Dětský pas,5 km cesty přes německo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
justina20
Kecalka 369 příspěvků 22.06.19 19:58
Dětský pas,5 km cesty přes nemecko

Ahoj, jednoduchá otázka, chtěla jsem v pondělí s detma vyrazit na Šumavu, na pár vyslapu, ale zjistila jsem že na dva musím pár cca 5 kilometrů přes německou stranu…pro holku 2,5 roku nemám pas ani občanku, co s tím, riskly byste…chtěla jsem vyrazit hned v pondělí ráno 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 22.06.19 20:03

No… my taky byli v Krkonosich a ejhle, uz jsme byli na polsky strane. A to nam jen nekdo rekl, oznaceni zadny, takze jsem to nehrotila, dite melo 1,5r a byla v korbe. Pujdete nekde po hrebenech, lesni stezkou atd? Asi bych to riskla a vyfotila si RL. Kdybych jela autem, to uz bych si netroufla.

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 22.06.19 20:03

No asi bych to neriskovala.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 22.06.19 20:04

Ne nikdy! a moc dobře nechápu, že pro dvouleté dítě ještě nemáš nějaký doklad, to nikdy nikam nejezdíte? Vždyť to stojí 50 Kč (pas stovku)

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 22.06.19 20:05
@Micaella22 píše:
No… my taky byli v Krkonosich a ejhle, uz jsme byli na polsky strane. A to nam jen nekdo rekl, oznaceni zadny, takze jsem to nehrotila, dite melo 1,5r a byla v korbe. Pujdete nekde po hrebenech, lesni stezkou atd? Asi bych to riskla a vyfotila si RL. Kdybych jela autem, to uz bych si netroufla.

rodným listem si můžete tak akorát utřít zadek, ten je úplně na nic

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 22.06.19 20:23

@Kaileee Představ si, že my máme šestiletého kluka a kdyby neletel do zahraničí jednou s prarodici, tak takový doklad taky nemá, protože my radši cestujeme po ČR. To je, co? 8o Dobrá rada nad zlato od tebe.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 22.06.19 20:26
@ProfZav píše:
@Kaileee Představ si, že my máme šestiletého kluka a kdyby neletel do zahraničí jednou s prarodici, tak takový doklad taky nemá, protože my radši cestujeme po ČR. To je, co? 8o Dobrá rada nad zlato od tebe.

to nebyla rada, jen to nechápu a neznám osobně nikoho, kdo by neměl doklad pro dítě, ani na Slovensko, do Polska nebo na nákupy do Německa nikdy nejedete? Nebo riskujete?? To se teď ptám obecně, ne jen tebe.
Já bych to nikdy neriskovala..

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 22.06.19 20:29

@Kaileee Jsme z jihu Moravy, nakupuju u nás, zahraničí nás skutečně v ničem neláká, notabene si nemyslím, že by pro takhle malé děti bylo důležité, že se koupou v moři nebo pískové, hrady si můžou stavět tam i tam. Já chápu zakladatelku v tom, že ji to prostě nenapadlo, když někdo není zvyklý cestovat, tak na to prostě nemyslí.

Janli
Echt Kelišová 9326 příspěvků 22.06.19 20:29

Neriskovala bych to ani omylem. Dítě ti můžou odebrat až do ověření identity.
@ProfZav ale ono je opravdu normální mít pro dítě doklad totožnosti. Pak totiž nemusíš řešit to, co zakladatelka ;)

Zumpa
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 22.06.19 20:30

Bych to risknul, mám takový pocit, že pohraničníci jsou už 30 let doma, ale možná se pletu :mrgreen:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 22.06.19 20:31

@Janli Já bych to vyřešila tak, že bych změnila trasu výletu. Už jsem psala výše, že třeba pro naše díte by byl doklad úplně zbytečný. Ale je jasné, že jiné rodiny cestují do zahraničí pravidelně, tam pak chápu, že jim to připadá samozřejmé.

justina20
Kecalka 369 příspěvků 22.06.19 20:32

Tak děkuji za odpovědi, ne doklad nemá, cestujeme po ČR, do zahraničí nejezdime s malou, přišlo mi to nějak zbytecne když měla loni v létě rok a půl, to co jí zabaví a potěší, tak v ČR name taky, na nákupy jezdím s kamarádkama, optimální bez dětí, zkuste to taky a zatím jsem nenašla nic tak výborného pro malé dítě, co by v zahraničí měli a neměli tady v ČR, takže nebylo potřeba ji doklad vystavovat a samozřejmě nebudu lhát ani mě to nenapadlo:-)Proto jsem teď trošku mimo.

Kriss Tina
Extra třída :D 11037 příspěvků 22.06.19 20:33

Taky bych to neriskovala a pro takové případy si nech pro dítě udělat aspoň občanku, stojí to 50korun a jednu návštěvu úřadu :nevim:

vokishka
Extra třída :D 14863 příspěvků 22.06.19 20:35
@Zumpa píše:
Bych to risknul, mám takový pocit, že pohraničníci jsou už 30 let doma, ale možná se pletu :mrgreen:

zrovna dnes třeba byly uzavřené hranice se Slovenskem. Kontrolovali všechno, protože někoho hledali. Takže se to klidně může stát i jinde. Je to o náhodě.

justina20
Kecalka 369 příspěvků 22.06.19 20:38

Jo určitě, prostě jsem na to nemyslela, ony tam t hory budou stát i za týden, ale je hezky, nahoře nebude takové vedro, vymyslela jsem pěkný dvoudenní výlet a takto jsem si to zkomplikovala, neva, vylezem na českou horu s českou silnici :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama