Reklama

Dítě jde poprvé do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vejilka
Závislačka 4362 příspěvků 14.08.18 09:10
Dítě jde poprvé do školky

Ahoj holky, tak se to pomalu blíží a já začínám mít celkem dost ze všeho strach :( Celkem se bojím, jak to bude zvládat. Když jsem byla doma, byla taková ta klidná rána, kdy syn je celkem spáč, vstává klidně i po 8 hodině, ještě polehává, já si dám v klidu kávu. Hned po ránu do něj nic nedostanu. Je to většinou půl hodiny po probuzení. Teď bude muset vstávat nevím v kolik, aby se to vše stihlo. Bude bohužel chodit na 7 hodinu, 10 minut autem cesta. A já mám z toho celkem vítr, že bude dělat po ránu scény, teď mi nebude chtít snídat, budu akorát nervózní a protivná. Já budu muset určitě vstávat každý den v 6.00, z čeho mám taky strach :lol:, ale nevím, v kolik budit syna, aby se rozkoukal, třeba i něco polknul, obléknout… V kolik budíte vaše děti, když chodí na 7 hodinu? A jak u vás probíhá každé ráno, zda se to dá zvládat bez stresu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31633 příspěvků 14.08.18 09:15

když kluk chodil do školky na 7, tak vstával se mnou v 6 … po probuzení si šel sednout ke stolu k pohádkám u kterých snídal. Uznávám, že to není moc výchovné, ale já tak měla čas na sprchu a svoji přípravdu do práce. Kluk to zvládnul v pohodě a to byl do té doby taky spáč, co ráno klidně vstával mezi 8-9 hodinou. Jediný negativum je, že se mu tím upravilo spaní, a v 6 straší i o víkendy :zed:

Kriss Tina
Závislačka 4722 příspěvků 14.08.18 09:19

Náš bude chodit na půl 7, taky z toho mám strach, rád si přispí aspoň do 7, ale budu ho dávat dřív spát večer. Já budu vstávat tak ve 3/4 na 6 uvařím rychlý kafe, oblict pak vzbudim malýho tak v 6 aby se rozkoukal, snídani mu snad ani dávat nebudu to by bylo na hodinu akorát mu dám čaj nebo mlíko. Oni mají stejně ve školce svačinu někdy kolem 9, to je tak zvyklý doma dosnidavat :think: možná na cestu nějakou tyčinku do ruky pak… Obleče se a 10 minut před půl 7 musíme jet, já mám spíš větší hrůzu z toho že bude dělat scénu v té školce, J emi jasný že ho musím prevlict a odvézt do třídy, tak snad si vždycky hned poběží hrát a nebude se se mnou loučit půl hodiny, musím stihnout dojet na 7 do práce :D

Run
Generální žvanilka 20519 příspěvků 14.08.18 09:20

Chodila na 6.30, budila jsem ji tak po 5.45, pustila pohádku, dala jsem kakao do flašky a nechala ji chvilku být. Snášela to dobře. Problémove to bylo až letos, to jsem ji prostě nemohla probrat. Ale už je jí šest a je jasná sova. A já si kvůli tomu hledám jinou praci. Se školou si to nedovedu představit.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31633 příspěvků 14.08.18 09:21
@Kriss Tina píše:
Náš bude chodit na půl 7, taky z toho mám strach, rád si přispí aspoň do 7, ale budu ho dávat dřív spát večer. Já budu vstávat tak ve 3/4 na 6 uvařím rychlý kafe, oblict pak vzbudim malýho tak v 6 aby se rozkoukal, snídani mu snad ani dávat nebudu to by bylo na hodinu akorát mu dám čaj nebo mlíko. Oni mají stejně ve školce svačinu někdy kolem 9, to je tak zvyklý doma dosnidavat :think: možná na cestu nějakou tyčinku do ruky pak… Obleče se a 10 minut před půl 7 musíme jet, já mám spíš větší hrůzu z toho že bude dělat scénu v té školce, J emi jasný že ho musím prevlict a odvézt do třídy, tak snad si vždycky hned poběží hrát a nebude se se mnou loučit půl hodiny, musím stihnout dojet na 7 do práce :D

ve školce jsem nikdy nepřevlékala … je to naprsoto zbytečné zdržení o cca 10 minut. A popravdě nechápala jsem rodiče, co tam děti převlékali.

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 14.08.18 09:22

My chodíme později až na půl 8 (někdy ani to nestíháme :oops: ), ale děti vstávají cca hodinu před odjezdem, taky to musíme mít v klídku a pohodě i s ranní pohádkou :mrgreen: ale stres je to kolikrát i tak. Být tebou, začala bych pomalu na režim najíždět už teď, ať to pak není takový šok. A hlavně žádný strach, děti to z nás vycítí a pak jsou zbytečně taky nervozní.

vejilka
Závislačka 4362 příspěvků 14.08.18 09:27
@lucenka píše:
ve školce jsem nikdy nepřevlékala … je to naprsoto zbytečné zdržení o cca 10 minut. A popravdě nechápala jsem rodiče, co tam děti převlékali.

Takže dítě šlo v tom, v čem bylo ve třídě? Já právě vůbec nevím, jak to bude fungovat

blumen
Hvězda diskuse 40287 příspěvků 14.08.18 09:30

@vejilka vstavame v 6. Teda v 6 zvoni budik, nez se rozkouka a vyleze, ubehne 10-20 monut (s vekem je to horsi, ted 3,5). Pak wc, pustim pohadku, oblikne se, ja se obliknu a jdeme. Snida ve skolce. Zaprve na to neni cas a zadruhe je zvykla jist az po hodine od vstanuti, ja taky, driv by do me nikdo nic nedostal. Vstava ale hur a hur, premyslim o nastaveni budika na 5:45, abysme lip stihali. Kdyz byla mala, zazvonil a vstala hned, ted uz ne.

blumen
Hvězda diskuse 40287 příspěvků 14.08.18 09:32
@vejilka píše:
Takže dítě šlo v tom, v čem bylo ve třídě? Já právě vůbec nevím, jak to bude fungovat

Po ranu obliknu to, v cem bude cely den, neprevlikam. Navic jedete autem, neres. V zime ji dam teplaky/leginy a na to pogumovane gate, ty ve skolce sundam. Nejdulezitejsi je usetrit si cas :mrgreen:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31633 příspěvků 14.08.18 09:33
@vejilka píše:

jo přesně tak, dítě jsem do školky vodila v tom, v čem pak bylo ve třídě. S sebou jsem mu brala věci na hřiště (v pondělí a většinou to tam zůstalo do konce týdne). Když jsme šli domů, tak jsem ho opět odváděla v tom, v čem mi ho předala učitelka.

LenkaN26
Závislačka 4008 příspěvků 14.08.18 09:34

@lucenka přesně, taky nechápu převlíkání ve školce. V zimě má pod kalhotama elasťáky tak jen kalhoty dolů a hotovo.
Já teď budu mít už v pořadí druhou školačku. Vstávám v 5, umyju se, namaluju, učešu, jdu vzbudit děti ty se obléknou. Já se taky obléknu, nachystám snídani, dodělám svačiny a v 6 jedu do práce. Holky mají nastavený budík kdy mají odejít aby se nezapomněly u pohádek. Do teď to fungovalo tak, že starší vodila mladší do školky a teď budou spolu chodit do školy. Dá se to zvládat v pohodě a děti si zvyknou.

blumen
Hvězda diskuse 40287 příspěvků 14.08.18 09:34

Ve skolce se prezuje do papuci, pusa na rozloucenou a jde se, zadne zdrzovani.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 14.08.18 09:34

malej byl taky spáč a teď přes léto si taky pospí.

Ale loni jsme týden před nástupem najeli na buzení v 7h. S manželem odjíždí do školky v 7:30. A snídaně? to nehrozí, jako někdy sní něco malýho, koláček nebo kus rohlíku.
Ale jinak prostě jí až ve školce. Kolem 8:30 mají svačinu a to je skoro časově jako u nás doma o víkendu. Takže to fakt nehrotím. Možná to není dobře, ale na druhou stranu pokud se někdy najedl doma než šel do školky, tak pak tam tu svačinu nejedl.

A oblékání? U nás v pondělí nebo i jiný den pokud dostane čistý oblečení do školky jako do třídy. Tak už v tom ráno rovnou jde a dostane sebou pak jen oblečení na ven a v tom pak jde i domů.
Jinak jde ráno v tom v čem pak jde na zahradu. Takže ano ráno převlékají, ale jen kalhoty. Ne že by měl úplně celý dvoje oblečení.

blumen
Hvězda diskuse 40287 příspěvků 14.08.18 09:42

Nase je taky spac, potrebuje 12 hodin spanku. Ale usina v 9 a vstava v 6, tudiz spi jen 9. Ve skolce ma nastesti jeste poledni spani. Do postele ji muzu dat v 7 a stejne driv neusne. To me stve, proto ji taky po ranu nemuzu probudit :zed: ale nebreci nikdy, je hodna, ale trva to

Kriss Tina
Závislačka 4722 příspěvků 14.08.18 09:45

@lucenka aha já nevím jak to funguje, co si pamatuji nás tak mamka prevelekala :D meli sme ve školce takové ty zástěrky aby sme se nezmazaly :mrgreen: tak to je fajn, prevlekat ho nemusím, cestu máme pár minut autem v zimě si akorát vezme bundu :think: takže ho akorát předám do třídy, nevím jestli se něco domlouvá s učitelkama, nahlašuje v kolik se pro dítě přijde? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama