Vyvolavaný porod - podpora

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
184
12.5.22 13:56

Vyvolavaný porod - podpora

Ahoj holky, dnes na kontrole mi bylo kvůli vysokému tlaku doporučeno vyvolání porodu. Teď sedím v čekárně na příjmu na porodní sál a přepadla mě panika. Mají mi dnes zavést balónek a ráno se uvidí, asi to bude klasicky pokračovat podáním tablet. Prosím, napište mi nějaké pozitivní zkušenosti s vyvolávaným porodem. Tady je to v diskuzích samá špatná zkušenost, potřebuju povzbudit. Děkuju moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.5.22 14:00

Já třeba vůbec špatnou zkušenost nemám. Po zvedení první tablety mi říkali, jak nemám porodní cesty vůbec připravené a že to bude ještě na dlouho, že se mám pohodlně ubytovat, a když za dvě hodiny přišli teda s další, už jsem se otvírala. Kontrakce přišly rychle, po pěti minutách, asi za hodinu a půl po třech, ale daly se úplně v pohodě zvládnout, jako jo, bolelo to, už jsem byla ráda když přišli s epiduralem, ale nebyly nesnesitelné, asi by se to přežilo i bez něj. Krásně mi ale porodní cesty povolil a pak už to šlo rychle. Taková pořádná migréna u mě je rozhodně horší. Do večera bylo po všem. Žádný děs běs a byla jsem ráda, že se to nevleklo.

• Citovat
  • Nahlásit
789
12.5.22 14:01

Já byla v pohodě. V 8 ráno vyvolali tabletkou a v 11:30 jsem už malou držela v náručí a po svých odešla z porodního sálu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7233
12.5.22 14:10

@prokopa kamarádka šla taky na vyvolání, mimcu se nechtělo, cesty nepripravene. Po první tablete bylo ditko za 2 h venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
12.5.22 14:14

Taky jsem měla druhý porod vyvolávaný, šla jsem tam jak na popravu, porodní cesty nepřipravené. Ráno tableta preindukce, kolem deváté večer začaly kontrakce, ve 4:45 dítě na světě. Nechtěla jsem krom té preindukce žádné další zásahy a nebyly třeba:) porodila jsem bez poranění a z porodniho sálu jsem jela rovnou domů. Podruhé už bych se vůbec tak nebála, nemusi to skončit špatně. Drž se! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
12.5.22 14:23
@prokopa píše:
Ahoj holky, dnes na kontrole mi bylo kvůli vysokému tlaku doporučeno vyvolání porodu. Teď sedím v čekárně na příjmu na porodní sál a přepadla mě panika. Mají mi dnes zavést balónek a ráno se uvidí, asi to bude klasicky pokračovat podáním tablet. Prosím, napište mi nějaké pozitivní zkušenosti s vyvolávaným porodem. Tady je to v diskuzích samá špatná zkušenost, potřebuju povzbudit. Děkuju moc :)

Také nemám špatnou zkušenost. Večer zaveden balónek, ráno v 7 první tableta v 10 druhá a 13:54 dítě na světě. U nás teda vyvolávani, protože to byl obrik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
12.5.22 14:41

Kamarádka měla hrozný vyvolávaný porod a kvůli COVIDu ho téměř celý prožila sama, měla velké porodní poranění.
Já vyvolávaný a za 4 hodiny bylo miminko na světě. Sice jsem měla po tabletě velké bolesti, ale nechala jsem si epidural po 2 hodinách. Pak jsem jen čekala, až se cesty otevřou a bolelo to pak už jen na posledních 10 minut tlačení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.22 14:46

Fakt to nemusí být hrůza! ;) Já ráno nastoupila, dostala jsem tabletu a celý den nic, ani náznak. Odpoledne mi dali druhou tabletu a řekli mi, že ať dnes s porodem nepočítám, že ta první se mnou vůbec nehnula, takže nepočítají, že by druhá něco změnila.
Do dvou hodin od podání druhé tablety mi začaly silné kontrakce, asi hodinu jsem se to snažila nějak zvládnout, jako prvorodička jsem absolutně nechápala, že by to mohlo jít tak rychle, když říkali, že dnes s tím nemám počítat. No a během dalších dvou hodin byla malá na světě. Bolelo to hodně, nástup silných kontrakcí byl rychlý, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se tam nemusela trápit do druhého dne, nebo x hodin v kuse. Poraněná jsem byla jen trochu, nic hrozného. Ale jak říkám, ta rychlost a síla bolesti, to mě překvapilo. Měla jsem představu, že bolest bude pozvolna narůstat a ona udeřila vší silou prakticky od začátku, protože jsem se po té tabletě otevřela hrozně rychle. Ale nevnímám to jako nějakou hrůzu. Kdybych měla takový i případný další porod, tak si pískám, protože za zhruba čtyři hodiny bylo hotovo, já i dítě v pořádku, bez komplikací.

• Citovat
  • Nahlásit
802
12.5.22 14:55

V 8 ráno nástup. Kolem 9 hned při vyšetření zavedena tableta. Nic. Sem tam něco malinko jako MS. Několikrát za den monitor.
7 večer odchod zátky.
20:15 lup. Voda. To už bylo uf stahy hned jak rupla. Pak krystyr. Otevírat jsem se začla druhý den po obědě. Následovali kapavky, tablety, kyslík. Kolem 5 jsem šla na sál. Nepostupující ukončen sekcí. Pro mě to byl obecně super zážitek. 18:45 hotovo. Je to ale všechno individuální. Jedna maminka co ležela semnou měla ta 40 minut hotovo. druha dva dny po mě a to jsem jaký spolu na vyvolání :nevim:. Záleží jak si to kdo v hlavě nastaví. Asi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.22 15:20

Já teda měla i předchozí 3 porody velmi rychlé, u čtvrtého mi byly dány tablety a pak i kapačka, protože den předtím odtekla voda. Ani jsem se nestačila otočit po kapačce a bylo hotovo. Od první slabší kontrakce za půl hodiny bylo po všem.

• Citovat
  • Nahlásit
4574
12.5.22 16:36

Svou zkušenost ti psát nebudu, zbytečně bych strašila a ve finále bych ti ničím nepomohla. Popřeji tedy hodně moc štěstí, ať máš miminko co nejdříve u sebe a brzy se můžete všichni pomazlit :hug: Neboj se, soustřeď se na to maličké štěstí a hlavně buďte oba zdrávi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19831
12.5.22 16:50

První mi vyvolávali kvůli preeklampsii a úplně v pohodě. V 7 byl nástup, v 9 tableta a v 15:35 jsem měla dítě v náručí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
12.5.22 18:04

Holky všem vám moc děkuju ❤️😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3976
12.5.22 18:12

Taky nemam spatnou zkusenost s vyvolavanym porodem - ja kvuli vahovymu odhadu. Kolem poledne balonek, druhy den rano sam vypadl. Zavedeni nebolelo, vadily mi jen zrcadla. Pak tabletka co 2 hodiny, prubezne monitory, kolem obeda uz jsem mela kontrakce, po paty byl syn (3990g) na svete. Jako jo, bolelo to, to bych kecala, ze ne, ale byl to prijemnejsi zazitek, nez prvni porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
12.5.22 20:29

Vyvolávaný porod v termínu kvůli velikosti. Od zavedení tabletky byla dcera na světě za 4,5 hodiny. Z toho první 3 hodiny šly dobře zvládat ve sprše. Pak mi praskla voda a nastoupily hodně silné kontrakce, ale za hodinu a půl bylo po všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat