Dcera ohluchla

847
1.6.07 10:20

Dcera ohluchla

Samozřejmě to tak trochu přeháním, ale moje 4 letá dcera, která vždy slyšela až moc dobře :D najednou ze dne na den skoro neslyší. Nejdřív jsem si myslela, že je zamyšlená a nevmímá, ale když mi bybička, která jí hlídala řekla, že už je z ní celá ukřičená, tak jsem jí přezkoušela a neslyší zhruba o 3 stupně (zkoušela jsem na ní mluvit otočenou zády ke mně, nejdřív jako normálně a pak jsem přidávala na intenzitě). Doma na ní musím téměř křičet, aby mě slyšela nebo nahlas tlesknout. Ona si to uvědomuje a říká všem, že je hluchá - že jí přestal v uchu bubnovat bubínek :D Je možné, že by to bylo rýmou, ktrou dosta a pořád jí má ? Ještě nikdy se jí to nestalo. Měla píchané ucho v lednu, jinak neměla žádnou vážnou nemoc a ani úraz. Sice si děláme legraci, že by bylo lepší, kdyby byla němá než hluchá, ale začíná mě to trápit, trvá to asi týden (od té doby co jí začala ta rýma). Máte s tím některá zkušenost ? Doktorka mi řekla at jdem na ORL, ale až jí skončí ta rýma, volala jsem i na ORL ale měli tam dnes volno.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
1.6.07 10:27

Určitě jděte na ORL - ale snad to bude spojené jen s tou rýmou a nebude to trvalé…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
1.6.07 10:55

Nám taky před dvěma lety syn ohluchnul a vykloubal se z toho docela brutální oboustranný zánět středního ucha, neváhej a běž na ušní - vzhledem k nadcházejícímu víkendu radím ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
1.6.07 11:32

Určitě běžte na ušní, tam jí sluch proměří. Můžou to být jen hodně zalehlé uši od rýmy, ale je to nepříjemné.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
1.6.07 12:04

Ahojky, my jsme měli zvětšenou nosní mandli a taky hůř slyšel, je to prý běžné. Tohle ale normální nebude, taky bych se někam vnutila, zvlášť před víkendem. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
1.6.07 13:04

Jděte na ORL, může to být spojené s tou rýmou, zánět, nadprodukce ušního mazu, …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
1.6.07 13:11

ahpj souhlasím s ostatníma,,,upalujte na ušní!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
1.6.07 13:18

Jelikož mi vždycky onemocníme v pátek večer, a protože jste mě vystrašily, tak jsem dceři prohmatala vzadu uši a i když jí nic není a nemá teplotu, tak pěkně řvala. Takže to bude asi zánět.....Takže pojedem odpoledna do nemocnice a uvidíme.

Dík za rady Bubina

PS Tuším, že dcera bude mít moc hezký den dětí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.6.07 17:23

Ahoj,

měla jsem něco podobného jako dítě. Prostě jsem přestala slyšet. Pak jsem skončila na ORL, trhali mi nosní mandle. Mezitím mi prasklo ucho. Pak si ještě pamatuju, že jsem chodila na „sluchovo rehabilitaci“. Jedno ucho mi zakryli a musela jsem opakovat šeptání sestry. Teď slyším normálně.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
1.6.07 19:56

Ahoj Bubino,
už máte asi po doktorovi, ale stejně napíšu. Když jsem četla tvůj příspěvek, tak jsem myslela, že je to o naší Lucince. Je to necelé 2 měsíce co nám přesně takhle ohluchla. Předcházela tomu jednodenní horečka a trochu si stěžovala na obě ouška. Jedno jí píchali v prosinci a nebyl tam zánět. Když neslyšela pár dní, tak jsme zašly k doktorce. Ta nás poslala na ušní. Prozkoušeli jí sluch a předepsali nám Sinupret, Otrivin a Mucosolvan. Byla trochu zahleněná a měla jedno ouško uvnitř začervenalé. Mandle OK. Za týden jsme šly na kontrolu a protože se to moc nezlepšilo, tak jí balonkem foukli do nosu. :lol: Poslední kontrola byla za další týden a to už bylo vše OK. Musím říct, že nahluchlé dítě je teda něco. Připadala jsem si s ní jako se stoletou babičkou. :roll: Nereagovala ani na zvonek na dveřích. Furt se ptala Kde je babička a babička jí stála za zády................ Ale teď už fakt slyší zas dobře. Až moc. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
1.6.07 20:54

Tak jsme se už vrátily z pohotovosti - dceři vyčistili ucho, mela tam děsně mazu a to je již podruhé za 2 měsíce, nicméně hluchá je pořád, doporučili nám přijít znova, až jí skončí rýma (mám pocit, že jí za 3 roky ještě nepřestala).

Ariano - mám pocit, že dopadneme asi stejně jako tvoje Lucinka. Souhlasím, že ta hluchota je děsná - i moje 93letá babička slyšela líp :lol: Na slovo COŽE jsem už alergická :?

Holky myslíte, že může člověk jen tak ze dne na den ohluchnout ?

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
1.6.07 20:55

Ještě jsem zapomněla napsat, že nosní mandli už Tery nemá 2 roky.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
12.3.18 11:21

Dnes ráno to samé. Dcera vstala, že neslyší na levé ucho. Boli sme u pediatričky ktorá ucho skontrolovala, a povedala, že bubienok reaguje. Je možné, že to má z vody ktorá tam ostala po kúpaní. Dostala odporúčanie na ORL na foniatrii - má opoždenú reč a blbo vyslovuje niektoré hlásky, tak pre istotu tie uši skontrolujú.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama