Desková hra pro dospělé

161
8.4.21 19:07

Desková hra pro dospělé

Ahoj, prosím poradíte nějakou dobrou deskovou hru pro dospělé, která by se dala hrát už od dvou hráčů? Cenová relace cca 500,– až 1000,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3679
8.4.21 19:11

Pandemic - to je takové tematicke :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
8.4.21 19:16

Dědictví nebo jeho pokračování Klub ztroskotanců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
8.4.21 19:18

Ježiš, těch jsou stovky… ;) To je jak kdybys napsala „poraďte mi knížku pro dospělého od 300 do 500 stránek“. Jak moc hráčsky náročnou? Jak dlouhou herní dobu? (to je dost zásadní kritérium)
Spíš strategická nebo tvořivá nebo s prvky náhody? Škodící mezi hráči, nebo ani ne, nebo vyloženě kooperativní? Nějaké preferované téma/svět?

A jsou specializovaná fóra na deskovky, tak můžeš pohledat tam, viz třeba tato diskuse:
https://www.zatrolene-hry.cz/…elkou-26724/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
8.4.21 19:31

@klamonožka no právě, že jich jsou stovky :mrgreen: Proto budu ráda za každý tip od normálního člověka (tímto se omlouvám nadšencům do deskovek, nic ve zlém :) ). Hra by měla být spíš strategická, doba hry cca hodina až dvě a hlavně by měla být zábavná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
8.4.21 19:31

@Elishka1 @demian
Děkuji, zkouknu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
8.4.21 19:32
@Hanka Adamov píše:
Ahoj, prosím poradíte nějakou dobrou deskovou hru pro dospělé, která by se dala hrát už od dvou hráčů? Cenová relace cca 500,– až 1000,–

Je jich mraky. Zkus to trochu specifikovat - kooperativní neo bitka. Časově 20 min oddychovka nebo hra na celé víkendové odpoledne? Strategická? Nějaká tématická? Na pěmť, postřeh, znalostní?

Jinak my ted ve dvou nejvíc hrajeme v ten Pandemic, to je pro mě nejlepší hra ever. Kooperačka, krásně vyladěná, jde hlavně o optimalizaci tahu. POkud seženeš, zkus Pancemic Legacy.
Na podobném principu je Zakázaná poušť ta je taky fajn. Nejlehčí z téo serie je Zakáaný ostrov, tam mi přišel z nich nejblbější.

Jako dospěláci hrajem ve dvou Watergate, je to čistá dvojkovka, karetní asi na 30 min, rychlá příprava, strategická, asymetrická ( každý hráč má jinou roli, jiné karty, jiný způsob, jak dosáhnout vítězství)

Nebo nějakou abstraktku. Hodně hrajeme Nova luna, fajn je Sagrada, Azul. Dobré recenze jsem slyšela na Noctiluca.

Těším se na typy ostatních, prosím, rozepište se o nich něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
8.4.21 19:33

@Elishka1 pandemic je super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
8.4.21 19:38

Zalezi aj od poctu hracov.
Pre 4 odporucam napr. kooperativku Inkognito. Dlhsia, ale skvela je Vladcovia podzemia.
Nas najnovsi objav The Crew: the Quest for Planet Nine. Tiez kooperativka, pre 3-4 hracov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
8.4.21 19:43

JInak to pětikilo… z toho, co jsem psala, to asi nesplní nic. Obecně to bude spíš na nějakou menší hru, karetku. Nebo mi ještě napadá Kingdomino, to mám ráda.

Dobré recenze jsem četla na Liška podšitá, Liška podšitá Duel.

Pak cenově dostupný je Patchwork

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
8.4.21 19:43

Z Pandemic se stává horký favorit koukám. Holt mají dobrý marketing :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
8.4.21 20:20
@Hanka Adamov píše:
Z Pandemic se stává horký favorit koukám. Holt mají dobrý marketing :mrgreen:

Tak ten Pandemic je aspoň z mého pohledu u nás takový pionýr těch kooperativních her, to byla určitě první taková, se kterou jsem se setkala. Ale teď je znovu aktuální, no. :lol:

To zmíněné Kingdomino z menších her taky máme moc rádi, ale to je rychlovka, zahraná za 15-20 minut. Jednoduchá rychlovka je i Port Royal.

Složitější a hezčí (a dražší) a fajn je třeba Na křídlech nebo Jízdenky, prosím nebo 7 Divů světa: Duel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
8.4.21 20:24
@klamonožka píše:
Tak ten Pandemic je aspoň z mého pohledu u nás takový pionýr těch kooperativních her, to byla určitě první taková, se kterou jsem se setkala. Ale teď je znovu aktuální, no. :lol:

To zmíněné Kingdomino z menších her taky máme moc rádi, ale to je rychlovka, zahraná za 15-20 minut. Jednoduchá rychlovka je i Port Royal.

Složitější a hezčí (a dražší) a fajn je třeba Na křídlech nebo Jízdenky, prosím nebo 7 Divů světa: Duel.

Ale ani jedna není okolo pětikila ( pokud nekoupí z druhé ruky).
Jsem asi jediná na světě co nesnáší 7Divů světa a Na křídlech. Mě děsně vydí ty suroviny. Nesnáším hdy, kde musím někdo nakupovat, pordávat, je fuk, jestli to jsou cihly, krmivo, obilí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
8.4.21 20:25

Majesty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
8.4.21 20:27

@Lama Lama Psala do tisícovky. :nevim: To jsou kromě Na křídlech (1200,– na Tlamě) všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat