Dcera je těhotná.

Anonymní
10.10.21 19:32

Dcera je těhotná.

Dobrý večer, :( komentáře typu, že jsem neschopná matka nebi troll si prosím nechce. :( Dceři je 15 let a je v prvním ročníku na střední škole. Už před rokem si nasla partnera se který se sní nedávno rozešel. Nevěděla jsem, že spolu sexuálně žily. Dcera mi minulý týden oznámila, že ji vynechala menstruace a má 3 týdny zpoždění a naznačila, že měla sex se svým partnerem tak jsem ji dala udělat test který byl bohužel pozitivní. Ve čtvrtek jsme byli na gyndě kde nám řekli, že na tabletu po už je pozdě (což mi bylo jasný když měla zpoždění 3 týdny) a tak zbývá potrat a bylo nám řečeno ať se nejlépe hned v pondělí ozveme jestli půjde nebo nepůjde na potrat. Já si trvám na tom aby na potrat šla, ale dcera je zásadně proti a chce si dítě nechat. Její bývalí přítel je o rok starší než dcera. Mohu dceři prokázat jít na potrat nebo ne? Učila by se prý doma, vše vidí tak jednoduše.. Jak ji to rozmluvit? :( Prosím jenom odpovedi k tématu. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2751
10.10.21 19:36

No, tak minimálně bych ji seznámila s tím co ji čeká a nemine. A ano, do šestnácti let o tom můžeš rozhodnout ty, ale pozor jak moc to naruší tvůj vztah s dcerou. Zkus ji přemluvit argumenty, např.:

1.) Bez školy - žádné uplatnění, jen nekvalifikované práce, které jsou na nic placené.
2.) Samozivitelka
3.) Finanční stránka, kdo je bude živit od 18.?
4.) Žádné mladí, kamarádky, bary, diskotéky, koníčky, nic. A dokonce ani žádný mladý kluk s ní nebude, když má dite.
Atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22120
10.10.21 19:36

Páku jak jí donutit bohužel nemáš. Ale když potřebuje být v 15 maminka, dala bych jí pocítit, co to obnáší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22884
10.10.21 19:37

Přikázat jí to nemůžeš a pokud ji k tomu vydíráním dotlačíš, tak tě bude celý život nenávidět. Teď ti nezbyde nic jinýho, než jí pomoci a podporovat. Jo, ona si to představuje jako Hurvínek válku, ale budete se k tomu obě muset postavit čelem. Ona udělala chybu, že měla nechráněný sex, ty jsi zase evidentně udělala chybu ve výchově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
10.10.21 19:38

@Janli Ale no tak… Ve výchově, jak to můžeš proboha vědět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54794
10.10.21 19:39

Kdyby byla ve čtvrťáků. Tak bych řekla, ať dodělá školu i s břichem. Už by se to dalo. Ale takhle ne.
Je moc mladá. Ještě hodně času má strávit ve škole.
Ale donutit ji nemůžeš. Ovšem ona si musí uvědomit, že bez pomoci rodiny se neobejde. Takže tohle by nemělo být pouze její rozhodnutí. Musíte doma zasednout a spolu diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22884
10.10.21 19:39
@alena1995 píše:
No, tak minimálně bych ji seznámila s tím co ji čeká a nemine. A ano, do šestnácti let o tom můžeš rozhodnout ty, ale pozor jak moc to naruší tvůj vztah s dcerou. Zkus ji přemluvit argumenty, např.:1.) Bez školy - žádné uplatnění, jen nekvalifikované práce, které jsou na nic placené.
2.) Samozivitelka
4.) Žádné mladí, kamarádky, bary, diskotéky, koníčky, nic. A dokonce ani žádný mladý kluk s ní nebude, když má dite.
Atd…

Hele, zas z toho nedělej takový peklo. Znám dost holek, co otěhotněly na střední škole a většina jich tu střední dokončila i s miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:40
@alena1995 píše:
No, tak minimálně bych ji seznámila s tím co ji čeká a nemine. A ano, do šestnácti let o tom můžeš rozhodnout ty, ale pozor jak moc to naruší tvůj vztah s dcerou. Zkus ji přemluvit argumenty, např.:1.) Bez školy - žádné uplatnění, jen nekvalifikované práce, které jsou na nic placené.
2.) Samozivitelka
Atd…

Na školu mi opáčila už včera, že si to domluví a bude se učit doma.. Dcera je dost paličatá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:43

Neexistuje. Nemá peníze, nemá vzdělání, ale s. u.k. a.t už se jí chtělo? :poblion: Táhla by na potrat a doma by sakra sekala latinu. Ale my bysme s mužem takto reagovali oba.
Musíš ji tam dostat. Měli byste zničený život všichni. Až mé dceři bude patnáct mě bude teprve 45 let. Odejít z práce nemůžu, na rodičák bych za ni nešla. Prostě použij veškeré síly a páky. Hodně štěstí. Anonym, údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:43
@Kelsey píše:
Kdyby byla ve čtvrťáků. Tak bych řekla, ať dodělá školu i s břichem. Už by se to dalo. Ale takhle ne.
Je moc mladá. Ještě hodně času má strávit ve škole.
Ale donutit ji nemůžeš. Ovšem ona si musí uvědomit, že bez pomoci rodiny se neobejde. Takže tohle by nemělo být pouze její rozhodnutí. Musíte doma zasednout a spolu diskutovat.

Já bych chtěla aby ona sama řekla, že půjde na potrat. Když ji k tomu nějak donutim tak to budu mít denně na talíři..
:zed: Já bych jí podpořila více kdyby byla alespoň ve třeťáku /čtvrtaku jak vy zde zmiňujete, ale takhle je to na prd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 19:44
@Anonymní píše:
Neexistuje. Nemá peníze, nemá vzdělání, ale s. u.k. a.t už se jí chtělo? :poblion: Táhla by na potrat a doma by sakra sekala latinu. Ale my bysme s mužem takto reagovali oba.
Musíš ji tam dostat. Měli byste zničený život všichni. Až mé dceři bude patnáct mě bude teprve 45 let. Odejít z práce nemůžu, na rodičák bych za ni nešla. Prostě použij veškeré síly a páky. Hodně štěstí. Anonym, údaje.

Když udělám to co vy jste napsala tak semnou dcera nepromluví. :(

• Citovat
  • Nahlásit
5908
10.10.21 19:45
@Anonymní píše:
Já bych chtěla aby ona sama řekla, že půjde na potrat. Když ji k tomu nějak donutim tak to budu mít denně na talíři.. :zed: Já bych jí podpořila více kdyby byla alespoň ve třeťáku /čtvrtaku jak vy zde zmiňujete, ale takhle je to na prd.

Tak ji řekni, že ji pomáhat nebudeš a ať si hledá bydlení s otcem dítěte, když chce být tak dospěla a samostatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5908
10.10.21 19:46

Přece ti patnáctka nebude diktovat jestli půjde nebo nepůjde??? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
10.10.21 19:46
@Janli píše:
Hele, zas z toho nedělej takový peklo. Znám dost holek, co otěhotněly na střední škole a většina jich tu střední dokončila i s miminem.

Jo, ale ty holky musely mít podporu hlavně v rodině, hlídání, čas na učení, ne? Moje sestra porodila v 17 a střední zkusila dodělat a nedodelala, neměl ji kdo hlídat, chlap dělal na směny, teď už je patnáct let ze školy a už se jí do toho nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54794
10.10.21 19:48

Na tvém místě bych zjistila, jestli škola, kterou dělá je svolná, aby mladá pokračovala individuálem. To by taky mohlo měnit situaci. A ochota rodičů, jestli budou holce s dítětem pomáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat