Pokles pánevního dna a práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.5.22 09:58

Pokles pánevního dna a prace

Ahoj holky, je tu někdo, kdo s poklesem zvládl pracovat v nějaké fyzicky náročnější práci? Nebo práci kde se hodně stojí (masérka, kadeřnice atp)? Je tu někdo, kdo je třeba instruktor jógy nebo cvičení a bojoval s prolapsem po porodu? Nebo v nějakém aktivním zaměstnání nebo s aktivním životním stylem. Podařilo se vám nějak cvičením nebo jinou metodou „vytáhnout“ čípek zpatky nahoru? Jsem pět týdnů po porodu a jsem z toho psychicky hodně na dne. Mám neustále pocit „špatně zavedeného tamponu“, čípek mam max 5 cm od vchodu (býval hodně vysoko) a v zrcátku nebo na pohmat je to dole úplně vyplněné (laicky asi cystokela?) Navíc mám pocit že je to pořád horsi. Při zvedání dítěte, chuzi…hrozny. Děkuju všem… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6743
14.5.22 10:15

Zlepší se to. Me to trvalo z nejhoršího ty 2-3 měsíce možná i dele, ale hodně rychle se ty svaly zas unavily. Měla jsem prakticky nonstop tenisak ve vchodu (jak propadla stěna)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 10:30

@hospodki díky moc za odpověď! A teď už je to teda dobrý? Jakože spravili se to úplne že můžeš běžne fungovat, pracovat a tak? Děkuju!!

• Citovat
  • Nahlásit
6743
14.5.22 11:44
@Anonymní píše:
@hospodki díky moc za odpověď! A teď už je to teda dobrý? Jakože spravili se to úplne že můžeš běžne fungovat, pracovat a tak? Děkuju!!

Nemůžu skákat, protože mám lehkou inkontinenci. Teď budu po 4 letech rodit druhé dítě a v těhotenství to vlivem hormonu teochu povolilo. Jako nevadi mi to, ale ta inkontinence je větší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
14.5.22 12:35

Mám prolaps, čeká mě operace a odebrani rovnou celé delohy, vycvičit se to už nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
14.5.22 12:45

Pět týdnů po porodu je strašně brzo na nějaké závěry a obavy do budoucna… Jako uz ji nebudes mit jako dřív, ale ještě se to spraví časem a můžeš tomu pomoct cvičením. Taky jsem měla podobné pocity, ale dva roky po porodu o nicem nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 14:03

5 týdnů je na nějaké soudy brzo. Já jsem po posledním porodu měla jak pocit tenisaku tak problém s močením (časté, neúplné). Pokusy o cvičení pánevního dna byly úplně marné. Asi cca půl roku po porodu jsem se objednala na urogynekologii. Vyšetření ukázalo poranění svalů pan.dna, svaly byly utržené po obou stranách panve drželi pouze vepředu a vzadu ale svěrače byly naštěstí v pořádku) a pojizvene :( a prakticky moc ovládat nešli. Napsali rehabilitace - nejdříve elektrostimulace svalů, aby vůbec začli reagovat, a pak po pár tydnech i fyzioterapie. Po půl roce intenzivního cvičení se stav zlepšil, tenisák necitim, močení vice- méně dobrý, ale pokles tam pořád je a už nikdy nebude úplně v pořádku. Po návratu menstruace se stav ještě zlepšil vlivem hormonů, ale operaci do budoucna neuteču. Teď sportuji, ale omezuji běhání a skákání. Pokud se to nebude lepšit, ozvi se na urogyn, aspoň tě vyšetří a dostaneš cvičení s fyzio- to není na škodu. No a pak se uvidí… Držím palečky :kytka:
Anonym - zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat