Děda 80

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 18:57

Děda 80

Ahoj, poraďte co pro dědu k 85 narozeninám? Jdeme na společný oběd s celou rodinou, což bude mít děda jako překvapení, ale ráda bych mu tam něco dala až mu budeme přát, ale nic mě nenapadá. Všechno má, nic ho nebaví, nejradši je doma. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18410
14.10.21 19:00

Nejakou dobrou lahvinku kvalitni palenky, pokud je na sladke tak nejakou dobrou cokoladu, nebo dobry uherak. Oni stari lide opravdu nic nepotrebuji :nevim:
Pokud nema zadny konicek, tak neni co vybrat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 19:13

@cecetka alkohol nepije, sladké nemůže – diabetik a salám rozdá po rodině, protože by ho sám nesnědl 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
2111
14.10.21 19:16
@Anonymní píše:
Ahoj, poraďte co pro dědu k 85 narozeninám? Jdeme na společný oběd s celou rodinou, což bude mít děda jako překvapení, ale ráda bych mu tam něco dala až mu budeme přát, ale nic mě nenapadá. Všechno má, nic ho nebaví, nejradši je doma. Děkuji

A co nějakou poukázku? Nevím, třeba do oblíbeného obchodu, klidně do potravin? A nebo, když je nejraději doma, tak něco pohodlného do bytu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
14.10.21 19:19

Seniorům v rodině dáváme knížky, protože čtou ;) a taky obr-velké dárkové koše s věcmi, které zrovna oni milujou včetně vitamínů a věcí z lékárny (léky, které berou a jsou tam vysoké doplatky, typicky kloubní výživa, železo apod.)
nosíme taky kytku na stůl, aby to bylo slavnostní a domlouváme se s hostiteli, že třeba my přineseme i dort (nebo jednohubky/chlebíčky) prostě takto seniorům odlevit od chystání.. vždy spokojenost ;) bábince jsem do koše dávala i silonky, protože je furt škubala, tak tam vždy od nás měla zásobu na celý rok :lol: prostě praktické věci, co užijou - nikoli kraviny a hlavně nic na vystavení! (kromě fotek vnoučat a kalendářů, to jo :kytka: )..
manželově mamce jsme zrovna minulý týden kromě toho koše, kytky a orchidejky v květináči vezli i nabitou kartu do Billy, protože ji má u baráku, může si tím uhradit nákupy toho, co potřebuje a jelikož má malý důchod, tak zrovna tohle opravdu oceňuje a je ráda…(dáváme jí ji i na vánoce).. a taky jsem jí k tomu přibrala obr balení prášku na praní, který používá a to měla taky radost ;)

Příspěvek upraven 14.10.21 v 19:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
14.10.21 19:19

Předplatné nějakého časopisu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
14.10.21 19:27

Podivej na pinterest. Tam je napadu. Ja od tama cerpala. Davam tu obrazky z pinterestu na inspiraci.
Ano, mozna reknete, ze neco je nevhodne, ale berte to jako inspiraci, a vymyslete a doladte podle sebe a zajmu dedy.
Nektere z toho jsem uz vyrabela. Konkretne ten karton se sladkostma, noviny a tank.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5308
14.10.21 19:32

Asi už nemáš dost času, ale třeba mívají úspěch např. letecké fotky rodného domu nebo místa, kde zamlada žil. Prostě něco z jeho mládí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
14.10.21 19:49
@Anonymní píše:
Ahoj, poraďte co pro dědu k 85 narozeninám? Jdeme na společný oběd s celou rodinou, což bude mít děda jako překvapení, ale ráda bych mu tam něco dala až mu budeme přát, ale nic mě nenapadá. Všechno má, nic ho nebaví, nejradši je doma. Děkuji

Co třeba noviny ze dne kdy se narodil? Nechat zarámovat? K tomu dárkový koš s něčím, co má rád?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26296
14.10.21 20:02

A co doma dělá? Čte? Lusti křížovky? Zaplatit mu třeba předplatné na televizi, že by si poustel nějaké seriály? Moje teta v důchodu i hrála hry na počítači :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
14.10.21 20:06

Podle jeho zajmu. Sudoku, krizovky, knihu, casopis, vtipy, vitaminy, vlnene ponozky, vasi fotku s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
14.10.21 20:08

Můj děda chtěl k narozeninám 80. narozeninám tablet ;) a předplatné TV magazínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
14.10.21 21:04

@arinecka
A kde prosím objednat noviny z roku 1940, 1941? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
14.10.21 21:22

@fiveta Vyrobit. Uz jsem tak jedny vyrabela a jinak se daji sehnat na netu.
Vyrobit, tzn, ze si dohledas, co se stalo v tom roce vyznamneho, jake vznikly filmy, pisnicky, kolik bylo lidi, kdo byl prezident, kolik co stalo, atd. Da se toho dohledat spousta. Ja takhle delala noviny akorat k 6o narozeninam.
A koupit to muzey kdyz si zadas do googlu narozeninove noviny, primo si muzes najit rocnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
14.10.21 22:57

Události z roku narození jsou bezva, ale vlastní zkušeností jsem zjistila, že lidi chtějí vzpomínat na něco, co si už pamatují nebo matně vybavují (což obvykle rok narození nebývá).
Takže bych zkusila třeba události z roku svatby nebo z roku narození dětí… U mladších ročníků bych klidně volila rok nástupu do školy či na střední školu…
Před třemi lety jsem sama vytvořila bratranci ke 40tinám plakát o jeho roku narození a nejvíc to dostalo jeho a mé rodiče - to oni u všech fotek a popsaných událostí vzpomínali a vraceli se zpět do mládí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat