Stativ pro přítele

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.10.21 20:10

Stativ pro přítele

Dorbý den, chtěla bych příteli koupit stativ. Nejlépe nějaký pro začátečníky, takže nic extra. Brzy bude mít narozeniny a ráda bych mu tím udělala radost. Jen se v těchto věcech moc nevyznám a byla bych ráda kdyby jste mi někdo poradil nějaký konkrétní stativ a nejlépe na něj vložil i odkaz. Ráda bych sehnala stativ tak kolem do dvou tisíc na druhou stranu, aby také byl co k čemu a hned se nerozbil. Takže počítám stím, že částka může být na konec i vyšší. Fotoaparát je Sony CyberShot DSC-WX500. Předem moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2299
3.10.21 20:21

Hodila jsem si do googlu „stativ na Sony CyberShot“ a vyjelo mi mraky odkazů. Chceš kupovat online nebo v kamenném obchodě? Asi bych radila zavolat si do prodejny Foto Škoda, která je v Praze, specializují se přímo na věci pro fotografy, ať už amatéry či profíky. Tam by Ti mohli poradit, co by bylo nejlepší. Jako laik bych u stativu řešila nejen pořizovací cenu, ale především jak snadno se skládá a kolik váží. Svého času jsem měla od svého táty půjčený starý kovový stativ a tahat se s tím bylo fakt peklo, nemluvě o tom, že když jsme jednou s expřítelem fotili 1. ledna, solidně nám od toho omrzaly ruce. Materiál bych tedy volila nějaký plast. Nevím, co vše přítel fotí a jak, ale když jsem jezdívala kvůli bakalářce do archivu, osvědčil se mi stativ, na který šel fotoaparát přišroubovat i zespodu, takže jsem mohla fotit archiválie, aniž bych držela foťák v ruce a nějak se předkláněla. Myslím, že fakt je nejlepší zavolat do specializované prodejny, která má i svůj e-shop a to, co Ti poradí, si pak můžeš objednat online (pokud nejsi z Prahy, aby ses na to přišla podívat osobně). Možností je samozřejmě i nechat si poradit, a pak se podívat u konkurence, kde to třeba bude levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
3.10.21 20:37

Holka, neblázni. Nevyhazuj 2000 za stativ jako koníček pro přítele. Mrkni na bazoš a kup nějaký kolem 500, já i můj přítel takové stativy máme, stačí nám to, fotivame nejvíc hvězdy. On nemá těžkej foťák aby musel mít stativ za takové peníze, aby se stativ převrátil. Pár let fotím, nějaké zkušenosti mam. investujte do foťáku, do objektivu, ale ne do stativu. Za zbytek peněz běžte raději na večeři. Zbytečně vyhodis peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat