Je možné mít dva HPP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 16:18
je možné mít dva HPP?

Dobrý den, jsem nyní na RD - končí mi v říjnu 2018. Mám HPP u zaměstnavatele již řadu let, zpátky se mi vracet ale nechce. Dnes jsem objevila nabídku volné pozice, která mne zaujala a zvažuji, že zašlu životopis. A teď by mne zajímalo, zda ( nebo jak ) to lze udělat tak, že nastoupím do nové práce např. od 1.3. na HPP?! Dá se to? Samozřejmě, pokud bych to místo dostala, dala bych výpověď ve stávající práci, ale nevím, jak dlouho to trvá, jestli to lze provést, když jsem na RD atd atd. Kvůli zajímavé práci bych byla ochotna nastoupit do zaměstnání dřív, ale nemám tušení, jak se to dále řeší, a abych případně neodradila nějakými komplikacemi nového zaměstnavatele. A jen tak bokem…ve státní správě platová třída 6, o jaké jde peníze cca. Děkuji ;)

Reakce:
P4ja
Kelišová 6613 příspěvků 26.01.18 16:26

Určitě jde, jen to růžové prohlášení na daně musíš mít podepsané jenom u jednoho. A ve stávající práci se asi normálně dá podat výpověď.
Jen bych zašla na sociálku a poptala se jak, to je s rodičákem.

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 26.01.18 16:41
@P4ja píše:
Určitě jde, jen to růžové prohlášení na daně musíš mít podepsané jenom u jednoho. A ve stávající práci se asi normálně dá podat výpověď.
Jen bych zašla na sociálku a poptala se jak, to je s rodičákem.

Na rodičovský příspěvek nemá žádná práce žádný vliv.

Zakladatelko, pracovních poměrů můžeš mít souběžně kolik chceš, výše úvazku v každém z nich je taky na tobě. Jenom prohlášení poplatníka daně můžeš mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele, jak už tu padlo. A pokud by se obor činnosti nového zaměstnavatele shodoval s tím současným (de facto by byli konkurenti), potřebuješ souhlas původního zaměstnavatele. Klidně můžeš v průběhu rodičovské dovolené u původního změstnavatele nastoupit k novému a před koncem RD dáš u toho původního výpověď (ty ji i na RD dát můžeš, on tobě ne) nebo se s ním domluvíš na ukončení pracovního poměru dohodou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 16:49

Takže když bych nastoupila o půl roku dříve na nové místo a dala výpověď u starého zaměstnavatele až dejme tomu za 3 měsíce, jak to bude s tím růžovým papírem? Nepodepisuji ho náhodou při podpisu pracovní smlouvy? :think:
Obor je zcela jiný odlišný.

P4ja
Kelišová 6613 příspěvků 26.01.18 16:54
@Anonymní píše:
Takže když bych nastoupila o půl roku dříve na nové místo a dala výpověď u starého zaměstnavatele až dejme tomu za 3 měsíce, jak to bude s tím růžovým papírem? Nepodepisuji ho náhodou při podpisu pracovní smlouvy? :think:

No jakmile ti skončí pracovní poměr, tak ho za zbývající měsíce roku podepíšeš u toho nového. Jen je potřeba si pohlídat, aby to dobře uvedli. A potom se s tím bueš muset poprat v daňovém prohlášení.

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 26.01.18 16:57
@Anonymní píše:

Z toho současného zaměstnání teď nemáš příjem, takže je k ničemu tam podepisovat prohlášení poplatníka, takže ho normálně můžeš podepsat u nového zaměstnavatele. A výpověď ve starém zaměstnání dej tak, aby ti doběhla dvouměsíční výpovědní doba před koncem RD - s tím, že výpovědní doba začíná běžet od následujícího měsíce po doručení druhé straně. Takže pokud ti končí RD např. 15. 9., tak výpověď musíš doručit nejpozději na konci června. Nebo se se zaměstnavatelem dohodneš na ukončení třeba k tomu 15.9. dohodou.

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 17:15

Jj- je tam dvouměsíční výpovědní doba, pokud to není okamžitá výpověď dohodou.

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 26.01.18 17:35

@Mmsg Výpověď dohodou zákoník práce nezná, je buď výpověď nebo dohoda.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >