Dětská nenávist k au-pair

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ElenaES
Nováček 5 příspěvků 10.11.14 10:30
dětská nenávist

Zdravím, budu vděčná za každou radu, jelikož už začínám být zoufalá. Před téměř třemi týdny jsem začala pracovat jako au-pair pro chlapce a dívku ve Španělsku. Můj problém se týká 3,5 leté holčičky. Vše bylo zpočátku docela prima, holka mě zbožňovala, neustále mne vyžadovala. Bohužel tato senzace netrvala ani týden. Jakmile jsem ji měla připravovat do školy, krmit či koupat začalo dusno. V nepřítomnosti matky to bylo ode dne lepší a lepší. Ovšem posledních pár dnů začala projevovat nenávist vůdči mě. Dává při každé příležitosti najevo, že mě nechce a že co u nich dělám, že to není můj dům a ať se vrátím domů. Je jedno, jestli si ji všímám nebo ne, i když se bavím s kýmkoliv z rodiny, je jedová jak kobra a hledá si vyloženě příležitosti, aby mi mohla slovně nebo fyzicky napadnout. Nedávno se potýkala i s problémy ve školce. Kamarádila se pouze s jednou holčičkou a nejvíce problémovou, přestala poslouchat a učitelé s ní byly špatní. Naštěstí ty dvě rozdělily, matka si s ní promluvila a ze dne den holka byla opět poslušná.
Je velmi chytrá, řekla bych až vychytralá, jelikož ví přesně co jak kdy použít a jak ovládat rodiče. Ovšem způsob jak se vzteká, a nikdo krom mámy nebo babičky, (kterou má za bohyni) nesmí dotknout. Mám pocit, že se opakuje situace z Anglie, kde jsem se starala o přibližně stejně starého kluka, ze kterého se vyklubal autista. Nejsem psycholog, ale myslím si, že víc pravděpodobnější Aspergerův syndrom než Autismus. Nebo je jen holka rozmazlená a zkouší. I když nerozumím tomu, jelikož se jí věnuji více než klukovi. Jen někdy je o to komplikovanější, jelikož nemluvím tolik dobře španělsky. Rodiče to téměř nekomentují. Dovolí dětem téměř všechno, jelikož je to jednodušší. Děti jsou pak nesamostatné, neumí se chovat a slova prosím, děkuji nebo promiň jako kdyby byly passé. Docela mě to mrzí, jelikož Španělsko mám moc ráda a jazyk se tu učí velmi rychle.
Setkal se někdo s takovým problémem s vlastním nebo cizím dítětem? Budu ráda za každý užitečný názor.

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 10.11.14 10:36

Nevím, jestli bych u 3,5 letého dítěte mluvila o nenávisti…Spíš mi podle popisu přijde, že žárlí. Kdo se o ni staral předtím, než jsi tam přišla ty? Její matka? A nebo už měli nějakou chůvu?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:36

@ElenaES simTě, diagnostikovat AS proto, že neposlouchá? Si necháš diktovat od takového prcka? Snad to máš řešit, ne? Mmchdm, fyzicky napadnout? nezlob se na mě, ale neumíš se ubránit takovému mrněti? A pokud to nejde, najdi si jinou práci :think:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 10.11.14 10:39

@martina.se Prosím tě klid… myslím, že slečna asi nemá vlastní dítě, aby měla takové zkušenosti jako ty. Ono je také něco jiného usměrňovat dítě své, kterému můžeš důrazně vysvětlit, že to teda ne a klidně mu dát i na zadek a dítě cizí, ke kterému si vpodstatě nemůžeš nic dovolit…

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:43
@malinika píše:
@martina.se Prosím tě klid… myslím, že slečna asi nemá vlastní dítě, aby měla takové zkušenosti jako ty. Ono je také něco jiného usměrňovat dítě své, kterému můžeš důrazně vysvětlit, že to teda ne a klidně mu dát i na zadek a dítě cizí, ke kterému si vpodstatě nemůžeš nic dovolit…

já hlídala děcka v 18cti v německu.. zkušenost jsem měla tak max z rychlíku :think: ale prostě to dítě má rodiče, tudíž na to není sama :nevim: je jasný, že cizího dítěte se nesmíš dotknout, o tom nikdo nemluvil.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 10.11.14 10:47

@martina.se No jo, ale jak si mohla číst, tak právě ty rodiče v tomhle moc nepomáhají a děcko neusměrňují…

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:48
@malinika píše:
@martina.se No jo, ale jak si mohla číst, tak právě ty rodiče v tomhle moc nepomáhají a děcko neusměrňují…

pak zvolit jinou rodinu :nevim:

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 10.11.14 10:48

@martina.se
no, ono ve spanelsku je to tezsi, protoze tady neexistuje na dite ani zvysit hlas, pokud jsi cizi a vetsinou to nedelaji ani rodice.
hodne lid z CR vnima mistni deti jako rozmazlene, ale ono to neni zas tak pravda, akorat to maji proste jinak. Kazdopadne pri prechodu z jine zeme je to rozdil a chvili musi trvat nez se zorientuje, co je mozne a co ne a jak na to dite.

@ElenaES
zapoj se vic k rodicum - ptej se jich, jak to mas delat, co oni povazuji za srpavne reseni v konkretnich situacich, kde mas te male stanovit hranice atd. rodice maji hlavne slovo, je to jejich dite, oni musi rict, co a jak.

Terýnek
Kecalka 176 příspěvků 10.11.14 10:53

Ahoj, dělala jsem aupair ve španělsku cca půl roku (předtím 2 roky v UK) a ráda bych ti poradila, jen to tu nechci spamovat rozsáhlým slohem na téma výchova dětí na západě :-) Jestli chceš napiš mi SZ. A neboj, jednou na to budeš vzpomínat (ta moje malá hysterka má teď už 10 let - tenkrát jí byli 3 - a pořád se na mě ptá a jsme v kontaktu přes FB a dokonce musím říct, že mi občas i chybí :-D

ElenaES
Nováček 5 příspěvků 10.11.14 10:57
@malinika píše:
Nevím, jestli bych u 3,5 letého dítěte mluvila o nenávisti…Spíš mi podle popisu přijde, že žárlí. Kdo se o ni staral předtím, než jsi tam přišla ty? Její matka? A nebo už měli nějakou chůvu?

Prave ze nemeli, o holku se starala babicka, ta s ni byla vic nez matka. Jenze rodice chteli au-pair skrz nove zkusenosti a anglictinu, kterou je ucim. Jen je rozdil deti vlastni nebo rodiny a deti cizi. Samozrejmne si to nenechavam libit, ale kdyz Vas hned po ranu nastve a do toho je i treba kluk protivnej.. mam mirnou uroven spanelstiny, takze ji toho tolik nereknu co bych ji rekla v cestine nebo v anglictine. S klukem je to v pohode, jelikoz ten mi rozumi v anglictine, ale ona ne. Myslim, ze tohle by meli resit hlavne rodice, na to, ze jak jsou fajn, tak decka nenaucili ani zaklady slusnyho chovani. Zkusim tomu dat nejaky cas a kdyz se to nepohne k lepsimu, tak bud si najdu jinou praci nebo pojedu domu.

ElenaES
Nováček 5 příspěvků 10.11.14 11:01

Dekuji za nazory!!Ja vim Kazda zeme, jina pravidla.. jen vic si rozumim s lidima tu nez v Anglii, kde jsem zila dva roky. Uvidime co napadne rodice.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 10.11.14 11:11

@ElenaES Já bych tomu dala ještě čas. Je možné, že tě holčička bere jako vetřelce, zvlášť jestli měla s babičkou dobrý vztah a teď s ní tráví méně času…Za měsíc může být všechno jinak. ;)

MartinaIrena
Extra třída :D 10595 příspěvků 10.11.14 11:15

Jak už tady padlo, zvolila bych si jinou rodinu a pravděpodobně snad radši i jinou zemi. Stačilo mi vidět, jak se chovají Španělé, když jsem tam byla na dovolené.

ElenaES
Nováček 5 příspěvků 10.11.14 11:18

S babičkou je docela casto, je to nejak vyvazeny. Rodice vi, ze ona je narocna, tak se to strida. Spis jsem si myslela, jestli by nebylo lepsi abychom spbyly vic spolu a vic se sblizily. Bude to chtit cas a spoustu trpelivost. Dekuji za pozitivni zpravy :palec: :)

ElenaES
Nováček 5 příspěvků 10.11.14 11:25
@MartinaIrena píše:
Jak už tady padlo, zvolila bych si jinou rodinu a pravděpodobně snad radši i jinou zemi. Stačilo mi vidět, jak se chovají Španělé, když jsem tam byla na dovolené.

uvidim jak to bude pokracovat, ale pochopitelne pokud by to slo stejnym smerem, nebudu tu marnit cas. ted vynecham deti v kteri se chovaji nekdy jako nevychovany opice. Lidi tu mam rada. Jsou pratelsti a radi pomuzou. Jakou mas zkusenost? vim, ze hodne lidi ma spatny nazor na Spanele. Zalezi tady na kraji bych rekla. Ja jsem u Valencie.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >