Digitální teploměr- měří správně?

46
11.11.07 15:31

digitální teploměr

Ahojte maminky, koupila jsme si digitální teploměr na měření tělesné teploty a nějak se mi nezda jak měří. Zkouseli jsme se smanzelem merit snad 10× v podpazi nebo v ustech a pokazde nam vysla teplota mezi 35.8-36.2 stupnu. tak nizkou teplotu jsme nkdy se rtutovym teplomerem nemeli:-) Normalni telesna teplota je podle me asi 36.5 -36.9 stupnu. Mete s digitalnim teplomere m zkusenosti? meri vam „spravne“ nebo tak meri vsechny? Asi zase pujdu koupit rtutovy:-( Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1965
11.11.07 15:37

Ahoj, já mám digitální teploměr pro kluky, ale těm měřím teplotu v zadečku a měří dobře. Ale stejně jak říkáš - pod paží jsem si snad nikdy nenaměřila víc jak 36,5 :roll: jo vlastně jednou dokonce 37, ale to jsem na rtuťovým měla skoro 39…Nevím, čím to je, třeba někdo poradí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
11.11.07 16:51

digitální teploměry obecně ukazují nižší teplotu než rtuťové, rtuťové jsou taky přesnější, ale já mám digi teploměr OMRON a je spolehlivý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
11.11.07 17:05

Záleží na tom jak drahý byl ten tvůj teploměr.Kamarádka si koupila digitální za 60 kč v nějaké akci v supermarketu a neukázal jí nikdy víc jak 34,já jsem si koupila v lékárně asi za 300 kč a je přesný jak rtuťový.Když měřím malé v zadečku tak je to hlavně rychlejší a bezpečnější.já jsem s ním naprosto spokojená :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.11.07 17:06

Je přece jedno, jakou základní teplotu naměříš, ne? Když víš, jakou teplotu máš, tak pak snadno určíš, kdy je zvýšená nebo kdy je horečka. Osobně bych k dětem rtuťový nekupovala…

Mám ušní, ten zase měří víc, ale jak odpozoruješ kolik kdo má, tak snadno poznáš, když se něco děje…

PS: Přesunu diskusi do dětských nemocí

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
12.11.07 09:01

Já jsem si koupila digitální v lékárně - taky za těch asi 60 Kč a v návodu je napsáno, že naměřená teplota se musí ještě zvýšit o půl stupně. Zkoušela jsem to na sobě - napřed s digitálním, půl stupně přidat a potom se rtuťovým a sedělo to. A když měřím malou v zadečku, tak bych vlastně měla půl stupně ubrat, takže tam beru tu teplotu jako konečnou. Doufám, že jsem to napsala trošku srozumitelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
12.11.07 09:14

No ja mam s digitalnim teplomerem zase ten problem, ze meri pokazde trochu jinak - treba v desetiminutovem intervalu byl rozdil skoro cely jeden stupen

• Nahlásit
  • Citovat
12.11.07 23:23

Ahojda.
pokud jde o teploměry, tak jsem fakt nešťastná. Máme digitální zakoupený v lékárně, který je dobrý, ale … Je dobrý pokud se měří v zadečka, ale Barborka už je dost velká a nelíbí se jí to, nedá se udržet a navíc, když má teplotu a chci jí průběžně měřit třeba v noci, tak je tenhle teploměr k ničemu. Teda aspoň já jsem ráda, když při nemoci malá usne a chvíli jí je aspoň ve spánku líp a nebudu jí tudíž budit. V podpaždí je u dítěte defakto nepoužitelný. Koupili jsme ušní a čelní Omron a ten je katastrofální - naměřil nám 38, což jsem věděla, že je nesmysl, neb Barborka přímo hořela a taky že to tak bylo - 15 min na to jí doktorka naměřila 40 !!! Zkoušeli jsme ho několikrát i na sobě a vždycky byl nepřesný a hodně, lišilo se to ocelé stupně a to se mi zdá hodně. Chtěli jsme reklamovat, ale bylo nám řečeno, že to stejně neuznají, přestože vědí, že si hodně lidí stěžuje.
Teď jsme chtěli koupit nový čelní lékařsky infračervený teploměr, ale po přečtení mnoha diskusí mi ho manžel zavrhnul. Kdybyste s ním měl někdo zkušenost, tak budu ráda za postřehy. Jsem opravdu zoufalá a asi požádám paní doktorku, aby nám objednala stejný jako má ona v ordinaci, tuším, že je to Braun. Je sice o dost dražší ( cca 1900,– Kč), ale chtěla bych mít teploměr na který bude spoleh a kterým budu moct měřit malou i v noci bez toho, abych jí musela budit.
Zatím všichni tvrdí, že nejspolehlivější jsou ty rtuťové, ale ten si určitě nepořídím !
Takže asi tak. Mějte se.
Bedrunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
13.11.07 00:18

Už jsem to tu psala v několika diskusích, ale rychle znovu:

S ušním se to chce naučit měřit. Až budete zdraví změřte si teplotu nějakým jiným teploměrem a pak měřte ušním a vypozorujte, jak ho je třeba přikládat k uchu. Až si to osvojíte a bude potřeba měřit naostro, tak udělejte vždy nejméně tři měření - pokud se relativně shodují (rozdíl cca dvě nebo tři desetinky), máte změřeno, pokud ne, chce to měřit znovu. Já měřím jedno ucho, druhé ucho a čelo (čelo je vždy chladnější, ale mám vypozorováno o kolik) Jo, můžete měřit i podpaží, jamku u krku, cokoli - holky milují měřeníočiček, pupíku…

A ještě pozor, když dítě leží na uchu, je to ucho dole vždy teplejší - klidně i o dva stupně! Nepoužívat na měření. Pokud má dítě zánět středouší, bývá nemocné ouško teplejší.

Mám obyč ušní teploměr a nedám na něj dopustit - ale chce se to s ním naučit pracovat.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
13.11.07 11:29

Ahojky já koupila v lékarně digi a jsem s ním spokojená.Horečku ukázal a i na několika měřeních stejně. Měříme zatím v zadečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
26.3.08 22:11

Ahoj, my používáme taky digi a taky měří méně. Provedla jsem několik kontrolních měření a většinou je to o půl stupně, takže vždy půl stupně přičtu.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xpisk03
9.12.12 21:59

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jak je to s určováním teploty na digi teploměru? u rodičů jsme vždy používali rtuťovej, teď jsem koupila digi OMRON v lékárně a jaksi mi v zadečku, podpaží a pusince měří úplně jiný teploty :(

• Nahlásit
  • Citovat
fayinka
9.12.12 22:05

Digitální teploměr by měl být hlavně celý obalený „kůží“ při měření a ne tlačit špičku do jamky podpaží jak jsme byli zvyklé u rtuťových. My máme doma digitální, ale ten měří úplné nesmysly a pak máme obyč. bezrtuťový sklepávací teploměr, ale u toho je zas komedie se sklepáváním - děláme centryfugu v ponožce, jinak by mi upadla ruka. Zlaté rtuťáky! Kdo má ať rozhodně nevyhazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
xpisk03
9.12.12 22:16

@fayinka centryfuga v ponožce, je dobrá :D :D :D :D :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
fayinka
9.12.12 22:18

@xpisk03 to je jediný, co pomáhá ho srazit dolu..jinak ať klepu jak klepu tak to prostě neklesne a obzvlášť, když jsem opravdu dost nemocná a nemám ani sílu. Fusekle se osvědčila. Párkrát zatočím a můžu měřit :dance:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama