Dědické řízení - katastr

Anonymní
17.12.19 21:33

Dědické řízení - katastr

Dobrý večer,

prosím Vás je tu někdo, kdo rozumí trochu práci notářů? Především v otázce dědictví.

Jde mi o to, že letos v říjnu se u nás v rodině vyřešilo dědictví po úmrtí v rodině po 3 letech. Dostali jsme od našeho notáře usnesení s tím, že ten dokument nás opravňuje k dědictví a máme se tím prokazovat. V listopadu jsme museli k notáři znovu, protože v usnesení byla chyba v jedné nemovitosti byl špatný kraj. Začátkem listopadu jsme tedy dostali opravné usnesení a vše tím bylo ukončeno. Ovšem dnes je 17. prosince a nic se neděje že strany katastru. Volala jsem již notáři, kde mi to vzala asistentka a říkala mi neochotně, že mají své lhůty. :nevim:
Pochopila bych, kdyby to již bylo na katastru a běžela lhůta tam. Ale v katastru není zatím ani zápis žádný, nic. Je tu někdo, kdo toto má za sebou? Tzn. že tam od notáře nikdo nebyl nic podat. Jsem už v rozpacích, protože nevím kam se obrátit. Řeším přepisy elektřiny, pojistky atd.. a opravdu mi není příjemné když mi všichni čtou celé usnesení včetně výpisu celého majetku všech dědiců :nevim:
Stejně tak mě čeká přihlásit se k dani za tu nemovitost. Ale když to ještě v katastru stále není… :zed:
Předpokládám, že i daň z nabytí majetku mě čeká podat, byť nic platit nebudu v tomhle případě…?

Děkuji za ujasnění

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
111
17.12.19 21:48

Tvůj příspěvek je poněkud nejasný. Předmětem dědictví bylo co? Kolik je dědiců? Katastr ma za úkol co???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 21:53

Omlouvám se, snažila jsem se to stručně napsat. :oops: Zdědila jsem dům. Ségra byt a mamka zbytek a v katastru není zmínky třeba o nějakém probíhajícím řízení… (přepisu)

• Citovat
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:02

Potvrzení z katastru může klidně přijít až za dva za tři měsíce. Rozhodnutí vydané notářem je nabývacím titulem a stačí vám jako potvrzení o nabytí nemovitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 22:07

@Della Street Opravdu? To jsem tedy blázen z toho již. Když jsme kupovali dřív dům, tak paní z finančáku říkala ať dřív nechodíme, dokud nám nepřijde vyrozumění z katastru.

Nerada bych něco zanedbala, proto se ujišťuji. Tak můžu zajít na finanční úřad už nyní?

• Citovat
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:12

Podle mé zkušenosti by s vámi měl otázku přiznání k dani z nabytí nemovitosti řešit notář. Na FÚ vám taky poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 22:15

@Della Street děkuji moc. Po svátcích se tam zajdu optat. Čekala jsem na vyrozumění katastru a evidentně zbytečně :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:28

Ještě takto: dědická daň u nás již neexistuje. Vy budete pouze muset přihlásit nemovitost k „dani z držení nemovitosti“. Lhůta je běžná do konce ledna nového roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 22:32

Já jsem myslela podat daň z nabytí nemovitosti, aby bylo jasné jak jsem k té nemovitosti přišla, ne? Byť bych nic neplatila…

• Citovat
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:46

Je-li hodnota nemovitosti vyšší než 5 milionu korun, je třeba nabytí ohlásit příslušnému fu. Stačí doporučený dopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 22:48

Děkuji moc. V lednu zajdu na finanční úřad

• Citovat
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:58
:lol: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
18.12.19 02:47

Do 31. ledna je potřeba podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Zaplatit se musí do konce května.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat