Deprese a těhotenství

x
18.11.09 12:11

Deprese

Prožíváte někdo depresi? Jak proti tomu bojujete?
Chtěla bych miminko a nevím zda je nejvhodnější brát AD :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
18.11.09 13:17

Jestli beres AD na doporuceni Dr., tak on ti spolehlive rekne, zda muzes bez rizika „tehotnet“. Pokud ne, tak bych to probrala s gynekologem. Deprese jsou strasny, je dulezite si uvedomit, jestli to mimi chces opravdu nebo jestli to ma byt vychodisko. Byt tebou radeji to proberu s psychologem nebo psychiatrem, to je vazna vec.
Drzim palce, at to brzo prejde
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
18.11.09 13:37

X, určitě to nenechávej jen tak, zajdi aspoň za nějakým psychologem ,když ne psychiatrem. Společně to proberete, uvidíš, jestli by šlo mít miminko i teď. Vím, že mít děťátko je moc hezké, ale zároveň je to i hodně velká zátěž, tak aby ti to ještě nepřihoršilo neřešené stavy.Přeju brzké vítězství nad depresí! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
18.11.09 17:18

ahoj,

ja mela deprese, nekolik let sem se lecila, bez ad, jen terapie, bohuzel nepomohlo, pak ad, ale taky na nic, protoze mi davali minimalni davky, jelikoz sem byla ve veku, kdy se predpoklada, ze budu mit deti. No ale stejne se mi nedarilo otehotnet. Pak jsem se nastesti dostala k psychiatrovi, ktery se nebal, mel zkusenosti s lekama a tehotenstvim a nasadil mi poradnou lecbu. Jen co lecba zabrala, cca 1,5 mesice, sem otehotnela a dneska mam krasnou, zdravou a veselou holcicku. Ja sem taky ok, uz jen na minimalni udrzovaci davce. Nepisu to jako univerzalni navod, jen jako moji „zkusenost“ s depresi.
Zalezi jak na tom konkretne ty jses, urcite nic nezkazis tim, ze si nejdriv popovidas s psychologem ci psychiatrem a uvidis. Moc drzim palce a omlouvam se za dlouhy prispevek :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.09 23:39

Ahoj,
ja jsem AD brala 3×, povedlo se mi rok pred otehotnenim je vysadit, ale kdyby se stavy nejak zhorsovaly, tak bych je brala asi i pri snazeni o miminko.
Ono je totiz problem, ze na tehotnych se AD moc nezkousi, kdo by se taky nechal, ze jo.. Max na tehotnych zviratech. Ty vysledky moc prukazne nejsou, nemusi se stat nic a muze se stat vse.
Pokud by ty stavy byly k nevydrzeni, tak bych do toho sla i pres AD, ale jak se v tehotenstvi meni hladina hormonu, tak se ti muzou nalady menit i pres AD, ja byla v prvnim tehu absolutne v pohode, tak dobre jsem se necitila uz dlouho, ted jsem tak nastejno, jako normalne, takze zadna euforie.
Kamaradka ma maniodepresivni psychozu, leky ji trosku snizili, ale nemohla je vysadit, ma zdraveho kluka, jediny problem mela s laktacni psychozou, musela hend prestat kojit a nasadit zpet plnou davku leku.
Drzim palce, deprese a podobne stavy jsou fakt hruza, snazila bych se fakt jit do nejake terapie + zkusit leky a uvidis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama