Dilatace KPS u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Peetulina
Povídálka 12 příspěvků 14.11.18 10:34
Dilatace KPS u kojence

Zdravím :mavam:, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s dilatací KPS u dětí. Dceři jsou 4 měsíce a má dilataci ledvinové pánvičky 7mm. Chtěla bych vědět jak jste postupovaly, když se to zhoršilo, nebo to samo zmizelo? Objevili to na utz ledvin po narození, na poslední kontrole to bylo stejné a teď nás čeká další kontrola, tak jsem zvědavá jak dopadne. Jinak v celé těhotenství bylo bez komplikací a vše bylo v pořádku. Tak uvidíme :)

Reakce:
alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 14.11.18 10:49

Dcera měla dilataci. Byla nedonošenec. Celou dobu bylo vše ok, tvrdili, že se to uzavře. V pěti měsících se jí na pleně objevil zelený výtok. Byli jsme u lékaře. Pak následovalo asi 14 dní lehce zvýšených teplot, doktorka vyhodnotila jako růst zubů. Pak najednou měla 40 horečky a od doktora jsme nastupovali rovnou do nemocnice. Měla zánět ledvin. Týden v nemocnici, pak tři měsíce udržovací dávka ATB. Pak vyšetření MCUG pro vyloučení vezikoureteralniho refluxu ledviny. Naštěstí to dopadlo negativně a pak už se to naštěstí neopakovalo. Pak už jsme ani na kontrolu nechodili, takže jestli dilatace zmizela netušíme.

baccata
Kecalka 369 příspěvků 14.11.18 10:52

Ahoj, můj první prcek měl dilataci vidět již od 20. týdne na UTZ. Kontrolovalo se to a nezmizelo to, jak říkali do porodu. Pak nás kontrolovali v 4. měsíci života, tam byl vidět trochu posun k lepšímu a ve 3/4 roce na kontrolním UTZ již jen 3 mm, což je snad již OK a dále nás nesledovali, protože se to prý dostovná samo (dnes jsou mu již skoro 4 roky a je vpořádku), nyní jsem ve 30. týdnu a mimi v břiše má oboustrannou dilataci. Bude se to řešit stejně, hlídat a po porodu na kontroly. Pokud by se neztratili upozorňovali nás na možnost operace (měla by být banální)…

Anavu
Nováček 2 příspěvky 05.12.18 18:56

Dobry vever maminky me vcera na kontrole ve 20 tt tehu oani doktorka rekla ze mimi ma zvětšené ledvinove panvicky na hranici normy :think: tak doufam,ze to nebude nic vážného

Peetulina
Povídálka 12 příspěvků 19.12.18 10:28

@Anavu ono to asi ani není nic vážného a mělo by to samo zmizet. Dceři na to přišli při novorozeneckém utz, měla ji zvětšenou na 7mm a nyní v 5ti měsících ji má už jen 5mm, krásně se to lepší, další kontrola za půl roku. Snad to už bude pryč. A Vám přeji klidné těhotenství a hodně zdraví :) :)

Anavu
Nováček 2 příspěvky 26.12.18 18:00

Děkuji za uklidnění.. snad to bude dobré 2.ledna jdu na utz tak sem moc zvědavá..tak to je moc dobře,ze se vam to lepší .. :) :)

Váš příspěvek
Reklama