Jak užívat propolis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Misha T
Stálice 57 příspěvků 13.11.18 19:08
Jak užívat propolis

Dobrý večer, prosím máte zkušenost s propolisem přímo od včelaře? Dal mi ho taťka, ale vůbec nevím jak uživat a jestli můžu dát 5ti letému synovi a kolik? Prý je to dost silné. Děkuji za odpovědi

Reakce:
marka123
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 13.11.18 19:25

Uzivani se lisi od problemu, ktery ma, v kazdem pripade se redi vodou. Mrknete na net na uzivani na konkretni problem, v kazdem pripade je v tom alkohol, ale ve velkem redeni by snad petilety mohl

janablizkova
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 13.11.18 19:26

A máš ten propolis jako mast nebo jako tinkturu?

Misha T
Stálice 57 příspěvků 13.11.18 19:45

Je to tekuté :D a můžu to asi naředit do čaje ze? Já jsem právě na netu nic nenašla, jen nějaké z lékárny A nevím jestli to je stejné jako přímo od včelaře. A taky jsme četla, že by se měl udělat test na alergii :think:

marka123
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 13.11.18 21:53

@Misha T nic jste nenasla? 8o Mi stacilo jednou zadat do vyhledavace „propolis“
 http://csv.jirizavrel.eu/…ropolis5.htm

Tady popisuji nektere moznosti uzivani.

Zalezi stale na co to chcete? Jestli mate tmavou tekutinu, je to propolisova tinktura. Coz je luhovany propolis v alkoholu. Propolis se neuziva preventivne. Tedy ne vnitrne, ruzne vyplachy dutiny ustni, kloktani, vnejsi uziti ano, nebo jen ve velmi malem mnozstvi. Je to lek. Takove prirodni antibiotikum, takze pri dlouhodobem uzivani vetsich davek si muzete znicit strevni mikrofloru. Takze zalezi, na co to chcete uzivat. Ma sirokou skalu pouziti zevne i vnitrne.

Misha T
Stálice 57 příspěvků 13.11.18 22:33

Jee děkuji :) já hledala jak uživat propolis a vždy mi to našlo nějaké z lékárny, ale pak jsem našla článek a tam zas bylo , že se má užívat jedna čajová lžička rozpuštená třeba do čaje, nebo ve vodě :think: tak já ještě prostudují odkaz od vás. Dekuji

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42747 příspěvků 13.11.18 22:35

My mame propolis v medu a pak mam pro sebe tinkturu a pastilky s propolisem a salveji. Nedam na nej dopustit, je to jedine, co mi rychle a ucinne zabira.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42747 příspěvků 13.11.18 22:37

@marka123 na moji tinkture je napsane 2× denne 25 kapek dat na lzickou s trochou cukru. Vypalilo mi to krk a bolest zmizela pres noc :)

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 13.11.18 22:48

propolisovou tinkturu používám spíš nárazově. Jako desinfekci a na kožní problémy potírám, krásně mi to zaléčuje třeba „prasklé ucho“ (popraská mi kůžička na lalůčku a nechce se to hojit), co se mi čas od času ozve, při nástupu bolesti krku nakapat rovnou dozadu do krku, při nachlazení si párkrát za den nakapu pár kapek do pusy nebo do čaje..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >