Detska klinika ve FN Motol

614
23.2.06 11:03

Detska klinika ve FN Motol

Ahoj,
omlouvam se, ale potrebuju se trosku vypovidat a taky zjistit, jestli ma nekdo podobne zkusenosti, jako my!
Minuly vikend byl Kuba hospitalizovan v Motole na Detske klinice (expektacni odd.) kvuli zapalu plic a zvraceni. Dostaval kapacku kvuli zavodneni (nechtel moc pit :() a ATB do zily.
Pristup sester byl celkem v pohode, doktori taky OK, ale to prostredi! :roll: :evil:
Nadstandard nemaji; nam jako doprovodu byla nabidnuta pouze zidle a to i na noc (byli jsme tam 4 dny), nakonec jsme vyzebrali aspon rozvrzany kreslo, pri tom vedle nas byla celou dobu prazdna postel, na kterou jsme si nemohli ani sednout - jednou me sestricka „nacapala“ jak se o ni lehce opiram a dostala jsem peknyho sprdana! Nabizeli jsme i uhradu povlikani a prevleceni postele, ale pry neprichazi v uvahu! :( Dalsi veci byl hygiena - uklizecka vytirala pouze uprostred mezi postelema, pod nima byl nanos prachu; sprcha a WC sice na pokoji, ale v tak hroznem stavu, ze do sprchy bych se stitila vlezt i ja, natoz tam dat dite, navic odtokovy kanalek spolecny s vedlejsi sprchou (dole byla dira) a na tom vedlejsim lezela holcicka s podezrenim na meningokoka - proste SUPER! :twisted:
Jo a primo pod oknama staveji novy pavilon - pravda, delniku jen par a moc se nepredreli, ale kdyz uz delali, tak pneumatickym kladivem a to treba cele dopoledne! Idealni prostredi pro dite, ktere potrebuje klid!
Kuba si pravdepodobne tamodtud privezl nejakeho strevniho bacila, takze ted ma silny prujem a nechce pit ani jist :cry:
Proste, od nemocnice, ktera tvrdila, ze nadstandard nema proto, protoze to, co je jinde nadstandard, oni poskytuji jako standard, bych cekala neco ponekud jineho!
Tak me zajima, jestli jsem jen zhyckana, nebo jestli mate podobne zkusenosti!

A jeste me zajima, jesti nemate nektera zkusenosti s detskou klinikou v Thomajerove nemocnici v Krci? Jsem domluvena s doktorkou, ze pokud budeme muset znovu do nemocnice kvuli zavodneni, pojedeme tam. Mela bych tam tak trochu protekci (sice to nemam rada, ale kdyz jde o zdravi meho ditete… vzdyt to znate!), ale stejne me zajima, jak to tam vypada? Mela bych narok aspon na poradny kreslo primo v pokoji u ditete (u standardu - samozrejme, pokud bude volny nadstandard, sli bysme tam!), nebo bych musela byt zase na zidli? A co sestricky a doktori? A vubec - prostredi? Sice doufam, ze to nebude potreba, ale pro jistotu chci byt informovana predem!
Budu vdecna za kazdou radu!
Diky, Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.2.06 11:32

jedine co vim, ze kdyz prijde s klucinou do destke nemocnice na Karlove- P2, tak mas zarucene prijeti matky s ditetem( do 6 let) - a oba budete mit postel:-)) Mimo zcela vyjimecnych pripadu, kdy je preplneno, ale na 98% se vzdy podari.. na pokoji jsou vzdy 2 matky a dve deti. Pa treba to ani nebude potreba Sutka

• Nahlásit
  • Citovat
2185
23.2.06 11:49

ELISKO.
I ja jsem z Motola (uz to bude skoro rok) odjizdela dost znechucena a odhodlana napsat stiznost. Ale pak ma clovek jine starosti…
Ale nastval me taky ten neporadek (pod prebalovacim pultem prachu a spiny, stare hracky taky radne zaprasene… Presto, ze jsem byla kojici, tak mi nedali postel u dcerky, ale po dlouhe chodbe daleko od ni, kde bych ji plakat neslysela (kojila jsem i v noci), tak jsem spala na kresle u ni… pak mi jedna mlada sestricka dovolila pujcit si matrace z gauce na chodbe a spat u dcerky na zemi na pokoji (a divat se pri tom na ten humus po prebalovakem…). Fakt chutovka…

Ale pece je v Motole snad vyhlasena a tak to je hlavni…
Jo a tu strevni virozu jsme si take odvezly :-(

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
23.2.06 12:18

Ahoj,

nemocnice v Motole je OTŘESNÁ! Byla jsem tam s Honzíken 5 dní. Měl virovou angínu a horečky, dostal NESMYSLNĚ na virus při nízkém CRP antibitika do žíly, chtěli ho přivazovat, na ATB měl alergii, takže jsme se z pobytu tam hrabali dva týdny. Přístup doktorů hrozný, až na ty mladé, sestry nafrněný káči. Spala jsem na zemi pod postýlkou na dekách z domova a byla jsem ráda, že mi nevyhodili. Prořvala jsem noci, malého jen chovala. Do pokoje nám dali chlapečka se štěkavým kašlem, vedle průjem, mononukleoza. Byla jsem otřesena, sestry ho nutili každý den vysvléknout do naha a vážit s tou horečkou, přestože řval a nedal se, tak opakovat každý den. Celou dobu tam vrtali nový nábytek, matky nemají kde spát. Přeji si, aby na tom už nikdy nebyl tak, abychom tam museli - motol doufám nikdy! Jsem z lékařské rodiny a příště pojedeme jinam. Příbuzní lékaři jejich léčbu nepochopili, proč takový radikální přístup :-( Honzík má od té doby trauma z doktroů nemocnic, vidí to a jen ječí.
Varuji tímto všechny maminky, buďte, co to půjde doma! Nemoc se zhorši tím pláčem. Manžel si stěžoval přímo řediteli Motola, se kterým se náhodou potkal na jednání kvůli rekonstrukci. Malého jsme si brali na revers. Kdyby mi ho nedali, požadovala bych převoz jinam,
takže varuji.
CHystá se velká rekonstrukce dětské části Motola za jeho chodu, takže to bude HORŠÍ.

Pihule + Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
23.2.06 12:51

ahoj,
zaprve musim rict, ze me ceske nemocnice take dost znechucuji !!! :twisted: ve vsech jsem samozrejme nebyla, ale tech par, co jsem zahledla a o kterych slysim, mi staci.
Ja jsem byla s dcerou tri dny na Bulovce, o ktery jsem si myslela, ze je zarucene ta NEJhorsi v Praze, ale jak tak slysim, asi ne ! :roll: postel mi tam nabidli, i celkem cistou, mala mela taky vse celkem cisty. nabytek teda sileny a vubec vybaveni, WC taky dost nechutny, do sprchy jsem radsi nelezla, kdyz jsem ji uvidela. nejvic me na tom sokovalo, ze tam chteji za doprovod kolem 1000 Kc ! a my jsme nebyly pojisteny, teda my jsme u zahranicni pojistovny, takze jsme to platili my. a to se mi teda protaceli panenky ! to je sluzbicka za takovy prachy… :? 8O ceny jsou v CR proste (a sproste) stejne jako v zahranici, ale sluzby tak asi o 200 % horsi. preji ti, aby jsi uz nemusela s malym do nemocnice.
jo, jinak me tam ale prijali bez kecu, to jsem se teda divila, byla jsem dokonce v sestem mesici a to bylo na infekcnim ! ale ja bych tam malou proste samotnou ve dvou letech nenechala. nosila jsem tam masku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.2.06 13:25

Ahoj maminky,

naprosto bez debat bych volila dětskou kliniku v Praze 2 na Karlově, je nejlepší, jak co se týče vybavení, tak přístupu personálu.
Osobní zkušenost mám ještě s Vinohradskou nemocnicí. Na dětské klinice je hospitalizace matky s dítětem možná, pouze na dětské chirurgii (jiný pavilon) nemají na hospitalizaci matky místo. Ale jsou moc hodní, a je-li volné lůžko na pokoji, může v něm matka klidně spočinout a zadarmo! Sestřičky jsou moc a moc hodné. Pravda, jednou se mi poštěstilo spát i ve zkrácené dětské posteli. Nohy mi visely přes okraje, z čehož měli ostatní malí pacienti hroznou legraci, ale aspoň jsme se nenudili.
Teď nevím, zda nebudu kázat bludy, takže to berte s rezervou, ale mám dojem, že v Thomayerově nemocnici jsou matky starších dětí (ne kojendů) ubytovány v jiné budově a k dětem docházejí.
Pokud by se jednalo o plánovanou hospitalizaci, asi bych do nemocnice napřed zavolala a vše si zjistila. Jak se říká, líná pusa …

Ahoj a hodně sil

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
614
24.2.06 12:39

Ahoj holky,
diky za reakce! Fakt jsem se bala, ze jsem zhejckana a neco si namlouvam, ale jak vidim, mate podobny zkusenosti! :(
My mame za sebou 3 navstevy ambulance v Krci a musim rict, ze se to s Motolem absolutne neda srovnat! Pravda, nemaji to tak barevny a tak"noblesni", ale jinak absolutne na 1! :lol: A i pri plny cekarne jsme byli do pul hodinky s vysetrenim hotovy.
Zkoukla jsem tam i obrazky nadstand. pokoju (max cena 600 za noc) a vypada to dobre; a co jsme byli, tak vsude meli krasne cisto a i v rozich bylo vytreno :wink: :lol: mozna mi uz hrabe, ale po zkusenostech z Motola se radsi koukam…
Bohudiky, zatim do nemocnice nebudeme muset, Kuba uz tolik neprujmuje a zacal docela dobre pit i jist, takze jsem rada!
Mejte se krasne a jeste jednou diky!
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
20.10.06 13:59

Vytahuji tuhle starou diskusi, když jsem hledala před hospitalizací v Motole nějaké články a diskuse, tahle mi nějak padla do oka a nedala mi spát..............
Dneska jsme přijeli z Motola, kde byl malý na operaci hydrokély. Rutinní zákrok, podle toho co jsem slyšela a viděla, ale přesto jsem týden dopředu byla nesvá, přece jen je to operace. A když si k tomu přečtete tyhle „povzbuzující“ diskuse…
Nástup jsme měli ve středu, po pár hodinách, nebyli jsme na příjmu sami, jsme mohli odjet zase domů s tím, že ve čtvrtek nejpozději v 7 ráno musíme být na oddělení. Dostali jsme instrukce, kdy naposledy jíst (v našem případě kojit) a rádi jsme odjeli domů.
Ve čtvrtek nástup, umístění na pokoj, byli jsme dole s miminkama, na oddělení novorozenců a kojenců - jedni z nejstarších „miminek“. V 10 na sál, ani ne po hodině byl brouček zpátky.
Ale proč hlavně píšu sem? Ani já jsem neměla postel přímo na pokoji - přednost měli maminky s menšíma dětma. I já jsem si „musela“ povlíknout sama postel, ale ani jedno mi nevadilo, sestry měly práce nad hlavu, dětí tam bylo víc než dost, pro mě bylo přednější, že měl Adámek kvalitní péči doktorů a sester. V noci jsem běhala sem a tam, nakonec jsem skončila na starém křesle, ale to mi opravdu nevadilo. Nenapsala jsem určitě vše, co jsem chtěla, ale chtěla jsem povzbudit maminky, že Motol je podle mě především kvalitní po zdravotní stránce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama