Dárek, i když druhý nedá?

Anonymní
14.10.21 13:18

Dárek, i když druhý nedá?

Ahoj holky, už asi 3 roky praktikuji, že dárky už řeším na podzim :pankac: Napsala jsem kamarádovi, že už se těším, až se na Vánoce uvidíme a hlavně na to, jakou bude mít radost z dárku. Vždycky je pro mě nejvíc, když vidím, jak druhého potěším. Už minulý rok, když byl proti darům, jsem mu řekla, že to není o dárku, ale je to spíš pro mě projev toho, že ti na tom druhém záleží a vážíš si ho. Letos mi řekl, že je v těžké finanční situaci a nic ode mě nechce, protože by mi musel něco na oplátku taky dát. Ale já od něj nic nechci, když mi nedá, tak mi to nevadí. On, že je to sobecké a neslušné, když ti druhý něco dá a ty mu ne. Ale já budu mít radost, když ho dárek potěší a nic mi dávat nemusí. Já vím, možná je to neslušné, ale já to chápu, pokud na to finančně nemá. Z mé strany je to opravdu jenom projev, že ho mám ráda (jako kamaráda), a že mi na něm záleží. Myslíte, že se to hodí? Už jsem mu ten dárek koupila a teď bych ani neměla komu jinému to dát, protože to bylo přímo jemu určený, podle jeho zájmů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
297
14.10.21 13:23

Řekl, že mu dárek dávat nemáš. Co na tom nechápeš? Je úplně jedno jaké máš úmysly. Až mu dárek předáš, rozhodně mu radost neuděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25379
14.10.21 13:25

No asi bych nedávala. Sice hezký že je to pro tvůj dobrý pocit a nic za to nechceš, ale on jasně řekl, že se pak bude cítit trapně. Radši bych teda nedala nic, než někoho, koho mám ráda stavět do nepříjemné pozice, aby se pak cítil blbě, jen proto, že já chci obdarovávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
14.10.21 13:28

Nedala bych, za prve ti to dopredu rekl a vysvetl duvod, a za druhe by si ho akorat uvedla do trapne situace, ze on pro tebe nic mit nebude. Chapu, ze ty sice rikas, ze nic nechces, ale clovek se stejne citi zavazany, kdyz nejaky darek dostane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
14.10.21 13:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už asi 3 roky praktikuji, že dárky už řeším na podzim :pankac: Napsala jsem kamarádovi, že už se těším, až se na Vánoce uvidíme a hlavně na to, jakou bude mít radost z dárku. Vždycky je pro mě nejvíc, když vidím, jak druhého potěším. Už minulý rok, když byl proti darům, jsem mu řekla, že to není o dárku, ale je to spíš pro mě projev toho, že ti na tom druhém záleží a vážíš si ho. Letos mi řekl, že je v těžké finanční situaci a nic ode mě nechce, protože by mi musel něco na oplátku taky dát. Ale já od něj nic nechci, když mi nedá, tak mi to nevadí. On, že je to sobecké a neslušné, když ti druhý něco dá a ty mu ne. Ale já budu mít radost, když ho dárek potěší a nic mi dávat nemusí. Já vím, možná je to neslušné, ale já to chápu, pokud na to finančně nemá. Z mé strany je to opravdu jenom projev, že ho mám ráda (jako kamaráda), a že mi na něm záleží. Myslíte, že se to hodí? Už jsem mu ten dárek koupila a teď bych ani neměla komu jinému to dát, protože to bylo přímo jemu určený, podle jeho zájmů.

Tak tohle se mi nelíbí - pokud ti dal jasně najevo, že si dárky nechce dávat, tak ho stavíš do nepříjemné situace. Ty mu něco dáš, on ne. Je to opravdu sobecké a vůči němu necitlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4395
14.10.21 13:30

Upřímně? Tohleto úplně nenávidím. Řeknu, že si dárky odmítám vyměňovat a druhý ze me udělá škrta, co nic nekoupil. Uvědomujes si, ze kamaráda uvádíš do nepříjemné pozice? Na lidi jako ty, mám vždycky akorát tak vztek, naštěstí uz jsem většinu takových odstrihla, tak aby ses třeba jednou nedivila, az kamaráda mít nebudeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16534
14.10.21 13:30

Miluju dávání dárků, takže Tě chápu. Ale pokud kamarád řekl, že si dárky dávat nechce, je hrubost ho do toho tlačit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
14.10.21 13:40

Bylo by to fakt blbé. Radši dárek schovej na příští rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
14.10.21 13:41

Kdybych někomu řekla, že nechci dárek, a ještě bych se tak odkopala, že bych sdělila důvod - že nemám peníze, tak by mě dost naštvalo, kdyby někdo přesto něco přitáhl. Cítila bych se velmi trapně, poníženě a hlavně bych měla pocit, že mě absolutně nerespektuješ. Jestli chceš dělat za každou cenu radost nebo dobrý skutky, tak na Vánoce nebo i jindy přispěj třeba nějakému dětskému domovu či zvířecímu útulku. Tam zaručeně radost mít budou. A jak už tu někdo psal, kdyby mi někdo i přes moji prosbu a popis situace stejně něco proti mé vůli vnucoval a stavěl mě do tak nepříjemné situace, tak bych se s ním přestala stýkat. Zdá se, že tvůj kamarád asi má dost vlastních problémů, není nutné ho stresovat ještě víc. Vezmi ho třeba na procházku, když už, tak mu můžeš někde na trhu koupit svařák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9051
14.10.21 13:48

Tak já si myslím, že je to tak celkově smutně nastavené, že je to o těch darech.. Jeho situaci chápu, ale myslím, si, že by to až tak hrotit nemusel a mohli jste si třeba domluvit, že si zajdete na vínko, že třeba doneseš upečené cukroví..
Já zae nemám ráda, lidi, takto nic nekupovat, a hned dělat z Vánoc hrůzu.. Uričtě bych mu nedávala dárky, to v žádném případě, ale zase mi přijde, že to přehání… Klidně mohl donést víno, ty třeba nepačené cukroví.. Fakt je o to si příjemné třeba sednout a ne se stresotva, kdo co dá, nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23016
14.10.21 13:56

Tobě nevadí, že pro svoje chvilkový uspokojení přivedeš druhýho do rozpaků a nepříjemné situace? Že se kvůli tobě bude cítit velmi špatně? Dary mají přinášet radost obdarovanému, ne darovateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
14.10.21 14:01

Radost mit nebude, bude se citit trapne. Kdyz ti to takto vysvetlil, darek bych mu nedala. Bud zkusit vratit v obchode nebo schovat k narozeninam/pristi vanoce/prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54362
14.10.21 14:16

Ty mu chceš dát dárek, abys viděla, že ho to potěší… ale ono ho to evidentně nepotěší, spíš se bude cítit trapně. Takže přínos pro něj nula, přínos pro tebe taky, k čemu to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
14.10.21 14:33

Já bych si ho nechala, až bude mít dotyčný narozky, tak by ho dostal, pokud je určený přímo jemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
14.10.21 14:44

Ty narozky jsou dobrý nápad, akorát jsme si řekli, že na narozky si dávat taky nebudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat