délka programu u pračky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9216
19.9.09 13:18

délka programu u pračky

ahoj, existuje dneska pračka, která by neměla dlouhé programy?mám sice rychlý půlhodinový, ale jinak třeba na 60 stupňů mi pere skoro 3 hodiny.Mají to dneska všechny pračky nebo se najde nějaká jiná?Chceme jí koupit babičce, a té se to zdá hrozně dlouhá doba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50725
19.9.09 13:34

Naše pračka má nějaké programy 30 minut, 45 minut (+-) a pak na takové ty klasické pere cca 1 1/4 hodiny. S předpírkou je to samozřejmě víc jak 2 hodiny, ale tu využívám minimálně. Máme tuhle Jinak teda pračku s tříhodinovým cyklem jsem ještě neviděla…

Trochu mimo - Když jsme pračku kupovali, uvědomila jsem si, že nemá cenu připlácet za nějaké programy na sportovní oblečení a oblečení z baletu, program pro děti, program džíny, jsou to blbosti - stejně jde jenom o to, že je to krátký program na málo stupňů - takže klíďo peru na program vlna nebo jemné prádlo cokoli. Program pro děti má zase máchání navíc - taky k ničemu, když chci máchání navíc, tak si zmáčknu knoflík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9216
19.9.09 15:09

teď jsem zrovna pračku zapínala - na 60 stupňů a bude prát 2 hodiny 42 minut.Jediný co přidávám navíc je program proti zmačkání, ale to je rozdíl tak pěti minut.Hodinu a čtvrt by bylo super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9216
19.9.09 15:13

Anguo nevim jestli jsem si dobře opsala typ, ale hledala jsem tu vaší na internetu a tam píšou čas na 60 stupňů bavlnu 156 minut.Takže to je stejné jako ta moje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
19.9.09 15:33

Máme pračku, kde to sice též trvá ke dvoum hodinám, ale jde zapnout bussines probram, který bez předpírky a máchání navíc trvá 1h8min. Na běžné praní jen lehce zašpiněného oblečení to bohatě stačí, jde to zapnout na 60 a 40. Je od electroluxu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
19.9.09 16:33

Kosatko, to bych asi umřela!

Já mám Indesitku Wisl85×, už je jí pět let, takže se určitě vyrábí modernější. Používám program na 40°, ten trvá 50 minut a 30° trvá půl hodiny… Pak je tam ještě nějaký program na 60°, ten trvá 65 minut - to všechno je v rámci zrychlených programů time for you.

Jinak 60° normální trvá buď 75 nebo 110 minut, podle toho, jak hodně chceš ždímat (šla jsem kvůli tobě hledat návod :lol: ).

Pračku jsem vybírala hlavně podle těch rychlých programů, peru teda většinou na 40, takže mi hrozně vyhovuje.

Gedži

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
19.9.09 16:46

Tak jako v žádném případě se nechci hádat s někým, kdo uvádí údaje na netu a tu pračku asi doma nemá… :wink: Opsala jsem ty časy a ověřila typ. Je to opravdu Siemens E 10.36 , výr. číslo WM10E361BY - takže to, na co jsem dávala odkaz.

Uvádím čas bez předpírky / čas s předpírkou. Ještě je tam snadné žehlení (jenom se sníží otáčky) a máchání navíc (+cca 5 minut)

vyvářka / barevné (max. 1000 otáček/min)
30° 1:07 / 2:30
40° 1:14 / 2:30
60° 1:35 / 2:30
60° 1:37 / 2:36 (u tohoto je poznámka barevné / eco - co to znamená nevím - musela bych se podívat do návodu a nevím, kde ho mamka má)
90° 1:57 / 2:33

mix (max. 1000 otáček/min)
30° 0:44 / 1:02

vlna (max. 800 otáček/min)
studená 0:41 / nelze
30° 0:40 / nelze

jemné / hedvábí (max. 600 otáček/min)
30° 0:32 / 0:39

nemačkavé prádlo (max. 800 otáček/min)
30° 0:48 / 1:24
40° 0:55 / 1:24
60° 1:12 / 1:27

Přísahám bohu, že dýl to fakt nepere a display nám nelže :wink: :lol:

Bavlna je teda asi to první - vyvářka / barevné, jak už jsem psala, za mě nevidím důvod, proč neoprat bavlněnou věc na program nemačkavé prádlo. Nic jiného než převalovat se to na jednu nebo na druho ustranu nebude a maximální otáčky jsou u tohoto programu dokonce nižší - tj. prádlo bude zmačkané po vyždímání míň. A 800 otáček je dostačující, naše stará pračka měla 800 a bylo to úplně v klidu - prali jsme v ní 15 let :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
19.9.09 17:12

Anguo, s otáčkama souhlasím! Moje má taky 800, myslím, že je to tak akorát. Kamarádka má snad 1200, ale prádlo tahá ven úplně zmačkané a žehlit musí všechno. Já žehlím minimálně, z každé pračky tak 2 věci, většinou košile. Pokud prádlo vyndám hned po doprání a pověsím, žehlit není třeba :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
19.9.09 17:21
Gedžitka píše:
Anguo, s otáčkama souhlasím! Moje má taky 800, myslím, že je to tak akorát. Kamarádka má snad 1200, ale prádlo tahá ven úplně zmačkané a žehlit musí všechno. Já žehlím minimálně, z každé pračky tak 2 věci, většinou košile. Pokud prádlo vyndám hned po doprání a pověsím, žehlit není třeba :wink:

Právě, když jsme s mamkou pračku vybíraly, tak jsme šly původně po otáčkách - moc, moc :lol: Pan prodavač nás vyvedl z omylu - třeba 1400 otáček je tak pro lidi, co mají sušičku, která jim to zase „srovná“. 1000 stačí bohatě, klidně i těch 800, jak píšeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9216
20.9.09 07:59

Holky všem moc díky.Asi budu muset vyrazit do obchodu a na pračky mrknout na živo.Ale ty časy určitě nikde neuváději co? zkusim kouknout ještě na netu.Mamka si pračku kupovala asi před půl rokem a ty časy má to samé co já.Měla jsem z toho pocit že dneska už to tak prostě je u všech.Já už si zvykla, ale babičku by z toho asi trefilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
20.9.09 11:59

Kosatko, normálně se na to v obchodě zeptej - aspoň u nás tam mají prodlužku, pračku ti normálně zapojí do zásuvky a když si otočíš kolečkem (pokud si teda vybereš nějakou s diplejem - to by myslím bylo pro babi fajn), tak budeš hned vědět :wink:

Jak vidno z mého příkladu, časům na netu bych moc nevěřila, radši bych to zkusila naživo :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
20.9.09 12:18

Ahoj, máme taky Elektrolux a když peru na 40, tak si můžu vybrat program na dlouho - jsou dva, jeden eko a jeden normální a doba je cca 2,5 hodiny, pak si mohu zvolit program pro méně špinavé prádlo a ten trvá 60 minut, ale většinou zapnu ještě program pro skvrny, takže to vychází na 1h10min..Tak asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
20.9.09 12:21

Ahoj, tak já čumím, že vám to pere 3 hodiny, mám LG a 60 pere tak 1,45 hod, 40 tak 1,26 min. Jsou to normální programy, ono si to napřed jakoby zváží a pak na pračce naskočí čas, jak dlouho bude prát. Když to mám narvané, tak je 1 hod 52 min ta 60°. Má to ještě baby program, není to jen máchání navíc, je to tam jinak rozložené a to je super na látkové plínky. Zvlášť si nastavuji teplotu i otáčky max je 1000, spokojenost obrovská a nijak zvlášť drahá nebyla a má záruku 10 let na motor či co, jo a ještě je docela úzká,pěkně se vejde do koupelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
20.9.09 12:53

Rezi ja si chci kupovat pracku,divala jsem se na LG,ale pak jsem se docetla ze je dost hlucna na to jak propagujou ze je ticha,nekdo mel pocit ze staruje letadlo.Tobe to nedela?Jsem bezradna kterou vybrat :( Taky potrebuju uzsi do te nasi pidikoupelny :)Mam strsi ARDO a sem tam tece.Opravar uz tu byl dvakrat,jednou to byl programator,pak zas neco.UZ do ni nevrazim ani korunu.Petra

• Citovat
  • Nahlásit
414
20.9.09 13:02

Ahoj, tak předtím jsem měla whirpool a ta byla hlučnější i když byla na míň otáček, takže i v tomto směru jsem spokojená. Ale možná měl někdo tišší a když si pak pořídil lg, tak nestačil mrkat.
mám tuto
http://cz.lge.com/…deldetail.do?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat