Děloha po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 13:32

děloha po porodu

Ahoj,
omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma.
Včera mi skončilo šestinedělí a tam dole jsem stále hodně otevřená :( Je to normální? jsem prvorodička a nějak jsem si bláhově myslela, že po šestinedělí bude vše stažené jako dřív. Stáhne se vůbec někdy do původní podoby?
Plus mám tedy pocit, že jsem možná špatně sešitá, na začátku hráze (u vstupu do do pochvy mám takový jak kdyby malinký „cancour“ - pardon, to zní hrozně, ale je to tak.
Za 14 dní jdu na kontrolu ke gynekoložce, tak se na vše poptám, ale na to, jaké z toho mám starosti je to pro mě za dlouho.
Porod jsem měla bez větších poranění, jen lehké natržení a vlastně jsem byla velice rychle bez bolestí a mohla normálně fungovat. Teď ale poslední týden mám tam dole takový pocit tlaku, namožení a lehké bolesti. Je to třeba tím, že se děloha právě ještě zavinuje a stahuje, nebo není něco v pořádku a mám mazat na gynekologii dřív?

Moc děkuju za vaše zkušenosti. Jsem z toho špatná a nemám se o tom s kým poradit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
TRG
2900
18.5.22 13:54
@Anonymní píše:
Ahoj,
omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma.
Včera mi skončilo šestinedělí a tam dole jsem stále hodně otevřená :( Je to normální? jsem prvorodička a nějak jsem si bláhově myslela, že po šestinedělí bude vše stažené jako dřív. Stáhne se vůbec někdy do původní podoby?
Plus mám tedy pocit, že jsem možná špatně sešitá, na začátku hráze (u vstupu do do pochvy mám takový jak kdyby malinký „cancour“ - pardon, to zní hrozně, ale je to tak.
Za 14 dní jdu na kontrolu ke gynekoložce, tak se na vše poptám, ale na to, jaké z toho mám starosti je to pro mě za dlouho.
Porod jsem měla bez větších poranění, jen lehké natržení a vlastně jsem byla velice rychle bez bolestí a mohla normálně fungovat. Teď ale poslední týden mám tam dole takový pocit tlaku, namožení a lehké bolesti. Je to třeba tím, že se děloha právě ještě zavinuje a stahuje, nebo není něco v pořádku a mám mazat na gynekologii dřív?Moc děkuju za vaše zkušenosti. Jsem z toho špatná a nemám se o tom s kým poradit.

Hele, zavinování dělohy by to rozhodně být nemělo. Děloha by měla být na konci šestinedělí co se velikosti apod. týče jako před otěhotněním. To je jediná spolehlivá informace, kterou mám k tématu. Já mám za sebou 2 porody (před oběma jsem cvičila s aniballem) a po obou „tam dole“ prakticky hned po porodu všechno jako dřív. Ale věřím, že když se to dole všechno najednou roztáhne a ještě natrhne, tak to bude chvíli trvat, než se to srovná, to ti určitě ještě napíšou holky. Každopádně bych tipla, že ten tlak apod. může být i proto, že se taky všechno ostatní krom dělohy / vagíny / vulvy musí srovnat do původního stavu. Pamatuju si, že jsem to poznala, že i chodidla si musí zase zvyknout na „nový/původní“ stav. Břišní svaly mi přišlo, že taky zabírají nějak jinak. (A tak dále.) Může to samozřejmě být nějaká zdravotní komplikace, ale to gynekolog určitě pozná, prober to s ním i kdyby to do těch 14 dnů přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
18.5.22 14:28

Já ti zase můžu říct, že dle zkušeností holek ostatních kolem mě, ta vagína už nikdy nevypadá stejně :) u mě to zase vypadá, jak kdyby jim chyběl steh navíc a mám to tam dole trochu do šikma.
Doktorka říkala, že je to v pořádku :nevim:
Ale určitě se zeptej. Já tohle budu případně řešit až po druhém dítěti, ale je otázka, jak moc si pamatuju, že vypadala předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405
18.5.22 14:50

Deloha uz asi ne :think: Ja jsem rodila 2× a tlaky a namozeni a pocit, ze bych byla nejak „otevrena“ si teda nejak nepamatuji :think: Nechala bych se zkontrolovat asap, aby to nedejboze nebyl nejaky propad panevniho dna nebo neco podobneho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
18.5.22 16:07

Deloha už by měla byt Ok. A otevřená jsi kde, tím myslis, ze poševní vchod je větší? To bývá, srovnává se to par měsíců řekla bych😄

Jinak vadné siti bych si po mých zkušenostech nechala opravit. Mne divne sešili po prvním porodu a to místo mě stvalo a bylo citlivé a neprijemne na dotek celých devět let až do druhého porodu. Teď už bych neváhala a kdyby se mi něco nezdálo, šla bych na presiti k nějakému gynekologovi, co dela i plastickou ženskou chirurgii například. Trocha nepohodli navíc by mi za to rozhodne stala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:17

@TRG Děkuju moc za reakci :) Jasně no, já jsem si říkala že poševní vchod nebude hned jak má, jen prostě doufám, že se to vůbec někdy stáhne :D a ten tlak a pobolívání, právě jsem ani nechtěla volat na gyn, přesně jak píšeš, bolí mě i ploska u nohy a celkově ta stavba těla se srovnává, tak to přikládám tomu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:18

@Malineka Děkuju :) Uvidím, jak mi to bude vadit a kdyžtak bych zašla na přešití… já si bohužel pamatuju, jak to vypadalo předtím :lol: :zed:

Příspěvek upraven 18.05.22 v 16:20

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:19

@beruska9 Achjo, to ne snad… S mojí gynekoložkou (respektive se sestřičkou) je to trochu složitý a urvat si termín dřív není úplně jednoduché. Tak uvidím, počkám pár dnů a kdyžtak je budu uhánět… Každopádně děkuju za reakci!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:26

@Semtex Přesně tak, poševní vchod… Takže se to srovná jo? UF! :D já jsem si právě říkala, že se to musí stáhnout a že nebudu panikařit ale… zpanikařila jsem :D
A díky za tip s přešitím, uvidím až se to tedy srovná a jak mi to případně bude vadit a kdyžtak bych si zašla…

• Citovat
  • Nahlásit
1525
18.5.22 16:46

Hele vážně teď nemá cenu se na to dívat, když jsi chvíli po porodu. Jako mě třeba po porodu víc děsí moje tělo a prsa, než vagína :) na ni si totiž na rozdíl od ostatních věcí nevidím :D
Ale jako jo, vše netypické konzultuj a estetická chirurgie se dá udělat dnes a denně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:49

@Malineka :lol: pobavilo. Je fakt, že prsa mě začnou brzo děsit taky - teď jsem ještě ve fázi vděčnosti, že kojím, tak mi to nedochází :D Ale už teď značně klesají, tak jsem zvědavá, kde je budu po ukončení kojení hledat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 16:53

Ahoj, já jsem po porodu 9 měsíců. Také prvorodička a porod vlastně skoro bez zranění. Já tě nechci nějak děsit, to vůbec ne :D ale jen říct mojí zkušenost.
Taky jsem se cítila dobře, bez bolestí.. dolů jsem se radši nekoukala :D na konci šestinedělí jo. Taky jsem byla taková furt otevřená a do toho mi přišlo, že vidím vlastně tu sliznici vevnitř. Na prohlídce na gyndě mi řekli, že je vše ok, tak jsem neřešila. Zhruba 3-4 měsíce po porodu jsem začala dole cítit hrozný tlak, jak kdybych tam měla tampon, přišlo mi to zvláštní a hrozně mě to otravovalo. Tak jsem pátrala a pátrala. Na gyndě mi samozřejmě řekli, že jsem naprosto ok :D no a ono to úplně tak ok není. Je to cystokéla (kdyžtak si to najdi na internetu). Povolené svalstvo, možná někdě něco natržený (to teprve pojedu k lékaři, aby to posoudil) ale začala jsem chodit na fyzio, cvičit střed těla a teď už to víceméně cítím jen při větší zátěži. Jsou dny, kdy to necítím vůbec a pak jsou dny, kdy to cítím víc. Většinou při ovulaci a před menstruací.

• Citovat
  • Nahlásit
31
23.5.22 21:02

Já teda podle mé zkušeností jelikož jsem byla hodně potrhana i s nástřihem tak 3 tydny me to bolelo nemohla sem ani chodit ani sedět ale jakmile to ustupovalo a začala jsem se cítit lépe tak jsem dole byla jako před porodem. A ten cancourek jak píšete mám do teď taky blbě sešity ale gynekolog říkal že jsem krásně zasita tak nevím no za týden budu rodit podruhé tak jsem zvědavá jak to bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat