Dětem se nic nezavděčí

Anonymní
1.7.21 22:55

Dětem se nic nezavděčí

Syn bude od září předškolák. Pořád čekám, kdy si začnu užívat mateřství, ale to je prostě očistec. Má mladšího sourozence, plno rodiny a kamarádů, prakticky denně s někým jsme, někdo u nás, několikrát do týdne podnikáme výlety. A on stále jenom vypruzuje. Večer jsme doma třeba hodinu, než jdou spát a on za mnou desetkrát za minutu přijde, ať s ním jdu na trampolínu, ať si s ním hraju, že se mu vůbec nevěnujeme a nemá žádné kamarády apod. Přitom je to přesně naopak. Proč bych nemohla po celém dni aspoň v klidu nachystat večeři, když v poledne přijde ze školky, pohrajeme si, jdeme ven nebo někam jedeme za jejich zábavou a jsem jenom s nimi. :zed: Když ho nechám napospas svému osudu, okamžitě jede naschvály, rozbíjí věci, hází kameny, pouští schválně vodu, mlátí do auta. Aby mu fakt člověk stál za zadkem a neustále napomínal než vyvede ještě něco horšího. (Ne nechci mít všechno poničené, potlučené a účet za vodu za milion). Dnes se třeba tak předvedl na výletě, že bych se mohla vykašlat na nějaké vymýšlení dalších programů, prostě chová se šíleně, jen pokřikuje hlouposti, místo odpovědi jen něco mručí, neustále něco bere mladšímu, neposlechne, nic se mu nechce dělat. Doma/na zahradě, hrát hry, co se dříve běžné hrávaly, vůbec nechtějí, skládat je nic nebaví, hračky si akorát berou a ječí. :zed: Už jsem zoufalá, co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32857
1.7.21 23:05

Dát jim jen klacíky a bláto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
1.7.21 23:08

Tohle moje děti dělají, když je nutím dělat něco, co nechtějí. Já k tomu mám sklon, vymyslet super program a mít pak vztek, že se nebaví podle mého očekávání… Co ho baví dělat, ideálně s tebou? Nebaví ho třeba si s tebou číst? Péct? Stavět lego, koleje? Chápeš, prostě nic bombastickeho, prostě jenom něco klidného, nenáročného, domácího..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
1.7.21 23:13

Jakože on schvalne nici veci, kdyz neni po jeho? 8o

Tak to, ty brďo, nevim :nevim: puvodne uz mi pri cteni naskakovala reakce: nech ho se nudit, za 2 hodky mu naskočí fantazie, ale jestli…tohle? :think:

Jen me napadlo, jestli jste takhle akčni od miminka, ze se vlastne chodite domu jen vyspat nebo je u vas furt cirkus, tak jestli se vubec kdy mel cas naucit zabavit se sam :nevim:

Taky me napadlo, ze si tim radenim rika o pozornost (i facka je dotyk)…

No, nevim :nevim: to dite neni rozbite, ale odrazi neco…neco…co neni odsud videt. Zkus Akademii rodičovstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 23:14
@Platanka píše:
Tohle moje děti dělají, když je nutím dělat něco, co nechtějí. Já k tomu mám sklon, vymyslet super program a mít pak vztek, že se nebaví podle mého očekávání… Co ho baví dělat, ideálně s tebou? Nebaví ho třeba si s tebou číst? Péct? Stavět lego, koleje? Chápeš, prostě nic bombastickeho, prostě jenom něco klidného, nenáročného, domácího..

Chápu, no. Problém je v tom, že ho baví všechno první dvě minuty, pak začne danou činnost ničit - pečení rozháže, stavění nechá tak a jde pryč, u čtení začne pomalu skákat po uších a nezajímá ho to, pomáhat mi vůbec nechce. Semtam něco, ale obvykle je akorát rozjetý a nevím, jak ho tu chvíli něčím zaujmout. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 23:17
@FlorenceF Jenkins píše:
Jakože on schvalne nici veci, kdyz neni po jeho? 8o

Tak to, ty brďo, nevim :nevim: puvodne uz mi pri cteni naskakovala reakce: nech ho se nudit, za 2 hodky mu naskočí fantazie, ale jestli…tohle? :think:

Jen me napadlo, jestli jste takhle akčni od miminka, ze se vlastne chodite domu jen vyspat nebo je u vas furt cirkus, tak jestli se vubec kdy mel cas naucit zabavit se sam :nevim:

Taky me napadlo, ze si tim radenim rika o pozornost (i facka je dotyk)…

No, nevim :nevim: to dite neni rozbite, ale odrazi neco…neco…co neni odsud videt. Zkus Akademii rodičovstvi

No tak on si o pozornost říká, když se mu půl minuty nevěnuju, ale to jako bohužel. Nechci se mu v tu chvíli věnovat. Fakt si myslím, že mám právo si odskočit na záchod nebo připravit jídlo celé rodině, aniž by mě za to čekala katastrofa. :zed: Výlet za zajímavým cílem nebo návštěvu jeho kamarádů taky považuji za věnování pozornosti. Kvůli sobě to nedělám. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2147
1.7.21 23:18
@Anonymní píše:
Chápu, no. Problém je v tom, že ho baví všechno první dvě minuty, pak začne danou činnost ničit - pečení rozháže, stavění nechá tak a jde pryč, u čtení začne pomalu skákat po uších a nezajímá ho to, pomáhat mi vůbec nechce. Semtam něco, ale obvykle je akorát rozjetý a nevím, jak ho tu chvíli něčím zaujmout. :nevim:

A ma nejakou, jakoukoliv cinnost, u ktere se umi zasoustredit? :think: co rikaji ve skolce, vzdyt on uz bude predskolak, ne

Normalne bych mu vrazila hudebni nastroj, treba fletnu, ta hezky zklidni dech, a kazdy den hezky 20 minut a postupne pak prodluzovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
1.7.21 23:19
@Anonymní píše:
No tak on si o pozornost říká, když se mu půl minuty nevěnuju, ale to jako bohužel. Nechci se mu v tu chvíli věnovat. Fakt si myslím, že mám právo si odskočit na záchod nebo připravit jídlo celé rodině, aniž by mě za to čekala katastrofa. :zed: Výlet za zajímavým cílem nebo návštěvu jeho kamarádů taky považuji za věnování pozornosti. Kvůli sobě to nedělám. :nevim:

A odkdy to trva, resp. odkdy ty to vnimas jako problem? To asi neni z niceho nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 23:23

Je to tak odmala. Ve školce nic moc neříkají, prý je šikovný. S dětmi vyjde, do tvoření se zapojí, zbytek nemám moc jak posoudit. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5395
1.7.21 23:25

Není nic horšího než když se dítě nudí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 23:27
@GabinkaCh píše:
Není nic horšího než když se dítě nudí

A? Co tím chtěl básník říci? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
13523
1.7.21 23:32

Moje deti se podobne chovaji doma, ale nastesti teda venku jsou nadsene a je klid, turistiku, vylety zboznuji. Ale nejake uvareni v klidu - haha :mrgreen: :mrgreen:. Od te nejstarsi 9r je aspon vecer klid, co jsme ji naucili intenzivne cist (chodi spat az okolo 22). Jinak nam teda na podobne nesvary nejlepe pomaha pevny rezim. :think: A poklidit po sobe predskolak uz musi - tady bych byla dusledna. Ja svym detem klidne pomohu, pocitame pritom treba do 20, ale mely deti pocit brzkeho konce, ale kmita se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
1.7.21 23:42
@Anonymní píše:
No tak on si o pozornost říká, když se mu půl minuty nevěnuju, ale to jako bohužel. Nechci se mu v tu chvíli věnovat. Fakt si myslím, že mám právo si odskočit na záchod nebo připravit jídlo celé rodině, aniž by mě za to čekala katastrofa. :zed: Výlet za zajímavým cílem nebo návštěvu jeho kamarádů taky považuji za věnování pozornosti. Kvůli sobě to nedělám. :nevim:

A chce to opravdu i on? Trochu to na mě dělá dojem, že ty naplánuješ program, který se mu podle tebe bude líbit, a očekáváš vděčnost v podobě klidu doma. Jenže co když on chce něco úplně jiného? Nebo dělej něco kvůli sobě, něco, co baví tebe, a vezmi ho s sebou, hned pak budeš spokojenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 00:00
@Hibou píše:
A chce to opravdu i on? Trochu to na mě dělá dojem, že ty naplánuješ program, který se mu podle tebe bude líbit, a očekáváš vděčnost v podobě klidu doma. Jenže co když on chce něco úplně jiného? Nebo dělej něco kvůli sobě, něco, co baví tebe, a vezmi ho s sebou, hned pak budeš spokojenější.

Pro něj je všechno doma nuda, neví, co by dělal apod. Takže je to v podstatě tak, já chci někam vyrazit, abychom společně něco zažili a nemrcasili se jen kolem domu se scénářem viz výše. Ale pro něj je to obvykle v nevhodný čas na nevhodném místě. Chce jet k bratranci, kterého má moc rád, když se s rodinou shodneme na termínu, on to celé bojkotuje, kazí náladu a je extrémně protivný, protože zrovna se mu nechtělo. A vyjádří se samozřejmě až na místě. Tak co jako, v tu chvíli se máme rozkrájet?. :pocitac: Dneska byla naplánována cesta ke kamarádům, protože nás už dlouho zvali. Jelikož nemají podobně staré děti, šli jsme na procházku s novými hřišti, protože byt jim naše děti demolovaly (ačkoliv jsem s sebou měla hračky), přestože se mi věnovali v podstatě 4 dospělí, bylo pro něho plno zábavy a vyprávění, ne, na všechno akorát odseknutí, nuda, naschvály. Ptala jsem se, co by jiného chtěl dělat - neví, asi nic, tohle ho nebavilo. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12835
2.7.21 00:00
@Anonymní píše:
Chápu, no. Problém je v tom, že ho baví všechno první dvě minuty, pak začne danou činnost ničit - pečení rozháže, stavění nechá tak a jde pryč, u čtení začne pomalu skákat po uších a nezajímá ho to, pomáhat mi vůbec nechce. Semtam něco, ale obvykle je akorát rozjetý a nevím, jak ho tu chvíli něčím zaujmout.:

Vzdycky se snazis ho necim zaujmout?
Vzdy vymyslis program/cinnost?
Tyhle vsechny cinnosti mu furt vymyslis a planujes?
Co delas potom, co se nudi a dela bugr? Jdes mu neco vymyslet?

Podle me mu to moc lajnujes.
Kdyz si samo dite vymysli nejakou zabavu, tak tomu casto predchazi tezka nuda na zabiti, jaky dela bordel. A az pak si neco najde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat