Děvče 10 let - černé tečky na nose

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16532
28.6.22 11:57

Děvče 10 let - černé tečky na nose

Ahoj všem, obracím se na vás s prosbou o radu, jak se starat o pleť desetiletého děvčátka.
Holce se začaly dělat černé tečky na nose. Snažila jsem se googlit, ale někde se ty informace rozcházejí. Nepřijde mi, že by měla pleť jinak problematickou (ani suchá, ani mastná), takže bych ji nerada něčím vysušila.

Je nějaký „babský recept“, jak tento problém řešit? Někde jsem četla, že černý čaj, jinde, že ten vysušuje. Zatím bych ji nechtěla matlat nějakou chemií, ale máte-li zkušenost s šetrnou čistící kosmetikou, tak se ani těmto radám nevyhýbám.

Děkuji všem, kdo se mnou ztratí chvilku času. Nerada bych dceři její jemnou pleť zbytečně podráždila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12864
28.6.22 12:05

Cerne tečky jsou ucpané póry mazem… Takže čistit já bych se drogerky nebála. Dobře jsou peelingy pro teenagery nebo i zelený čaj.

Určitě nedoporučuji droždí to jsem měla strašně presusenou kůži

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5710
28.6.22 12:22

Tohoto mi nikdy neslo se zbavit, ať jsem zkoušela, co jsem zkoušela :nevim: a ze jsem toho vyzkoušela. Když se mi povedlo ty tečky vytáhnout, zbyly tam prázdné dírky a ty se zase za chvilicku zanesly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19970
28.6.22 12:48

Z mé zkušenosti: Nečistoty v tečkách bývají zatvrdlé. Nejprve tedy použít nějaký tekutější krém a nechat chvilku působit, pak teprve zkusit omýt nějakým peelingem pro mladé a ještě jednou dokola. Následně ošetřit něčím, co se rychle nevysuší a je trochu mastné.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6679
28.6.22 12:50
@Semtex píše:
Tohoto mi nikdy neslo se zbavit, ať jsem zkoušela, co jsem zkoušela :nevim: a ze jsem toho vyzkoušela. Když se mi povedlo ty tečky vytáhnout, zbyly tam prázdné dírky a ty se zase za chvilicku zanesly :nevim:

Dá se to vyčistit takovou zelenou vodičkou od Vichy. Ani to nějak nevysušuje. Čistit je třeba samozřejmě pravidelně.

Vichy Normaderm Phytosolution čisticí Gel

Peeling bych nedávala, zbytečně škrábe, tohle je jako mýdlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
28.6.22 13:02

Dcera používá produktovou řadu La Roche-Posay Effaclar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16532
28.6.22 13:37

Díky všem za rady. Peeling asi zatím zkoušet nebudu, přeci jen ty abrazivní částečky kůži podráždí. Ale čistící gely omrknu.

@ludmilaadamkova droždím jsem se taky nechala nachytat :lol: Proto mám strach cokoliv neuváženě použít na dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
28.6.22 15:11

V prvé řadě to je špatnou stravou - z těla pak vycházejí někdy opravdu „humusy“ (promiň za ten explicitní výraz), a to všemi cestami. Kosmetika určitě taky pomůže, ale myslím, že vždycky je lepší řešit příčinu než následky. Jinak přeju, ať se to co nejdřív zlepší, v deseti by měla mít pleť jako panenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
28.6.22 18:02
@greenapple píše:
V prvé řadě to je špatnou stravou - z těla pak vycházejí někdy opravdu „humusy“ (promiň za ten explicitní výraz), a to všemi cestami. Kosmetika určitě taky pomůže, ale myslím, že vždycky je lepší řešit příčinu než následky. Jinak přeju, ať se to co nejdřív zlepší, v deseti by měla mít pleť jako panenka.

V deseti už může v pohodě mít začínající pubertu se všemi projevy, dcera měla přes 160 cm a menstruaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16532
28.6.22 19:11
@greenapple píše:

Sladké ji nechutná, pije jen čistou vodu (její volba), na obědy do jídelny nechodí, vařím doma pro syna celiaka, tak se veze s ním (ale nedrží bezlepek). Miluje zeleninu. Troufnu si říct, že jí mnohem lépe, než většina jejích vrstevníků. Její jedinou vášní jsou rohlíky. Ale každý den je doma nemáme :lol: Často si dává synovo bezlepkové pečivo, protože po čerstvě upečeném se tu můžou utlouct všichni. Vzhledem k tomu, že ji začínají růst prsa, vidím to spíš na začátek hormonální aktivity.

Ale díky za připomenutí, že v pleti se často odráží stav zažívacího traktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
28.6.22 21:49

Pridavam se s dotazem. Dcera to same, jen to nejsou uz jen tečky, ale uz černé pupinky, jemně vystouplé a udělali se jí i okolo rtu a na tvářích. Vubec nevim, jak ji s tím pomoct. Minulý tyden si to sama zkousela mačkat :zed: a nešlo to vůbec, bolelo to. Tak už to snad dělat nebude.
Dcerce to začalo s menstruaci, tak ze počítám, ze je to k hormonum. Ale uz se chce taky trochu líbit. A ja nevim jak ji s tím pomoct. Zkoušeli jsme ruzne babske rady, naparku apod. Ale bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 22:32

@Prdolinka86 Doporučuji čistit Biodermou Sebium ;)

• Citovat
  • Nahlásit
425
28.6.22 22:44

@Kakika
Nejlépe si s tím poradí zkušená kosmetička. Nechat pleť čistit pravidelně- hloubkově. A jinak péče doma je samozřejmostí - čistit ráno i večer, plus jednou týdně šetrný peeling a krém pro mladistvou pleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
29.6.22 22:19

Kosmeticka, to Vas nenapadlo? Co myslite ze tady dostanete… sjednocenou radu😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19970
29.6.22 23:13

Nic lepšího nenapíšu. Pokud se mačká, dělají se často dělají i beďáry. Aby ne, chce to dezinfekci.
Vtipně jsem, trochu omylem, zjistil, že dobrá je ta, co se používá proti COVIDu na ruce - asi proto, že slušná obsahuje i aloe vera. :think:
Jinak tedy odborná pomoc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat