Dětská helma Plagio pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 92 příspěvků 27.08.19 12:32
Dětská helma Plagio pro miminko

Ahojte maminky, máme doma tříměsíční miminko a preferuje levou stranu, takze budeme chodit na Vojtovku. Jenze on uz ji ma slehlou, takze nám dr doporučila stránky Plagio a chtělo by to helmu. Do toho mel po porodu ještě kefalhematom, který se ze strany doktorů neskutečně zanedbal a punkce byla až když byla větší část zkostnatela :( Takže tam ma bouli která údajně poroste s hlavičkou. Zepředu nejde ani jedno vidět, ale z boku levé strany jo a zezadu obojí a dost, takže helma bude opravdu asi potřeba. Jen se obávám jak to bude malý snášet, jak se s tim „žije“ těch pár nebo kolik měsíců, jak často jste ji dávali miminku nebo jestli furt, jak dlouho apod. Asi to budu snášet hůř než to miminko co :D :zed: Naštěstí v te době už nebudou takové vedra jako teď, aspoň nějaké plus. Starší ditko mělo široké balení a uz to jsem celkem špatně nesla ze začátku :D Ale nechci aby se mu potom děti ve školce nebo škole smály nebo mi syn vyčítal proč jsme mu ji nedali když byla ta možnost. Ale jen jsem chtěla zjistit pár info od vas jak to bylo a tak nějak utěšit :andel: :D :mavam:

Reakce:
Tiger-lily
Hvězda diskuse 35023 příspěvků 27.08.19 12:37

:hug: Neboj, do školy ji už snad mít nebude a pro batole je to přínosné, že nebudeš mít takový strach, že se někde při pádu praští do hlavy, navíc jsou helmičky a pěkné designové, takže bude spíš za borce!!! Helmičku jsme neměli, ale zase jsem měla mimčo chvíli se stomickým sáčkem a přežili jsme, už si na to ani nepamatuju, takže helmička bude něco podobného, ber to jako čepičku.

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 27.08.19 13:21

My taky meli mit helmicku, cvicime Vojtovku kvuli predilekci hlavicky. Než jsem se dostala k neurologovi (konec brezna), odcvicila dva mesice rehab (zacatek cervna), pak znovu k neuro (cerven) kde mi dal zadanku nejdrive na mereni do Motola a „pak se uvidi“,utekly tri mesice… V Motole (konec cervna) nas okamzite poslali na skenovani kvuli helme, ze pry dcera ma silene sisatou hlavu. Ale musela jsem zase pro zadanku k neuro. Tam objednaci doba dalsi 3 tydny, dovolena atd. (konec cervence). S papirama zase do Motola (zacatek srpna ) Ted cekame uz skoro mesic na schvaleni proplaceni od pojistovny a pak se to teprve zada do vyroby. Uz je to od 3 mesice od zacatku toho kolotoce s prvni zadankou a helma nikde. Na rhb chodime od 3.mesice, ted ji je 7 mesicu a helma nikde.. Ale pred nekolika tydny dcerka zacala spat i na druhem boku, nekdy spi celou noc na te druhe strane a vsem prijde, ze se hlavicka zacina rovnat. Premyslim, jestli vubec ta helma bude potreba, nez nam to schvali a vyrobi, treba uz to bude mit docela srovnane… Jo a take jsem před 3 tydny zmenila rhb, a od te doby se toci a spi na tu druhou stranu. Tamta rhb cvičení v červnu ukoncila, ze je dcerka srovnana a v Motole se zdesili, at okamzite vymenim rhb sestru, ze to vubec neni dobre zrehabilitovane… :nevim: takze momentalne helmu jeste nemame a nevim, jeatli do ni vubec pujdu, kdyz se hlavicka zacina rovnat a dcerce uz je 7 mesicu…

sunshine1983
Nováček 8 příspěvků 28.08.19 09:19

Bráchovo malej měl helmičku kvůli slehnutý hlavičce (nosil ji asi od 7 měsíců do roka a půl, pak už to nemá moc smysl) a my máme helmičku bohužel taky, ale z jinýho důvodu. Malýmu operovali hlavu, a musí nosit helmičku, aby mu správně rostla hlava. Ta helmička je trochu jiná, než kvůli slehnutý hlavě, ale vyjde to nastejno. Musí ji nosit 23 hodin denně, sundaváme večer na koupání, a občas když byly velký vedra, tak jsme mu ji na odpoledne sundali. Když má teplotu, taky ji nesmí mít.
Malej si na to zvyknul během týdne, já jsem si na to nemohla zvyknout dlouho, nesla jsem to těžce. Teď už ji má 4. měsíc (začal ji nosit ve 4. měsíci), a vypadá to, že min. ještě 4 měsíce jí mít bude.
Je to blbý, i dost nepraktický, oblečení se nasazuje špatně, nemůžeš si pomazlit to svoje miminko, aby sis voněla k hlavičce atd., ale vím, že je to pro jeho dobro, a věř, že mimčo si na to zvykne rychle, a pak mu to nevadí. A přesně jak píšeš, než aby se mu pak někdo smál, je lepší to teď vydržet. Neboj zvykneš si, nic jinýho ti nezbyde ;)
Ale zase pozor, kamarádce doporučovala doktorka jít taky na plagio, ale malýmu se začala hlavička kolem 7. měsíce rovnat sama. Nemá ji sice dokonalou, ale nemá ji už ani tolik slehlou, a nevypadá to špatně. Tak uvidíš. Kdybys potřebovala cokoliv vědět, napiš :hug:

Tejii16
Kecalka 142 příspěvků 28.08.19 17:46

Jsi na Facebooku? Přidej se do skupiny Helmičky-diskuze, tam se dozvíš uplně vše, i uvidíš výsledky a pokroky jiných miminek. A některý výsledky jsou fakt úžasný. Náš syn má teď helmu 4 měsíce, žádné problémy kvůli ní nikdy neměl a zvykl si hned.

Váš příspěvek
Reklama