Datum trvanlivosti

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
333
4.9.16 06:29

Všecko co je prošlý nebo nejasný vyhodit! A kor když je to k jídlu nebo do očí! Neřešit a vyhodit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15457
4.9.16 07:23

@beruska9 Plastová lahev. Nemusí to mít trvanlivost??? To nechápu. Vždyť to přece nevydrží donekonečna. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15457
4.9.16 07:24

@Svetlussska Nejedná se o jídlo. Spíš o kosmetiku. Mléka na opalování a po opalování. Nějaké krémy. Už jsem na to narazila tolikrát.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21509
4.9.16 07:55
@Sára 1 píše:
@e008 Je tam značka spotřebujte do 12 měsíců po otevření. Nemám to otevřeno. Nějaké datum minimální trvanlivosti musí být.

kosmetika nemusí mít datum trvanlivosti, pokud tam má časové určení doby spotřeby od otevření. V obchodě třeba krémy kontrolují přes čárový kód a podle toho ze systému vyjede trvanlivost a měli by staré výrobky z prodejny stahovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15457
4.9.16 08:16

@nozu To ale znamená, že pokud si to koupím a hned neotevřu, tak netuším, dokdy to spotřebovat? :nevim: Vlastně - napsat si datum koupě a přidat 12 měsíců? To mi nepřijde logický. :nevim: :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Elenloth
4.9.16 08:25

@Sára 1 Trvanlivost se velice často píše ve formátu rok/měsíc/den. A ještě častěji to bývá datum výroby a někde uprostřed veškerého textu je věta o spotřebě do 3 let od data výroby. U některých kosmetických výrobků spotřeba být uvedena nemusí, pokud je tam pouze symbol otevřeného kelímku, je trvanlivost delší, než 30 měsíců. Ony ty neotevřené věci vydrží skoro věčnost, je to narvané konzervanty.

  • Citovat
  • Upravit
15995
4.9.16 08:41
@Sára 1 píše:
@beruska9 Plastová lahev. Nemusí to mít trvanlivost??? To nechápu. Vždyť to přece nevydrží donekonečna. :nevim:

No spreje nemusi, pac k tomu nema pristup vzduch, tak ze to nekazi, aspon tak si pamatuji…ja delala pro kosmetickou firmu, ale zrovna kremy nedelali, tak nevim…ale pamatuji si neco jak pise @Elenloth, kdyz to ma dlouhou zivotnost, staci jen kelimek
Asi se pocita, ze kdyz to neotevres, tak je to „zapecetene“ a zadne procesy neprobihaji…ale urcite je tady nekdo, kdo tom rozumi vic.
V kazdem pripade na obalu zvykne byt kontakt na nejakou infolinku, treba ti to tam reknou, kdyz jim prectes tu sarzi. Ja to umela „precist“ z vyrobku te firmy, co jsem pro ni pracovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová