Deprese z nové práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 28.01.18 19:28
Deprese z nové práce

Dobrý den, minulý týden jsem nastoupila do nové práce, do úplně první práce na plný úvazek. Práce mě baví, jsou zde dobré peníze a lidé asi dobří, zatím se se mnou nikdo moc nebaví. Máme tam samé chlapy, jen jednu ženu, starší než já a v jiné kanceláři. U pohovoru jsem se ptala na přesčasy. Bydlíme s přítelem v bytě a máme psa. Stavíme si dům a po létě se budeme stěhovat. Proto jsem tuto skutečnost řekla u pohovoru, že nemohu dělat přesčasy. Už tak je pracovní doba od 7-16 hod a přestávka 1 hod, ale já si dojdu na wc, projdu se a jím u práce. Když je 16 hodin, řikám kolegům co mě školí, že jdu domů. trochu mi přijde, že blbě koukají, oba zůstávají déle. Ovšem co jsem pochopila, jeden žije sám a druhý žije u matky. No, ale můj problém je, že se tímto stresuji. Je mi blbě, když jim říkám, že jdu domů. Nejhorší je, že když přijdu domů, jsem schopná i brečet a kazím si volný čas, že přemýšlím, že tam musím a odpočítávám hodiny a tak.. Vím, že bych to měla v každé práci. Neporadil by mi někdo jak se s tím vypořádat, opravdu mě to ubíjí. Vím, že to není leností.. Ale přijdu si jako malá holka proti světu. Daleko příjemnější by pro mne bylo, kdyby tam byl někdo koho mám ráda a nebyla jsem tam sama.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 9304 příspěvků 28.01.18 19:31
@Klarka1993 píše:
Dobrý den, minulý týden jsem nastoupila do nové práce, do úplně první práce na plný úvazek. Práce mě baví, jsou zde dobré peníze a lidé asi dobří, zatím se se mnou nikdo moc nebaví. Máme tam samé chlapy, jen jednu ženu, starší než já a v jiné kanceláři. U pohovoru jsem se ptala na přesčasy. Bydlíme s přítelem v bytě a máme psa. Stavíme si dům a po létě se budeme stěhovat. Proto jsem tuto skutečnost řekla u pohovoru, že nemohu dělat přesčasy. Už tak je pracovní doba od 7-16 hod a přestávka 1 hod, ale já si dojdu na wc, projdu se a jím u práce. Když je 16 hodin, řikám kolegům co mě školí, že jdu domů. trochu mi přijde, že blbě koukají, oba zůstávají déle. Ovšem co jsem pochopila, jeden žije sám a druhý žije u matky. No, ale můj problém je, že se tímto stresuji. Je mi blbě, když jim říkám, že jdu domů. Nejhorší je, že když přijdu domů, jsem schopná i brečet a kazím si volný čas, že přemýšlím, že tam musím a odpočítávám hodiny a tak.. Vím, že bych to měla v každé práci. Neporadil by mi někdo jak se s tím vypořádat, opravdu mě to ubíjí. Vím, že to není leností.. Ale přijdu si jako malá holka proti světu. Daleko příjemnější by pro mne bylo, kdyby tam byl někdo koho mám ráda a nebyla jsem tam sama.

Hele. S prací přes čas musíš souhlasit. Tohle ti nikdo nezaplatí. Dřív jsem neměla problém být v práci déle, dodělala papíry, abych měla čistý stůl. Ale teď mě doma čeká syn a fakt nechci chodit déle než je nutné z práce. Dělám teď dvanáctky a stejně bych už spíš něco zmršila než udělala pořádně.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17956 příspěvků 28.01.18 19:32

Trochu se v tom ztrácím - ty nemůžeš zůstat v práci déle, a pak jsi doma sama a brečíš? Z tvého příspěvku nevyplývá, že by tvoje setrvání na pracovišti po pracovní době bylo nutné a tak moc dobře nechápu, kvůli čemu doma brečíš. Trochu jako malá holka opravdu působíš.

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 28.01.18 19:33
@Russet píše:
Hele. S prací přes čas musíš souhlasit. Tohle ti nikdo nezaplatí. Dřív jsem neměla problém být v práci déle, dodělala papíry, abych měla čistý stůl. Ale teď mě doma čeká syn a fakt nechci chodit déle než je nutné z práce. Dělám teď dvanáctky a stejně bych už spíš něco zmršila než udělala pořádně.

Po nás je nikdo nevyžaduje, jen mi přijde, že kolegové blbě koukají, že odcházím v konec pracovní doby.

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 28.01.18 19:34

Toho si nevšímej, pokud vše stíháš, také bych v práci nevysedávala. Bohužel někteří lidé, patrně i tví kolegové, se domnívají, že jsou nepostradatelní, resp. myslí si, že čím déle jsou v práci, tím jsou lepší. Důležitější je ale hotová práce, a ne odsezené hodiny, kdy řada lidí ještě tráví hodiny na internetu nebo na kávičkách z kolegy. Z mé první práce si to také pamatuji, já chtěla pracovat 8 hodin, přijít ráno a jít brzy domů. Řada kolegů se ovšem dostavila po deváté hodině a když jsme s kolegyní v 16.00 odcházely, tak nám říkali, je, to bysme se taky chtěli mít jako vy a chodit takhle brzy domů. Takhle mluvil i vedoucí, který přišel na 10, během toho si šel na hodinu ještě něco zařídit apod. Nereagovaly jsme na to, ale kolikrát jsme měli chuť jim to říct, že na rozdíl od nich jsme v práci od půl osmé.

Russet
Echt Kelišová 9304 příspěvků 28.01.18 19:35
@Klarka1993 píše:
Po nás je nikdo nevyžaduje, jen mi přijde, že kolegové blbě koukají, že odcházím v konec pracovní doby.

Chlapi, co bys chtěla. Nikdo je doma nečeká, tak proč by pospíchali. Než jsem měla dítě a partner měl noční, taky jsem nespěchala domů…

Kaliopa
Závislačka 3282 příspěvků 28.01.18 19:37
@Russet píše:
Chlapi, co bys chtěla. Nikdo je doma nečeká, tak proč by pospíchali. Než jsem měla dítě a partner měl noční, taky jsem nespěchala domů…

Jo, a jsou i chlapi, které třeba doma čeká, manželka s malým miminem. A museli by třeba trochu pomoct, nebo by slyšeli mimino brečet. Tak je pohodlnější zůstat v práci a být na internetu a doma pak dělat unavenýho a říkat, co bys chtěla, musím být v práci, i tací jsou.

blumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 28.01.18 19:37

Taky odchazim mezi prvnimi, zamavam a jdu a neresim. Kdyz si chteji delat prescasy, at si je delaji :nevim: jde to i bez toho u me

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 28.01.18 19:38

Ta hodina přesčas by Tě nezabila, co si budeme nalhávat… ;) Nemáš malé děti, který musíš vyzvedávat v mš, stavba domu není adekvátní důvod, to bych kvůli jedné hodině být Tvýma kolegama taky bl. bě koukala. Pokud nebude ovšem zakopaný pes jinde, Vážně Tě ta práce těší? Třeba je těch 8 hodin, v podstatě nově, na Tebe zatím moc a nemůžeš se aklimatizovat…

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 28.01.18 19:38
@Kaliopa Práci mám hotovou a během pracovní doby se s nikým nevybavuji a pracuji.

@Russet Já kdybych neměla doma psa a nebylo by mi ho líto, tak mi to je taky jedno. Přítel chodí až tak hodinu po mně.

Russet
Echt Kelišová 9304 příspěvků 28.01.18 19:38
@Kaliopa píše:
Jo, a jsou i chlapi, které třeba doma čeká, manželka s malým miminem. A museli by třeba trochu pomoct, nebo by slyšeli mimino brečet. Tak je pohodlnější zůstat v práci a být na internetu a doma pak dělat unavenýho a říkat, co bys chtěla, musím být v práci, i tací jsou.

Tak takový taťulda je teda dáreček ;)

Russet
Echt Kelišová 9304 příspěvků 28.01.18 19:39
@Borůvka1990 píše:
Ta hodina přesčas by Tě nezabila, co si budeme nalhávat… ;) Nemáš malé děti, který musíš vyzvedávat v mš, stavba domu není adekvátní důvod, to bych kvůli jedné hodině být Tvýma kolegama taky bl. bě koukala. Pokud nebude ovšem zakopaný pes jinde, Vážně Tě ta práce těší? Třeba je těch 8 hodin, v podstatě nově, na Tebe zatím moc a nemůžeš se aklimatizovat…

Pes tam je, ale nezakopaný :mrgreen:

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 28.01.18 19:40
@Russet píše:
Pes tam je, ale nezakopaný :mrgreen:

Já vím :lol: :mrgreen: Přemýšlela jsem, že to nazvu kamenem úrazu :P

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 28.01.18 19:41

@Borůvka1990 Po nich to ale nikdo nevyžaduje. Můj šéf mi řekl, že nechce aby tam zůstávali a proto mě přijal. Druhá kolegyně také odchází normálně kolem 4. Samozřejmě nevypálím hned v 16:00. Je to hlavně kvůli psovi, nezakopanému :lol:

Příspěvek upraven 28.01.18 v 19:42

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 28.01.18 19:41

To je taková pasivní agrese, lidí si takhle s prominutím kálí do vlastního hnízda.
Vlastně to po nich nikdo nechce, ale oni si dělají oko, že jsou strašně pracovití a jsou někde přes čas.
U nás jsou takhle lidi povyšováni, jako že jsou děsně pracovití, když tam tráví dny i noci.
Pak se člověk podívá na množství odvedené práce a světe div se, jsou to ti nejméně produktivní.
Vzhledem k tomu, že u nás se platí každá půlhodina navíc, jsou to i ti nejdražší.
Tomuhle se nevyhneš skoro nikde, jeden s tím začne a průšvih je na cestě. A ono s tím vždy někdo začne.

Příspěvek upraven 28.01.18 v 19:43

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama