Dětský lékař, jak dlouho před porodem hledat?

563
15.4.04 10:50

Dětský lékař

Ahoj holky,

jak dlouho před porodem je třeba si najít dětského lékaře? Je potřeba tam zajít nebo stačí zavolat? Může mě dr. odmítnout?

Nemáte někdo kontakt na nějakého dobrého dětského doktora v Praze na Jižním Městě - pokud možno blízko stanice metra Háje?

Děkuji za Vaše reakce.

Ulrika (27 tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.4.04 13:26

Já jsem si dětskou lékařku našla 2 měsíce před porodem , stačí zavolat. Ale je lepší si oběhnout více lékařů a zjistit kdo je dobrý a kdo ne.
Já jsem doplatila na to, že jsem prvně šla k rodiné známé a říkala si že bude dobrá omil. :( chodila jsem k ní každý týden že mi malej zvrací a ona furt , že je to normální , tak jsem jí věřila a připadala si jako blbec ,že jí furt otravuju. V 8 měsících mi malej umřel na sin .náhlého úmrtí . po pitvě zjistili že měl zánět žaludku a paní doktorka dostala jen pokutu . :cry: Teď čekám znova kluka a stejnou chybu už neudělám. Nepíšu to proto , aby mě někdo litoval, ale proto aby jste se vyhli stejným chybám. Přeji krásná a zdravá miminka Veronika. :)

• Nahlásit
  • Citovat
595
15.4.04 14:33

Ahojky,
určitě je lepší lékaře obejít ještě před porodem. Například uvidíš, jaká je čekárna a jak snadno se tam dostaneš s kočárkem. U naší lékařky se kočár nechává na ulici, přidělaný k mříži. Nám to nevadí, protože bydlíme kousek a tak vezmeme Lucinku do náruče nebo do golfek, které se dovnitř vejdou. Venku bych kočár nenechala ani za nic. Doktorku jsme měli vytipovanou dlouho před porodem. Chodí k ní naši známí. Pak jsem jí zavolala, když jsem ležela v porodnici a vše domluvila. Po návratu z porodnice by Vás měla navštívit doma. V porodnici chtěli před odchodem nahlásit dětského lékaře.
Přeji dobrou ruku při výběru.
Pa Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
15.4.04 14:59

Ahoj, Ulriko.
Doktora si najdi tak zhruba měsíc před porodem. To už bys měla být doma na mateřské, tak budeš mít čas ho v klidu vybrat, okouknout čekárnu, sestřičku i lékaře/ku. Pokud se ti cokoliv, i nějaká „blbina“ nebude pozdávat, rozhlížej se dál. Je dobré se i vyptat, jaké kdo s ním má zkušenosti. Odmítnout tě může, pokud už má příliš mnoho pacientů (ony to totiž zdravotní pojišťovny omezují, aby měl na pacienty dostatek času) anebo pokud nemá uzavřenou smlouvu s tvojí zdravotní pojišťovnou (mimčo asi bude mít stejnou pojišťovnu jako ty).
Hodně štěstí při výběru.
Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.4.04 15:04

Ahoj holky,
já mám taky dotaz. Chodí se k dětskému lékaři už v šestinedělí, a když ano, tak kolikrát? Já totiž budu porod a šestinedělí trávit v Brně (u babičky) i když nomálně bydlím v Praze. K dětskému lékaři tedy budeme chodit v Praze, ale nevím, jak s tím šestinedělím…

Díky

Gábina + Oříšek 23tt

• Nahlásit
  • Citovat
5636
15.4.04 15:13

GAbi,

v sestinedeli se chodi k detskemu doktorovi nejcasteji za cely jeho zivot, tedy pokud je dite pak zdrave samozrejme. Na pocatku se detatko vazi treba i kazdy tyden a resi se takove ty pocatecni problemy s papanim, prospivanim apod. Asi by to nemelo byt zanedbano. Moje Verunka po porodu i po propusteni z nemocnice po 11 dnech stale hubla a tak jsme chodily vazit a radit se casto, min. 1× tydne a volily tu nejvhodnejsi strategii s prikrmovanim. Taky neustale blinkala a nakonec jsme musely na specialni vysetreni kvuli nevyvinute zaklopce, ktera vse zpusobovala. Zvaz dobre kde zustanes v 6ti nedeli, pripadne si najdi na tech par tydnu detskeho lekare v miste pobytu, urcite te zaden neodmitne.

PRijemne rozdvojeni a hodne stesticka s malickym preje

Sulanek a Verunka 14.5M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
16.2.14 20:53

Ahoj, nevíte zda budu platit poplatek jako za pohotovost? S malou jsme na návštěvě u rodičů a potřebovala bych s malou navštívit lékaře, zde u rodičů, budu platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
16.2.14 20:58

Pokud jdete k normálnímu PLDD v normálních ordinačních hodinách tak nic neplatíte, ošetří vás jako neregistrovaného pacienta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama