Dcera bojkotuje kočárek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.08.18 10:16
Dcera bojkotuje kočárek

Maminky, mám takový nemilý problém s dcerkou - 2 měsíční
Ze začátku byla v kocarku hodna, usnula tam, spinkala..
máme ji (asi bohužel) naucenou, ze uspavame na rukách nebo v naruci, sama nám proste neusne v postýlce.
A poslední asi měsíc je kocarkovani peklo, vyjedeme ven, dcera je unavená, dudlika odmítá, nic nepomáhá, je vidět ze chce spát ale proste sama tam neusne. Vždy musím dceru vyndat a uspat na rukách a pak dat zpět do kocarku kde tedy spi. Zkoušela jsem vše. Nevyndat, pustit bílý šum, dudlík, drncani, pohupovani.. proste nic nezabere a pokud ji nevymdam včas začne hystericky rvat ze musím jet domu protože pak se neuklidni ani v naruci.
Strašně mě to vadí, ale nevím co s tím, za chvíli je podzim, bude ve fusaku a já si neumím představit ze ji beru ve fusaku?! 8o
Nositko máme, ale nedokážu si představit nosit v zime, ta představa pro mě proste není nic moc :nevim:
Nevíte co s tím?
Z každé procházky jsem už předem nervózní :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

weyky
Neúnavná pisatelka 19212 příspěvků 63 inzerátů 19.08.18 10:22

Některé děti to tak mají…Jinak nosila jsem i v zimě v šátku,či v nosítku a v klidu se to dá.Nebo má prostě jen období,kdy v kočárku nechce být,u malých dětí je to někdy jako na houpačce.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 19.08.18 10:24

Je horko na takové miminko,já se jí ani nedivím. Mám tu zkušenost,že letní děti(dvě),mi v kočárku léto prořvaly a zimní děti(3)usnuly hned po položení do fusaku,sotva kočárek vyjel. Snažila bych se zajistit malý prostor,aby nelítala jak mýdlo,v létě je horko a navíc tím,jak je kočárek prázdný,tak u sebemodernějšího kočárku cítí otřesy,nárazy.

Pokud vám teď vyhovuje nošení,tak ji klidně nos,ono to upocené letní nošení není o nic horší než zimní(tam je důležitá akorát správná volba oblečení). A se svými dětmi mám takové zkušenosti,že každé mělo určité nosicí období,kdy nám to vyhovovalo a potom už ne. Takže do podzimu,zimy,může být situace u vás úplně jiná.

Rada je vydržet,pokud možno,v době největšího horka nechodit ven,ale v tomto období je dusno už v 9 hodin ráno a po 18. večer taky. Pokud už ven,tak někam do lesa,k vodě,kde trochu pofukuje. Jsou děti,které jsou klidnější a které uřvanější,když se nakombinují faktory prostředí(hor­ko),věřím,že je to o nervy,ale pokud musíš jít,nezbývá Ti nic jiného,než to vydržet.

Takyjedna
Závislačka 4657 příspěvků 19.08.18 10:26

Tak si pořiďte nosítko a bude klid. V zimě si jí můžeš šoupnout pod bundu. Nebo se to pak nějak usadí a třeba se jí v kočárku začne líbit. Naše děti byly taky naučené na uspávání na ruce, ale zase doma. Normálně jsem uspala a šoupla do postýlky. Hele, není potřeba dělat dětem násilí, ty vědí, co chtějí a co je jim příjemné. To je náhodou fajn.

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 19.08.18 10:26

Co s tím. No, především bych se hodila do klidu. Píšeš, že jsi před každou procházkou nervózní. Ona to vycítí a proto to může být ještě horší. A přijala bych fakt, že je to tak, jak to je. Ono za pár měsíců to totiž bude úplně jinak. Děti rostou a vyvíjí se. Co je aktuální teď, není aktuální potom. V nosítku je spokojená? Pokud ano, brala bych sebou s kočárem nosítko. Proč si to komplikovat. Ono né každé dítě je kočárkové. Děti mám tři. A zatímco první dva kluci byli v kočáru spokojení, třetímu k srdci taky nepřirostl.

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.08.18 10:30

Nosítko máme, koupili jsme Tulu, zatím jsou dny kdy se vzteka i tam, někdy je tam hodna a usne.
Takže teď budeme zkoušet hlavně nosit
Napadlo mě ze třeba ve sportaku bude klidnější, ale to je až tak v půl roce ze?

Hoa Mai
Kelišová 5778 příspěvků 22 inzerátů 19.08.18 10:31

@Chaloupa No a jak dlouho trvá to uspávání na rukách? Jestli je to pár minut, tak bych to asi překousla, vždyť uspávat se dá i ve fusaku. A nepomohlo by ji třeba pevně zavinout? To třeba vyžaduje naše malá, teď taky dvouměsíční a má to tak už od narození. Jen tak v kočárku neusne ani omylem, musí být pevně zavinutá, mám pro ni do těch veder zvinovačku Lodger Swaddler, je tenká. Pokud by to nepomohlo a malá usne jen na rukách, tak s tím asi moc neuděláš. A ohledně nosítka - v tom přípdě je otázka, jestli je lepší pro tebe lepší naučit se nosit nebo být nervózní a vystresovaná z každé procházky. Já osobně bych radši volila to první. Já jsem nosila všechny děti celoročně, i když na střídačku s kočárkem, moje kamarádka v zimním období dokonce přestala kočárek používat úplně, prý pro ni nošení bylo pohodlnější, miminko nebylo třeba tolik oblékat.
Mě osobně taky víc vyhovuje zimní nošení, teď přes léto jsem zpocená jak myš doma i venku. Bohužel mám miminko, které by se nosilo celý de a vůbec mu nevadí, že z nás leje jak z konve, takže holt nosím.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 10:34

weyky
Neúnavná pisatelka 19212 příspěvků 63 inzerátů 19.08.18 10:32

@Chaloupa na sporták je opravdu brzy..to až bude sedět.Ted bych si opravdu brala nosítko do koše u kočárku a bud bude ležet,nebo jí poneseš.Stačí vydržet,za chvilku zase bude vše jinak ;)

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.08.18 10:33
@Hoa Mai píše:
@Chaloupa No a jak dlouho trvá to uspávání na rukách? Jestli je to pár minut, tak bych to asi překousla, vždyť uspávat se dá i ve fusaku. A nepomohlo by ji třeba pevně zavinout? To třeba vyžaduje naše malá, teď taky dvouměsíční a má to tak už od narození. Jen tak v kočárku neusne ani omylem, musí být pevně zavinutá, mám pro ni do těch veder zvinovačku Lodger Swaddler, je tenká. Pokud by to nepomohlo a malá usne jen na rukách, tak s tím asi moc neuděláš. A ohledně nosítka - v tom přípdě je otázka, jestli je lepší pro tebe lepší naučit se nosit nebo být nervózní a vystresovaná z každé procházky. Já osobně bych radši volila to první. Já jsem nosila všechny děti celoročně, i když na střídačku s kočárkem, moje kamarádka v zimním období dokonce přestala kočárek používat úplně, prý pro ni nošení bylo pohodlnější, miminko nebylo třeba tolik oblékat.

Zavinovacku máme také, tu vyžaduje, takže v ni je.
No mě ještě napadlo uspat ji doma a pak dobře ji dat do kocarku a jet ale neumím si představit ji uspat a pak ať v zime do kombinezy a fusaku - o se mi probudí :nevim:

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 19.08.18 10:35
@weyky píše:
@Chaloupa na sporták je opravdu brzy..to až bude sedět.Ted bych si opravdu brala nosítko do koše u kočárku a bud bude ležet,nebo jí poneseš.Stačí vydržet,za chvilku zase bude vše jinak ;)

Ja mám strach ze když budu teď intenzivně nosit ze už pak kočárek zavrhne úplně jak tomu bývá většinou to by mě strašně mrzelo
:(

lucenka
Vesmírná mluvilka 32827 příspěvků 19.08.18 10:37
@Chaloupa píše:
No mě ještě napadlo uspat ji doma a pak dobře ji dat do kocarku a jet ale neumím si představit ji uspat a pak ať v zime do kombinezy a fusaku - o se mi probudí :nevim:

Do fusaku už snad budeš dávat dítě bez kombinézy, ne? Proto ten fusak existuje, aby usnadnil oblékání a manipulaci. Takže přenést dítě do fusaku položeného v kočárku by mělo být stejné, jako když ho dáváš do postýlky :nevim:

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 19.08.18 10:38

Prní syn to měl taky tak. Dudlík nechtěl a odmítal spát v kočárku. Nakonec s ním nikdo nechtěl chodit ven, protože v kočárku tak ječel, že se všichni otáčeli, kdo kde vraždí dítě. :lol: Takže vždycky spal doma a procházky nakonec byly jen tak narychlo, protože se mu prostě v tom kočárku nelíbilo. Ani nevím, jak se nám to období podařilo přežít, ale spravil to až sporťák, kdy z něho syn viděl ven. :)

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 19.08.18 10:38
@Chaloupa píše:
No mě ještě napadlo uspat ji doma a pak dobře ji dat do kocarku a jet ale neumím si představit ji uspat a pak ať v zime do kombinezy a fusaku - o se mi probudí :nevim:

Neřeš,co bude v zimě,bude to úplně jinak.

Jinak to jde taky úplně jednoduše. Bydlíme ve druhém patře bez výtahu,kočár mám dole,dětí mám více,tak jsem neměla čas skákat,jak to nejmenší píská. Spíš ono se muselo přizpůsobit. Mladší děti mi běžně usínaly doma v postýlce,potom jsem je normálně přenášela a naopak. Zimní kombinézky jsme měli takové,které jdou rozepnout až po patičku a mají takové ty dva zipy,na každou nohu jeden,takže se dají rozdělat v podstatě na deku s kapucí a předat spící dítě a zapnout zipy. Tak přenést do kočárku,kde je přichytaný fusak. Děti nepřevlékám jak panenky,takže v oblečení,ve kterém právě usnulo.

Už tady z příspěvků zníš,že jsi nervozní a všechno moc řešíš. To dítě to z Tebe vycítí. Já jsem vždy dětem věřila a říkala si,že nějak to zvládneme. I uřvánky jsem byla nucená brát tam,kde bych jedináčka nevzala(raději bych zůstala doma).

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 19.08.18 10:39

A nemyslela jsem klasickou kombinézu,ale fleesovou nebo z dětského plyše,pod tím jen domácí oblečení. Tady nejsou zimy takového rázu,aby dítě v kočárku mělo fusak a kombinézu.

Hoa Mai
Kelišová 5778 příspěvků 22 inzerátů 19.08.18 10:47
@Chaloupa píše:
Ja mám strach ze když budu teď intenzivně nosit ze už pak kočárek zavrhne úplně jak tomu bývá většinou to by mě strašně mrzelo :(

Nemusí to tak být. Já mám druhého syna intenzivně nošeného, když byl miminko, byl strašně uřvaný a kočár jsme používali stejně dlouho, jako u prvního syna nošeného mnohem méně. Ale zkusila bych ten kočárek úplně nevypouštět. Já jsem třeba kombinézu na děti neměla, nebavilo mě je oblékat do x vrstev. Místo toho jsem měla ve fusaku teplou vlněnou deku a do toho jsem pokládala dítě v domácím oblečení, jen s čepičkou, případně rukavičkami. Celý proces zavinutí do deky a zapnutí fusaku trval 10 vteřin a mohli jsme jet.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >