Reklama

Kniha o školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuxu
Stálice 94 příspěvků 12.08.18 14:05
Kniha o školce

Ahoj holky, nevíte o nějaké dobré knížce o školce pro dvouleťáka? Nejlépe nemyslel leporelo. Málo textu a hodně obrázků.
Koupila jsem “co mě čeká ve školce”, ale to jsou pohádky a dlouhé texty. Malýho to vůbec nezajímá. Díky za tip!

Reklama

Reakce:

Flinka
Stálice 74 příspěvků 12.08.18 14:47

@Zuxu my cetli Emu ve skolce, to je uplne kratke a jednoduche, zadny extra pribeh, jen se tam popisuje den ve skolce.
Pak se synovi libilo Ve skolce je prasatko.
Nedavno jsme cetli Flandila ve skolce, to se synovi celkem libi, ale uz mu jsou skoro tri. Nevim,jestli by to dvouletak pobral. Tam je obrazku malo a spis se tam resi klasicke neprijemne skolkove situace (jako kdyz ti nekdo bere hracky, pocuravani a tak).

chs.jasmin
Kelišová 7436 příspěvků 12.08.18 15:09
@Zuxu píše:
Ahoj holky, nevíte o nějaké dobré knížce o školce pro dvouleťáka? Nejlépe nemyslel leporelo. Málo textu a hodně obrázků.
Koupila jsem “co mě čeká ve školce”, ale to jsou pohádky a dlouhé texty. Malýho to vůbec nezajímá. Díky za tip!

Ahoj,

jsou serie knih Jaro-Leto_podzim_zima - jsou to čistě obrázkové knihy, k nim je pak rok v lese a rok ve školce - jsou to čistě jen a pouze obrázky. Já mám všechny a holky je neustále tahají, vymýšlíme příběhy, jména, apod. Vždy najdeme něco nového, vymyslíme jiný příběh, za mě super. :palec:
Jsou to velké knihy s pevnou vazbou, žádné listy, nedá se potrhat, dá se i vlhčeným ubrouskem utřít.

Zuxu
Stálice 94 příspěvků 12.08.18 16:05

@chs.jasmin @Flinka

Holky, moc díky za tipy!

Mercury
Kecalka 220 příspěvků 3 inzeráty 12.08.18 16:28

Ja bych taky koupila knihu rok ve skolce.

iwa83
Kelišová 6349 příspěvků 12.08.18 16:43

@chs.jasmin a ta o skolce je nejaka novinka? To jsem nepostrehla. My mame rocni obdobi + noc a za nas taky super. Dcera je hodne taha a listuje, prohlizi. Vymyslis si sama pribeh a hledas detaily.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 12.08.18 16:55

Ten Rok ve skolce je fajn. Je to ted novinka. Jeste znam tohle, jsou to ale uz pohadky+audiok­niha. https://pohadkovavychova.cz/…ove-e-knihy/

chs.jasmin
Kelišová 7436 příspěvků 12.08.18 19:56

@Zuxu Není zač, fakt to stojí za to. Na bazárku se dají koupit levněji, ale investice opravdu nelituji :-)

@iwa83 Je to ted novinka, ale myslím, že to má jiného autorka jak J+L+P+Z. Někdo říká, že je to moc hustě nakreslené, ale myslím, že dobře zorientovatelné. Naše ji dostala na den dětí, když se dostala do školky, tak v ni listujeme a připravujeme ji na nástup a nemuže se dočkat :lol:

iwa83
Kelišová 6349 příspěvků 12.08.18 21:10

@chs.jasmin Naše jde taky od září do školky a už se neví dočkat. Tipuji, že bude nejmladší (2 roky, 4 měsíce a týden). Ale děti miluje a bude tam mít z ulice 2 starší sousedky. Tak snad to bude v pohodě. Spíš se obávám, abych ji teď jak budou mít adaptační program netáhla po těch 2 hodinách násilím domů. O školce ji říkáme a těší se. Uvidíme co bude v reálu. Ale chodily jsme i předtím do kolektívu a na to se taky vždy těšila.
A koukám, že bude i Rok na farmě - v listopadu (Rok v lese už je). A je to fakt jiný autor. Ale to nevadí. Já když to poprvé otevřela, tak jsem byla zklamaná, ale je to fakt super serie v tom, že si můžeš vymýšlet příběh sama jak chceš, povídat si o čem chceš. Ty 4 roční období jsou super v tom, že tam jsou ty postavy stejné. A je vidět jak je Lily nejdřív miminko v kočárku a jak roste :) To mě celkem dostalo :) Dcera začala poslouchat čtené pohádky až teď asi měsíc do zádu večer před spaním. I přes den, chce číst sama, otáčí stránky, komentuje obrázky. Takhle ji donutím lehnout, já nebo tatínek si lehne k nám na postel a dá se číst * bez toho aby nám lezla na klín.

chs.jasmin
Kelišová 7436 příspěvků 13.08.18 07:38

@iwa83 Naše školka má adaptační uterky celý červen, tak jsme chodily a opravdu jsme musely odcházet poslední, protože jinak řvala :lol: Myslím, že už první den ji ponesu pyžamo :lol: To bude přesně to, co jsem jako bezdětná nechápala - má mámu doma a stejně pro to dítě chodí mezi posledníma :lol:

iwa83
Kelišová 6349 příspěvků 13.08.18 07:49

@chs.jasmin nám to začíná příští týden, 3× během týdne. Taky jsem zvědavá. Od řijna bude druhé dítě, takže já už jsem za „exota“ že ji vůbec dávám do školky. Ale když ona je tak šťastná s dětmi - a je jedno zda je zná nebo ne. Prostě dítě na obzoru a dcera si to už šine. Taky jsem zvědavá kdy řekne, že tam chce být i odpoledne :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >