Dítě je ve vlastním světě

230
29.6.21 22:13

Dítě je ve vlastním světě

Ahoj,

Máme takový zvláštní problém, jestli to tedy je problém
Máme dvojčata, takže jsem si všimla velké odlišnosti mladšího od staršího.

Je mu 4.5 roku a non stop celý den mluví ( do ca 3 let skoro nemluvili, ale dle doktorky v pořádku-nedonosenost a dvojčata, srovnalo se to ), prosli jsme obdobím PROC, to je v pořádku, to jsme zvládli. Ale teď nezavre pusu a mluví jen dokola o nějakých příbězích v jeho hlave, zda se, že má silnou fantazii a moc to prožívá, mluví i opravdu hodně nahlas, musíme ho stale ztisovat. Třeba týden v kuse mluví o nějakých robotech, ale opravdu pořád dokola a nepustí nikoho ke slovu. Když se ho na něco zeptam ze školky, tak odpoví krátce a hned zase jde k příběhům z jeho hlavy. Trošku se začínám bát, jestli je to v pořádku, navíc je to i poměrně vyčerpávající, opravdu si moc nepokecame, vede monolog a sotva u toho stíhá dýchat, občas mě zapojí, že řekne: Víš mami? Nesetkal se někdo s něčím podobným?
Kamarády má, socializovany je podle mě v pohodě, projevuje normálně pocity, barvy a takový základní věci zvládá. Má tedy trochu problém se soustředit na něco, ale ve školce si nijak nestěžuji na tohle, takže snad v normě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12295
29.6.21 22:20

Ja myslim, ze je to normalni, syn mel imaginarniho kamarada Petu. a hral si s neviditelnymi auticky. A krici do dneska, kdyz mluvi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
29.6.21 22:24

Treba je to budouci spisovatel. Jsou ty pribehy zajimave? Jestli na nem jinak neni nic zvlastniho a zvlada vse, co zvladat ma a ve skolce nejsou problemy, tak co. Treba by ho uspokojilo, kdyby se to sepsalo a mohl uz by to pustit z hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
29.6.21 22:25

@iiiv to zní dobře, trochu se mi ulevilo :D uz jsem z toho nešťastná, občas mám pocit, že mi exploduje hlava, dělám do toho všeho v open space kancelari

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
29.6.21 22:28

@Oriseka ani nevím, plácá páté přes deváté.. ale v těch příbězích je i on většinou jako hlavní postava a zachraňuje lidstvo nebo porazí robota :nevim: možná mu to zkusím nějak přepisovat a přečteme to jako pohádku na dobrou noc a třeba přestane, nebo si najde jine tema, zajímavý nápad :)

Nic extra jinak na něm není, jen je poněkud nervove labilnejsi, než ten druhý, když se mu něco nedovoli nebo tak, miva dost teatralni výstupy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 22:33

Dělala jsem úplně to samé jako dítě, jen to nebyli roboti, ale zvířátka. Všichni okolo mně museli furt poslouchat o imaginárních zvířátkách.

Někdy při nástupu do školy jsem začala být normální. 😁 😁 Takže bez obav, syn má fantazii, jen si potřebuje víc uvědomit realitu, a to přijde s věkem.

Teď jsem normální, aspoň mi to tak připadá.

• Citovat
  • Nahlásit
3559
29.6.21 22:36

Dcera zase tyhle svoje pozoruhodný vnitřní pochody zásadně zpívá, ideálně třeba hodně nahlas v plný restauraci :mrgreen: Jednu dobu u nás bydlel imaginární Kristof z Frozen. Děti jsou různý, dokud jsou schopný spokojený existence samy i v kolektivu, tak bych se asi neznepokojovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
29.6.21 22:37
@Martinka654 píše:
@Oriseka ani nevím, plácá páté přes deváté.. ale v těch příbězích je i on většinou jako hlavní postava a zachraňuje lidstvo nebo porazí robota :nevim: možná mu to zkusím nějak přepisovat a přečteme to jako pohádku na dobrou noc a třeba přestane, nebo si najde jine tema, zajímavý nápad :)Nic extra jinak na něm není, jen je poněkud nervove labilnejsi, než ten druhý, když se mu něco nedovoli nebo tak, miva dost teatralni výstupy

Lidi, co maji na neco talent, tak byvaji casto trochu zvlastni. Spousta deti je strasne ukecana a porad neco mele. U nas jsou to porad otazky dokola. Radeji bych si poslechla nejaky pribeh o robotovi, nez porad, co budem dela za tyden, jak je co daleko od sebe, jak dlouho nekdo neco delal, jak daleko je Afrika a jakym smerem a jak dlouho bychom tam sli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68309
29.6.21 22:37

Dcera do 3 let nemluvila, ted je ji 6,5 a mluvi uz mnoho let nonstop cely den bez prestavky. Mele mele a mele. O cemkoliv, mela ruzne faze. Takze za me normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
29.6.21 22:38

Jo a ono to taky souvisí s introverzí a extraverzí. Já byla odmala introvert, takže jsem ty fantazijní příběhy neměla potřebu ventilovat - kdyby jo, nejspíš bych i v hlubokejch devadesátkách dostala nějakou diagnózu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
29.6.21 22:42
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6960
29.6.21 22:48
@Martinka654 píše:
Ahoj,

Je mu 4.5 roku a non stop celý den mluví ( do ca 3 let skoro nemluvili, ale dle doktorky v pořádku-nedonosenost a dvojčata, srovnalo se to ), prosli jsme obdobím PROC, to je v pořádku, to jsme zvládli. Ale teď nezavre pusu a mluví jen dokola o nějakých příbězích v jeho hlave, zda se, že má silnou fantazii a moc to prožívá, mluví i opravdu hodně nahlas, musíme ho stale ztisovat. Třeba týden v kuse mluví o nějakých robotech, ale opravdu pořád dokola a nepustí nikoho ke slovu. Když se ho na něco zeptam ze školky, tak odpoví krátce a hned zase jde k příběhům z jeho hlavy. Trošku se začínám bát, jestli je to v pořádku, navíc je to i poměrně vyčerpávající, opravdu si moc nepokecame, vede monolog a sotva u toho stíhá dýchat, občas mě zapojí, že řekne: Víš mami? Nesetkal se někdo s něčím podobným?
Kamarády má, socializovany je podle mě v pohodě, projevuje normálně pocity, barvy a takový základní věci zvládá. Má tedy trochu problém se soustředit na něco, ale ve školce si nijak nestěžuji na tohle, takže snad v normě

Fantazie je fakt, ale fakt štěstí :lol:. Opravdu mu to v budoucím životě hodně pomůže. Prý takový most mězi pravou a levou hemisférou. ;). Je dobré, že o tom mluví, horší by bylo, kdyby žil ve svém vlastním světě, ale bez těch keců :mrgreen:. To byste se nic nedozvěděli. Zkus zapojit hovor na ty roboty, okolní svět je na něj moc obyč. :lol:.Já jsem, když byl syn v podobném věku, musela vzít plyšáky a DOSLOVA opakovat po synovi, to, co mu vymyslel za roli. A pak hrát i pohybově. Strašně mě to sjalo, nemám vůbec radost, když mě někdo režíruje :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
29.6.21 23:06

Když sem byla malá taky sem si vymyšlela příběhy a dost často sem si je i přehrávala jako divadlo. Vyloženě sem vedla dialogy i za několik postav, ale většinou sama v pokojíku beze svedků, nebo někde v lese za barakem. S postupným dospíváním se mi to přetransformovalo do snů které v podstatě pokračují dodnes, i když teď už jen velice zřídka. Jak stárnu já stárnou i hrdinové těch příběhu…
kdybych si to zapisovala bylo by to na několik knih… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18983
29.6.21 23:16
@Martinka654 píše:
Ahoj,

Takovej malej Pepin. :mrgreen: Mne to prijde v pohode, moje dcera si i hraje s imaginarnima vecma a mluvi na imaginarni lidi. Uz jsem se k ni i pripojila, nahodou, je to docela zabava. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9956
29.6.21 23:59

Dítě školou povinné
dovede to co my ne
tak například v elektrice
průvodčí se rozplyne
dítě bloumá po Africe
loví lvice
a my ne :mrgreen: