Dilatace KPS u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Peetulina
Nováček 4 příspěvky 14.11.18 10:34
Dilatace KPS u kojence

Zdravím :mavam:, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s dilatací KPS u dětí. Dceři jsou 4 měsíce a má dilataci ledvinové pánvičky 7mm. Chtěla bych vědět jak jste postupovaly, když se to zhoršilo, nebo to samo zmizelo? Objevili to na utz ledvin po narození, na poslední kontrole to bylo stejné a teď nás čeká další kontrola, tak jsem zvědavá jak dopadne. Jinak v celé těhotenství bylo bez komplikací a vše bylo v pořádku. Tak uvidíme :)

Reakce:
alisekR
Kelišová 5258 příspěvků 14.11.18 10:49

Dcera měla dilataci. Byla nedonošenec. Celou dobu bylo vše ok, tvrdili, že se to uzavře. V pěti měsících se jí na pleně objevil zelený výtok. Byli jsme u lékaře. Pak následovalo asi 14 dní lehce zvýšených teplot, doktorka vyhodnotila jako růst zubů. Pak najednou měla 40 horečky a od doktora jsme nastupovali rovnou do nemocnice. Měla zánět ledvin. Týden v nemocnici, pak tři měsíce udržovací dávka ATB. Pak vyšetření MCUG pro vyloučení vezikoureteralniho refluxu ledviny. Naštěstí to dopadlo negativně a pak už se to naštěstí neopakovalo. Pak už jsme ani na kontrolu nechodili, takže jestli dilatace zmizela netušíme.

baccata
Kecalka 365 příspěvků 14.11.18 10:52

Ahoj, můj první prcek měl dilataci vidět již od 20. týdne na UTZ. Kontrolovalo se to a nezmizelo to, jak říkali do porodu. Pak nás kontrolovali v 4. měsíci života, tam byl vidět trochu posun k lepšímu a ve 3/4 roce na kontrolním UTZ již jen 3 mm, což je snad již OK a dále nás nesledovali, protože se to prý dostovná samo (dnes jsou mu již skoro 4 roky a je vpořádku), nyní jsem ve 30. týdnu a mimi v břiše má oboustrannou dilataci. Bude se to řešit stejně, hlídat a po porodu na kontroly. Pokud by se neztratili upozorňovali nás na možnost operace (měla by být banální)…

Anavu
Nováček 1 příspěvek 05.12.18 18:56

Dobry vever maminky me vcera na kontrole ve 20 tt tehu oani doktorka rekla ze mimi ma zvětšené ledvinove panvicky na hranici normy :think: tak doufam,ze to nebude nic vážného

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >