Dětské kolo od kolika let?

3045
25.2.20 12:45

Dětské kolo od kolika let?

Ahoj maminky. Od kdy si myslíte, že by dítě zvládlo na kole s kolečkama? Myslím že bych dceři koupila ke třetím narozeninám, ale nejsem si jistá, zda by to zvládla. Odstrkovadlo nemá a když ho mohla zkusit, tak jí to nic neříkalo. Dětská motorka taky ne, tu má na zahradě, ale nejezdí na ní.
Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
25.2.20 12:48

@Lamátko obě moje děti od tří let..ale před tím prošli klasicky přes plast odrážedlo a přes koloodrážedlo..
Nevím jestli, když tím neprošla, ji to půjde nebo bude bavit. Zkusit to můžeš. Investovala bych ale do bazarového a hodně lehkého..Protože když bude kolo těžké tak to neušlape a už tak ji to bavit nebude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15263

Záleží jak je pohybově nadana. Syn od 3 let v pohodě zvládal. Kupte nějaké co jde případně trochu zvětšit aby ho měla třeba i na další rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69

Syn jezdil od necelych tri let na koloodrazedle, ke 4. narozeninam planujeme kolo, sam si o nej rekl. Nektere deti zacinaji o rok drive, ale nechtela jsem to uspechat. Na motorce jezdil od roku a pul, ujel i docela dlouhe trasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
25.2.20 12:49

Kolecka jsme nikdy nepouzili. Nejdriv odstrkovadlo na delsi dobu, ne jen na zkouseni. Ve ctyrech dostal kolo a do dvou hodin jezdil. Kolecka jsou zbytecna brzda. Pokud ji motorka ani odrazedlo nic nerika, zvazila bych, zda s kolem nepockat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
25.2.20 12:51
@Kriss Tina píše:
Záleží jak je pohybově nadana. Syn od 3 let v pohodě zvládal. Kupte nějaké co jde případně trochu zvětšit aby ho měla třeba i na další rok.

obě děti začínali ve 3 letech na 14.
12ta mi přišla zbytečná, je to velké jako ty koloodražedla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9059
25.2.20 12:51

Tak kolo s kolečkama je v podstatě jako tříkolka, to zvládnou děti brzy (když je to na povrchu, na kterém je jednoduché šlapat). Ale já bych šla přes koloodrážedlo, na kterém se naučí té rovnováze. Většina dětí z koloodrážedla pak zvládne kolo rovnou bez postranních koleček a to učení je podle mě podstatně jednodušší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15263
25.2.20 12:57

@smurfka syn taky začínal na 14 ve 3 letech ale je drobný a bylo mu velké a padal z něj, pak na něm nějakou dobu vůbec nechtěl jezdit a až po 4. roce ho vzal na milost, že na něj dorostl, na menším jezdil hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23263
25.2.20 12:58
@Lamátko píše:
Ahoj maminky. Od kdy si myslíte, že by dítě zvládlo na kole s kolečkama? Myslím že bych dceři koupila ke třetím narozeninám, ale nejsem si jistá, zda by to zvládla. Odstrkovadlo nemá a když ho mohla zkusit, tak jí to nic neříkalo. Dětská motorka taky ne, tu má na zahradě, ale nejezdí na ní.
Děkuju

Syn se to naučil ve 4, ale drandil na odrážedle jako drak S nohama ve vzduchu. A sám projevil zájem o kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
25.2.20 12:59
@Kriss Tina píše:
@smurfka syn taky začínal na 14 ve 3 letech ale je drobný a bylo mu velké a padal z něj, pak na něm nějakou dobu vůbec nechtěl jezdit a až po 4. roce ho vzal na milost, že na něj dorostl, na menším jezdil hned.

to jakože ze sedátka nedosáhl na šlapky? protože při kolečkách je jedno jestli dosáhne až na zem nebo ne, ne?
děcka mi taky nedosáhli na zem, proto měli kolečka.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17702
25.2.20 13:14

Od 2,5 let a kolo rozhodne bez kolecek. Ale nechce to setrit a pro trilete dítě, pokud se nejedna o nadprumerne velke, investovat do 14. Máme v okoli radu zklamanych rodičů, co ke tretim narozenimnam koupilo 16 a deti na tom nechteji jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10986
25.2.20 13:17

Pokud kolo, rozhodně bez koleček. Nadělají víc škody, než užitku. Moje děti ve třech letech zvládaly už klasické kolo, ale předtím dlouho jezdily na nafukovacím kolo-odrážedle plus měly na zahradě šlapací traktor, takže jim stačilo spojit rovnováhu se šlapáním a bylo. Pokud nemá zkušenosti s rovnováhou, ruční brzdou apod., tak bych jí koupila spíš odrážedlo a kolo až za rok. Navíc nezapomeň, že na kole už jí budeš mnohem hůř honit, pokud neplánuješ jezdit s ní :mavam:

Příspěvek upraven 25.02.20 v 13:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10986
25.2.20 13:18

@Cuddy Průměrnému tříletému dítěti bohatě stačí 12tka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10986
25.2.20 13:20

@smurfka Záleží, jak nastavíš ta kolečka. Správně by se neměly dotýkat země, aby se dítě učilo ten balanc. Když někde vidím dítě, co je schválně nakloněné k jedné straně, aby nemuselo z kola slejzat (třeba před přechodem), tak mě jímá třas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
25.2.20 13:22

@unuděná 12.14.16 ruční brzdy nemají..syn neměl ani na 18 myslím..tam se brzdí špalem dozadu..myslím tornádem…já teda tyto velikosti s ruční brzdou neměla ani jedny. :nevim: ted má 5tiletá dcera vel 20 a na ruční si zvyká, jsou dost daleko od řídítek.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama