dáví se

Anonymni
25.3.09 20:48

dáví se

Ahoj,mám doma 7 měsíčního chlapečka. Máme tento problém, když mu dám v poledne maso-zeleninový příkrm, sice ho spolkne, ale vzápětí ho dáví ven, má ho zase v pusince a snad kdyby věděl co s ním, tak ho vyplivne. Prostě si vyvolá takový dávivý reflex. Zvláštní je, že u zeleninky mi to udělá hned třeba při první lžičce, ale když mu dát ovocnou přesnídávku, tak si ten reflex vyvová zpravidla až už nechce, tak mi tak dá najevo, že už asi dost :-)

Nevím jak jinak to popsat.....dělá mi to i s léky a sirupy třeba na teplotu,už nevím co s ním.

Moc děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
25.3.09 20:53

Anonymní,
mně jednou říkali ve špitále, že děti (i větší!!!) tohle dělají, když něco nechtějí jíst.
Takže asi to maso prostě nechce… (myslím já…) - mně to totiž takhle popsali u dcery, která tam na ně pečlivě vyblinkala každou dávku brufenu, kterou do ní násilím vpravili.
Co s ním ti bohužel neporadím :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.3.09 21:21

jo… možná snad aspoň s těmi sirupy…
nevím ale, jak pijete (kojíš?? pije nějaké jiné pití?) - já musím odjakživa dávat sirupy do pití, protože mi dělala tohle co popisuješ.
Maskuju do pití všechno, a teď už - protože můžeme dětský paralen v prášcích - tak drtím lžičkou tabletu do pití, to nepozná vůbec.
V tý nemocnici nadávali, že prej takhle se to dávat nemá, protože kdyby to nedopila tak nemá celou dávku - což chápu - ale byli jak umanutý, protože já prostě ten sirup do ní nedostanu, i když ji donutili to spolknout, prostě to vyzvrátila a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.09 22:16

Ahoj náš malej to nikdy nedělal,začal až v roce a pul dělá to jen když mu něco nechutná :lol: a nebo když už má dost-většinou to dělá u masa

asi neporadím,já to řeším tak že dám něco jiného,třeba uvařím něco co vim že s ní pak na 100%

sirup atd dám stříkačkou uplně až dozadu do pusinky,to pak ani nestačí vydávit ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.3.09 07:24

není příkrm moc hustý? Není toho moc?

Jinak Aneta mi to dělá, když už nechce nebo když řádí. Ona ale vyvolává „zvracení“ i při pláči, vyloženě to ze sebe tahá:D U nás stačí „okřiknout“, už jí to nežeru:D Ale umim poznat, kdy to hraje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.09 09:40

Malý mi dělal něco podobného taky. Když jsem mu dala první lžičku, tak si vyvolával zvracení, ale potom už pěkně jedl. Dělal to u každého jídla, zelenina, ovoce, kaše, prostě u všeho. Po pár týdnech to přestal dělat, ale teď mi zase dělá při každém jídlo to, že se odvrácí jako že nechce jíst, musím ho donutit a hned po prvné lžíčce zase papá a říká mňam mňam.

Možná to chce čas a on si zvykne. A asi bych mu nedávala hodně husté jídlo, bude se mu to lépe polykat. A ještě jsem se chtěla zeptat mixuješ mu jídlo? Jestli ne, tak mu můžou vadit kousky. Já jsem malému mixovala jídlo myslím do 8m. Potom už jedl i namačkané vidločkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.3.09 14:41

ano, mixuji mu to a úplně do hladka, zkusím mu to teda nedělat tak řidší, jenže u nás je i ten problém, že šptně papá, sotva uvidí lžičku, dá rtíky k sobě, pusinku má násilím sevřenou, takže mu tam nic nedostanu a když, tak to je úspěch, asi mu ta zeleninka nechutná, ovoce baští pěkně..... no a skleničky taky nechce.....

• Nahlásit
  • Citovat
505
31.7.09 09:42

…hhhmmm super, tak tohle to mě malá začala dělat , než přestala jíst lžičkou..a přesně přelom 7. měsíce. :?

..vše jsem do hladka mixovala..spíš řidší…a kaši nemléčnou nejí vůbec, tou byla schopná se udávit. :roll:

..osobně máme pauzu 3 dny jen UM ..občas jí podstrčím kukuřičnou, jáhlovou křupku..to jí sama…snad toto nějak do budoucna vyřeší jak překonat, ty malé kousičky. Ale zatím to neryskuji…i budu vše dělat řidčí…mám jeden takovej špatnej zážitek…papali jsme skleničku u babičky…„myslím mrkev+hevězí+brambor“…i když jsem to trochu rozředila..pořád mě to připadlo husté…tak jsem jí to zkusila dát…poněvač někdy jí to nevadilo…a málem se udávila..nemohla popadnout dech..já mám dojem že snad i kousek vdechla. I když babka, říkala, že to je nesmysl…samo jsem se snažila jí to dostat s pusi a poplácávat po zádech..protože to bylo docela dost šílený…nakonec se nadechla…a tak do pěti minut vybrkala ten vzduch jak po něm před tím lapala. :o :? No pro mě šílenej zážitek a obě jsme byly celé od mrkve, jak jsem se snažila rychle reagovat..o záchranu. :( ..a od tý doby mě to občas dělávala, ale jen u něčeho..přitom tam nic nebylo, vypracovala jsem se k uplné dokonalosti…nooo nakonec přestala jíst lžičkou uplně. achjooo. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama