Dáváte dárky bez oslavy?

2216
8.4.21 16:43

Dáváte dárky bez oslavy?

Ahoj, budu ráda za názory ostatních..
Mate narozeniny, uděláte oslavu v restauraci, pozvete nejbližší příbuzné, oni vám dají květinu a peníze. Když pak mají narozeniny oni sami, tak žádnou oslavu nedělají - dáte jim pak při osobním setkání v období, kdy mají sami narozeniny, taky peníze k jejich narozeninám? Nebo to řešíte jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20691
8.4.21 16:47

No my si nedavame peníze, ale vždy nějakou drobnost a to dáváme pokaždé každému, ať dělá oslavu nebo ne. Přijde mi minimálně slušné se zastavit a popřát a s prázdnýma rukama přát nechodim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14151
8.4.21 16:48

Darek nepodminuji oslavou.
Ano, davame si v rodine drobne darky, i kdyz se nedelaji oslavy. Pokud je oslava (napr. kulatiny) je darek podstatne vetsi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
8.4.21 16:49

Beru to tak, že se potkáme při jiné příležitosti třeba 2 týdny po tom, co měl dotyčný narozeninY… Tak jestli říct - Ty jsi měl teď narozeninY, tak dodatečně vše nejlepší a dát obálku, nebo to neřešit, či dát drobnost.. V den narozenin vždy poprejeme přes telefon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
8.4.21 16:54

Dárek nedávám za pozvání na oslavu. Dávám ho proto, abych druhého potěšila, udělala mu radost. Dávat peníze to ne. Chápu třeba něco dětem nebo pubosum na spoření a k tomu třeba čokoládu. Peníze jsou takové neosobní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
8.4.21 16:56

Pokud jde o pribuzne, tak samozrejme ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30330
8.4.21 16:59

Nejbližším ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
8.4.21 17:04

Záleží o koho jde. V rodině si dáváme k narozeninám dárky jen pokud jde o rodiče - děti nebo malým dětem. Jinak ne. Pokud jde o kulatiny a jsme pozvaní na oslavu tak dárek samozřejmě doneseme. Rodiče nám dětem většinou dávají peníze jako příspěvek na něco. My jim spíš dárek. Nějakou věc o čemž víme, že by jí chtěli, ale sami si jí nekoupí. Malým dětem dáme dárek i bez oslavy. Když se třeba potkáme o týden dýl, tak vzpomeneme narozeniny a předáme dárek. S kamarády a známými si žádné dárky nedáváme. Samozřejmě pokud nejsme pozvaní na oslavu nějakého vetšího jubilea.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
8.4.21 17:05

Takže dárky těm nejbližším dáte automaticky při jiné příležitosti, kdy se vidíte? Například dotyčný má narozeniny koncem listopadu, tak mu zavoláte, poprejete, a když se pak o Vánocích setkáte, tak mu dáte dárek s tím, že je to ještě k narozeninám, a pak mu dáte další dárky k Vánocům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
8.4.21 17:06

Tak peníze si tedy nedáváme, to je tak maximálně příspěvek na tu oslavu, co zmiňuješ. Ale i bez oslav na své nejbližší myslím, popřeji a předám hmotný dáreček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20748
8.4.21 17:06
@Beckyttine5 píše:
Ahoj, budu ráda za názory ostatních..
Mate narozeniny, uděláte oslavu v restauraci, pozvete nejbližší příbuzné, oni vám dají květinu a peníze. Když pak mají narozeniny oni sami, tak žádnou oslavu nedělají - dáte jim pak při osobním setkání v období, kdy mají sami narozeniny, taky peníze k jejich narozeninám? Nebo to řešíte jinak?

V této době je to pro nás trochu jiné. Oslavy máme každou chvíli, ale ani minulý rok, ani teď jsme je nedělali. Minulý rok jsme opravdu slavili všechny až o velkých prázdninách, předtím jsme jen popřáli přes zprávy nebo zavolali. Dáváme kytičky nebo malé dárečky, peníze u nás nedáváme. Dává se většinou jen malým dětem (nyní 6-11 let), dospělí si jen popřejí, nebo se dá dárek, když jsou kulatiny.
Myslím si, že ani tento rok to nebude stejné- prázdniny to zase jistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
8.4.21 17:09

A ještě se zeptám takhle - udělám oslavu k narozeninám v restauraci a bratr mi dá v obálce 5 000 Kč. On sám na oslavy není, tak mu pak taky popreji při běžném setkání a dám mu taky 5 000 Kč - nebude se pak cítit blbě, že jsem mu dala peníze, a on mi ani nic nenabidl? Mně by zase bylo blbe, dávat mu méně, než mi dal sám.. A dávat nějakou drobnost bych se taky styděla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
8.4.21 17:09
@Beckyttine5 píše:
Takže dárky těm nejbližším dáte automaticky při jiné příležitosti, kdy se vidíte? Například dotyčný má narozeniny koncem listopadu, tak mu zavoláte, poprejete, a když se pak o Vánocích setkáte, tak mu dáte dárek s tím, že je to ještě k narozeninám, a pak mu dáte další dárky k Vánocům?

Ano - nebo tobe to neprijde divny? Jako nedat nic matce, sourozenci, babicce? ( pokud to neni nastaveno v rodine jinak )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
8.4.21 17:11

@Beckyttine5 davame si darky bez ohledu na to, jestli je nebo neni oslava. Fakt me nezajima jestli mi bracha dal 2 chlebicky, nebo nedal. Ma to tak i on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
8.4.21 17:12

Nejblizsim pribuznym a detem davam i bez oslavy. Ja taky žádný oslavy nedelam. Jen v ramci rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat