Dětská váha

2393
4.12.07 14:20

Dětská váha

Ahoj,
kupovali jste někdo dětskou váhu? Máte s nějakou dobré/špatné zkušenosti? Prosím, prosím poraďte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
4.12.07 14:54

Koupila jsem si normální digitální váhu s přesností na deka, vždycky jsem se zvážila sama a pak s prckem, odečetla rozdíl a bylo to. Váha je použitelná pro všechny :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.07 00:12

Manžel koupil digitální váhu přímo pro kojence.
Zkoušela jsem na ní vážit několik dní, ale akorát nás to stresovalo a stejně mám dodnes dojem, že vážila dost nepřesně :pocitac:
Po cca týdnu používání jsem ji šoupla pod postel a tam se na ni práší dodnes.
Myslím, že je to naprosto zbytečná věc.
Pokud je miminko zdravé a normální a není kontrola nařízena lékařem, vybodla bych se na to :-)
Miminko si stejně vypije kolik samo chce bez ohledu na to, co ukáže váha. Pokud váha ukáže málo, budete do miminka násilím cpát další jídlo? Asi ne, že? 8) 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
7.12.07 19:42

Já mám zase jinou zkušenost, já jsem si váhu koupila pro klid duše. Měla jsem totiž poprvé problémy s kojením a nedokázala jsem odhadnout jestli má malý už dost, nebo jestli mám stále málo mlíčka. Musela jsem totiž od 3 týdnů do 3 měsíců po kojení ještě dokrmit-nestačilo mu to. Od 3 měsíců jsem naštěstí začala opět plně kojit a to převažování mi dost pomohlo si věřit, že opravdu vypil pořádnou dávku i ode mě. Váhu jsem tehdy neměla tak jsem chodila na převážení každý týden k Dr. Teď když jsem těhotná podruhé, tak jsem si koupila přes mimibazar kojeneckou váhu ETA z druhé ruky. Chci mít od začátku kontrolu nad tím kolik mi malý vypije, po té zkušenosti co mám. Stálo mě to tehdy hodně slz a potu. Myslím, že váha je zbytečná v případě že je kojení bez problémů a pořídit by si jí mohla maminka klidně až po porodu až bude vědět jak na tom je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3467
7.12.07 19:56

Já jsem měla půjčenou váhu ETA od kamarádky, taky jako Berun kvůli kojení… Nemohla jsem si ji vynachválit, hodně mi psychicky pomohla, Naty měla ze začátku velké problémy s přibíráním.
Koupila bych ji jen kvůli problémům s kojením, jinak mi přijde celkem zbytečná. Pro orientační váhu třeba kvůli zapisování do památných knížek stačí jak tu někdo psal - od váhy s miminkem odečíst váhu sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
7.12.07 19:57

Máme váhu Soehnle - nebo jak se to píše ( předtím jsme měli Tefal, ale rozbila se ) a jsme moc spokojený, mě nepřijde vůbec zbytečná, jsem jí hrozně chtěla, v porodnici vážili děti na těch předpotopních váhách se závažím a jako hmotnost jen odhadovali, jak se děti mrskaj. Sáru vážíme často, naposledy dneska :lol: 11,60g ( ale byla po večeři - vydatný ). Příště si jí beru sebou do porodnice a běda, jak mi mimčo budou vážit na něčem jiným :x
Jinak Sára přibývala vždycky dobře ( až moc, ale asi proto, že měla dobrý základ :lol: ), takže mě nikdy nic nestresovalo, prostě to bylo jenom pro nás, abychom se mohli pochlubit, kolik naše baby má :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.07 11:02

Nám vážil Denisku pediatr při každé kontrole - a ze začátku bývají ty kontroly dost časté.
Vždy jsme se těšili, kolik malá asi přibrala. Také jsme se tím vždy „chlubili“ všem příbuzným a známým.

Ale že bychom ji museli převažovat každý den, abychom se mohli každý den chlubit každým gramem navíc - to teda nee :potlesk: 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
8.12.07 11:15

Raketka - no to my jí taky nevážíme denně :lol: , ale teď už na kontroly chodíme málo, to mi jí zváží a beztak to vím z domova. Vážíme jí tak jednou za měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
8.12.07 18:18

Diky vsem za nazory a zkusenosti!
Prave ze problemy s kojenim mame, tak chci vedet, na cem jsme… Meli jsme tyden pujcenou vahu z laktacni poradny - i s pokynem, ze kdyz nasosa malo, mame dodat strikackou pres prst… ted jsme bez vahy a stresuje me to, ze nevim :?
kvuli pleziru bych ji taky neshanela :wink:
kazdopadne diky, nejak to poresime :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama