Co byste dělali na mém místě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mončís  09.11.14 09:32
Co by jste delali na mem miste?

Zdravim, s manzelem resime bydleni. Chteli bychom koupit barak. To ale znamena byt 20 km od babicky, ktera by nam s malou pomohla. Chteli by jsme ji dat od 3 let do skolky, ted ji budou v lednu dva. Manzel je pracovne vytizeny hlavne v lete, kdy jezdi na sluzebky do ciziny. Myslela jsem, ze bych sla v klidu od 3 let maly do prace kdy by sla do skolky. Ve meste kde bydlime by ji vzali, neni tu takovej naval deti. Jenze v novem meste to uz tak slavny neni. A co kdyz mi ji do skolky nevezmou? babicka daleko a chtit po ni aby dojizdela kazdy den 20 km za malou je proste nesmysl. Takze nevim jestli si spis ten rodicak neprodlouzit do 4 let? :think: Nebo to zkusit? Mam narok jeste na podporu, tak pri nejhorsim jit na podporu? A muze byt vubec triletak ve skolce cely den? :think: mam nad cim o nedeli premyslet :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 09.11.14 09:41

Není žádné omezení pro docházku dítěte do školky. Pokud rodičákem myslíte rodičovský příspěvek- ten prodloužit lze. Nárok na podporu asi 3500-2500 na 5 měsíců má každá žena po ukončení rodičovského příspěvku.
Za mě, jsem ráda, že mám babičky blízko. Mladý se mi dnes probudil se zvýšenou teplotou, zítra ráno ho čeká přesun k babičce. Navíc mám babičky ve vyšším věku, i ony občas potřebují mou fyzickou přítomnost.

mončís  09.11.14 09:45

Je to hrozna vyhoda mit babicky po ruce, jenze my jsme v najmu a chceme proste neco sveho. Mame od znameho nabidku baraku za slusnou cenu, ale je to prave daleko:( taky jsem premyslela jestli se na barak proste nevykaslat a nekomplikovat si to!

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 09.11.14 09:50

20 km fakt není vzdálenost. Pokud je nějaké slušné spojení, ideálně teda auto, tak nevidím problém. Já mám babičku 100km, v podstatě jediná hlídací osoba pro naše dítě. Kdybych ji měla 20 km tak si fakt pískám a nemám problém se tam s malým otočit, vzdyt jsi tam max za 20 minut.

edit - a rozhodně bych kvůli takové „vzdálenosti“ neodpískala koupi vlastního domu.

mončís  09.11.14 09:58

@marmelada78 ted mi to prijde jako vzdalenost kdyz ji mame ted 3 km. Nastesti ma auto.

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 09.11.14 10:05
@mončís píše:
@marmelada78 ted mi to prijde jako vzdalenost kdyz ji mame ted 3 km. Nastesti ma auto.

:mrgreen: Hele tak to nevím co na to napsat no.. jako já jsem byla ráda že jsme z nájmu vypadli a pořídili si vlastní, u nás to teda bylo takové složité protože jsme měli i koně atd a v té době jsme neměli dítě. A jak říkám, mít babičku 20 km tak jsem fakt nadšená, pro mě tzv. ideální vzdálenost. Nemáš ji doma nasáčkovanou neplánovaně furt, a je prostě „po ruce“.
3 km co ji máš teď, to je úplně luxusní 8o
Já jedu k babičce s malým skoro hodinu a půl, podle provozu, takže nějaké „odkládání“ fakt nehrozí. Vezu ho tam třeba v sobotu ráno a v neděli večer jedu pro něj :nevim: I tak jsem za ten víkend pomalu 5 hodin v autě. Takže si fakt važ svých 20 km :mavam:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 09.11.14 10:16

20 km fakt není moc. Třeba budete jezdit do práce směrem k babičce a dítě jen vyklopíte. Pravda, že práce může být na úplně jinou stranu a pak se @marmelada78 DENNĚ dost projede (třeba o prázdninách, nebo když je dítě nemocné). Ideální by bylo, kdyby v takových případech jezdila hlídací babička k vám

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 09.11.14 10:19
@blecha72 píše:
20 km fakt není moc. Třeba budete jezdit do práce směrem k babičce a dítě jen vyklopíte. Pravda, že práce může být na úplně jinou stranu a pak se @marmelada78 DENNĚ dost projede (třeba o prázdninách, nebo když je dítě nemocné). Ideální by bylo, kdyby v takových případech jezdila hlídací babička k vám

Tomu nějak nerozumím.. kam se projedu? 8o

Mamculina
Kecalka 276 příspěvků 09.11.14 10:25

@mončís Ahoj, tou podporou nějak nevím co myslíš, pokud máš rodičák zkrácený na 3 roky, tak bereš momentálně vyšší částku, pokud ho máš tedy přes manžela, ale jak mile vyčerpáš limit peněz a rodičák ti skončí, potom máš tak možnost se přihlásit na pracák jako péče o nezletilé dítě, ale budou ti platit max zdravotní a sociální… :nevim: A určitě bych šla do baráčku, také jsme to tak udělali, ale zase máme hlídání snad všude… takže je to těžké no. Já bych se asi nedokázala odstěhovat ani do jiného města, už jen kvůli mamině, ségře a babi, mám dost spontální nápady, třeba že večer z ničeho nic jdeme na vínko, nebo do čajky a takhle by to asi jen tak nešlo…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 09.11.14 10:42
@marmelada78 píše:
Tomu nějak nerozumím.. kam se projedu? 8o

Vy ne, vy pracujete z domu. Zakladatelka.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 09.11.14 10:47
@blecha72 píše:
Není žádné omezení pro docházku dítěte do školky. Pokud rodičákem myslíte rodičovský příspěvek- ten prodloužit lze. Nárok na podporu asi 3500-2500 na 5 měsíců má každá žena po ukončení rodičovského příspěvku.
Za mě, jsem ráda, že mám babičky blízko. Mladý se mi dnes probudil se zvýšenou teplotou, zítra ráno ho čeká přesun k babičce. Navíc mám babičky ve vyšším věku, i ony občas potřebují mou fyzickou přítomnost.

Co to je za podporu a jaka jsou kriteria? To jsem netusila. A co zeny, co maji praci a dite jim do skolky nevezmou?

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 09.11.14 10:56
@blecha72 píše:
Vy ne, vy pracujete z domu. Zakladatelka.

Aha, se mi zdálo, že jsi psala, že se marmelada dost projede.. to jsem nejak nepochopila.
A ano, 80 % času pracuju z domu, v ty dny vozím dítě 18 km do školky, protože situace u nás se školkama je katastrofální, ve dny, kdy jezdím do práce, jedu 18 km do školky na úplně opačnou stranu, než pracuju. Takže představu celkem mám. Ale to je jedno, to si musí prostě srovnat v hlavě zakladatelka, jak moc je pro ni omezující vzdálenost 20 km. Dokážu pochopit, že jsou lidi, pro které přejezd 20 km prostě vzdálenost je :nevim: Já jsem ji jen chtěla „povzbudit“, že bych to určitě nebrala jako limitující faktor, kvůli kterému bych si nepořídila vlastní dům.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 09.11.14 11:10
@MilijonDolar­Bejby píše:
Co to je za podporu a jaka jsou kriteria? To jsem netusila. A co zeny, co maji praci a dite jim do skolky nevezmou?

Kritérium je náhradní doba zaměstnání- což je péče o dítě

Většina rodičů ovšem končí pracovní poměr současně s rodičovskou dovolenou a před příchodem do evidence Úřadu práce ČR v zaměstnání fyzicky nepracovala. Tím pádem mají dobu důchodového pojištění pokrytou náhradní dobou pojištění, nikoli zaměstnáním. Úřad práce ČR jim tedy vypočítá – v případě, že splní podmínky nároku – podporu v nezaměstnanosti z průměrné mzdy v národním hospodářství, což je pro letošní rok 24 622 Kč. V tom případě tedy klient Úřadu práce ČR dostane za první dva měsíce dávku ve výši 0,15násobku (3 694 Kč), další dva měsíce ve výši 0,12násobku (2 955 Kč) a po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství (2 709 Kč).

http://www.mpsv.cz/cs/18587

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 09.11.14 11:13

@marmelada78 No tak si rozumíme. Samozřejmě ještě záleží na pracovní době. Převážet nemocné dítě 20 km na jinou stranu než mám třeba 30 km daleko zaměstnání a jedu na 6. V tom případě to limitující faktor je, ale to si musí zakladatelka rozhodnout sama.

mončís  09.11.14 11:23

Ne, ja pracovala… a mam furt smlouvu. Ale kdyby mi malou nevzali tak bych mohla jit na podporu kdyz mam odpracovano, nebo ne? Ale ze je pak podpora pro maminy po rodicovske dovolene jsem netusila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři v tom: Květě došel humor, Jirka plakal a Andrea měla strach

I když je Andrein Kubík už na světě, zdá se, že rodičům, kteří jsou jedna z... číst dále >

OBRAZEM: Bridget rok před padesátkou. Jak stárne Renée Zellwegerová

Poznali byste půvabnou herečku, která se proslavila jako Bridget Jonesová?... číst dále >

Reklama