych MC ale chodit nechci).
Jen si tak rikam, ze kdyz ji tam dam, ze mi bude chybet a bude to dopoledne takove prazdne.
Dcerka sama zacala s tim, ze by chtela do skolky a ze se moc tesi, stejne se to ale bez place neobejde.
Co rikate, mam ji jeste nechat doma, nebo uz ji do skolky dat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1313
16.8.11 22:59

Já bych jí tam na pár hodin týdně dala ať si zvyká, zvlášť pokud nemá starší sourozence, aby si zvykla na děti atd…
My žijeme v Irsku a tady je mateřská jen 6 měsíců, takže děti jsou v jeslích od mala…Našemu je 10 měsíců a bohužel díky operaci jsem doma, takže v 6 měsících do jeslí nemuse, ale přemýšlím, že ho příští rok od září (takže od 2 let) na pár hodin dám, ať si zvyká na děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
16.8.11 23:17

Dala bych ji, ze skolky ji muzes vzit vzdycky. Nase mala nastoupila taky ve trech a skolku miluje. Myslim si, ze deti uz v tomhle veku detsky kolektiv potrebuji, i kdyz napred budes doma smutnit :wink:

Příspěvek upraven 16.08.11 v 23:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16496
16.8.11 23:18

Dala bych ji. Zvykne si a nebude to pro ni takovy sok. Muze treba chodit jen na dopoledne. Ale obe moje deti zacaly chodit uz do jesli, starsi od necelych dvou, mladsi od roku a ctvrt, chodily prvni rok obe jen jednou tydne(ja pracovala na castecny uvazek, starsi k tomu jeste hlidala babicka, mladsi ted taky). Starsi pak sla do skolky, zezacatku jsem ji davala mene casto, pak uz normalne. Mladsi bude jetse letos v jeslich a bude taky chodit asi tak trikrat tydne…
Myslim,ze je to pro deti podstatne lepsi takhle, nez pak najednou z nicehonic na cely den kazdy den, kdyz mama musi do prace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
16.8.11 23:25

Jestli tam sama chce, dala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.11 23:29

taky bych ji do školky dala. Stejně tam bude moct být jen omezenou dobu, když si s ní ještě na mateřské, alespoň si zvykne.
Taky mám skoro tříletou dcerku, která půjde v září do školky, byť jsem doma s půlročním chlapečkem. Ale když s manželem vidíme, jak ji táhnou vrstevníci a každý den se potřebuje „vybít“ nějakým sportem, nebo alespoň výletem, jinak je doma jak utržená od řetězu, tak máme pocit, že jí školka jedině prospěje. Navíc co, kdyby náhodou byl se školkou problém, kdykoliv ji zase můžeme zrušit a může být zase se mnou doma :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.11 23:29

Dej tip maminam, ktery musi do prace a deti jim nevzali, at vedi, kam zavolat :wink:

Ja bych taky dala, budes ji moct brat, jak bude potreba, kdyz na ni neco poleze, hned muze zustat doma a ne jako kdyz uz je clovek v praci od-do a dite tam proste odvede i s nudli dokud nepadne s teplotou, protoze co jinyho zbyva :roll: (fakt se na to „tesim“, uz jsem to jednou zazila :zed: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10017
16.8.11 23:30

Taky bych dala. Aspon si vsechny nemoce odbyde ted a ty nebudes stresovana praci, kdyz muzes byt doma. Az pak pujdes do prace tak mala uz bude spravne promorena. U nas to taky v zari vypukne, jsem z toho hodne nesva, ale na synovi vidim, ze uz to potrebuje jako sul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
16.8.11 23:30

Taminko, proc myslis, ze se to bez place neobejde? Mozna bez tvyho :wink: Nase mala byla taky vzdycky pricucla ke mne a kupodivu ve skolce nikdy nezabrecela :wink: Taky mi to bylo strasne lito, ale uvidis, ze nakonec to taky uvitas :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
16.8.11 23:31

Ahoj,
pokud chce dcerka sama, dala bych.
Tahání nemocí je kapitola sama o sobě, ale aspoň budeš mít možnost, malou v případě nutnosti ze školky na čas stáhnout, když bude nejhůř 8-) Ten první rok školky je prostě děsný (co se nemocnosti týče), to říkám na rovinu… Ale jednou si to holt prožít musí. Bohužel :-?

Uvidíš, jak to bude vypadat a řešit to pak budete mít možnost „za pochodu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
16.8.11 23:33

Taky bych jí do školky dala, ze začátku by stačilo jenom na dopoledne. Dítě si tam aspon zvykne na větší kolektiv a ještě se tam i něco přiučí. A ještě, když tam sama chce, tak není co řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
16.8.11 23:36

S nemocnosti je to pravda, ale ona, kdyz si to neprodela ve trech, tak si to prodela o rok, o dva stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
16.8.11 23:38

No ona tam chce, ale myslim, ze ani nevi co to obnasi. To pozna az potom.

Jinak samozrejme tak bude chodit jen na dopoledne a asi ne vsechny dny, protoze na patek si ji chce bravat babicka. A mate pravdu, ze kdyby neco, tak ji vzdycky muzu odhlasit nebo ji aspon vzit.

Jitulinku jj taky to prave u nas vidim, ze se potrebuje nekde „vybit“ a kdyz neni kde tak pak doma lita jak urvana z retezu. takze i z toho duvodu chci aby tak chodila.

Inap no bez meho mozna taky ne, ale ja jsem na to zvykla, protoze chodi kazdy tyden na dva dny k babicce, takze to je pohoda, mozna me ale vezme to, ze tam budou „cizi“ pani ucitelky a dcerka k nim prilne. Ale z jeji strany mam strach, ze bude plac, ona neni zvykla byt s nikym cizim krome babicek, kdyz nekam jezdime a je tam hlidani, tak nechce, drzi me za nohu, place a je to velka stydlivka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
16.8.11 23:39
nakukovatelka píše:
Dej tip maminam, ktery musi do prace a deti jim nevzali, at vedi, kam zavolat :wink:

Myslím si, že tady u nás není extra velký problém umístit dítě do školky.

Taminko - to je kus od kusu a třeba se to i bez toho pláče obejde, mě dítě už první den z té školky vysloveně vypakovalo. My dáváme ve 3 letech (na 3, max. 4 dny v týdnu, pátky máme taktéž babičkovské, ostatně to jsou ve školce k obědu luštěniny :lol: ), ať jim lezou na nervy taky jiné děti než jen sourozenci 8-) . Ale taky jsem si kolikrát říkala, že by to klidně počkalo :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.11 23:47

Jenom se zeptam, neberte to prosim Vas jako rypani, ale uz jsem to parkrat zaslechla a vzdycky me to trochu prekvapi resp. se tomu musim zasmat - sdeleni typu „on uz do skolky sam chce“ apod. - kde jako sebere 3lety dite, ktery bylo doposud doma s mamou, pojem, ze chce do skolky ? Resp. je jasny, ze jim to clovek doma povida a lici ve vsech moznych ruzovych barvach, laka je na to a pripravuje, takze decka duveruji a reknou, ze se tesi (teda asi vetsina, kazdy taky ne), ale to z toho nejaky dospelak pak vychazi ?? Ze jako dite uz chce ? 8-o :lol: Mne to rekla i kolegyne, ze jeji dcerka do JESLI chtela :lol: A kdyz mi rekne, ze nechce, tak ji tam neda ? :lol:
Je to jenom taky podiveni se nad argumenty, nechci nic rozpoutat !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama