Dítě průjmuje více jak týden - co dělat?

213
5.8.13 22:35

Dítě průjmuje více jak týden

Ahoj maminky volám SOS
Můj syn(1rok) prodělal před 14-ti dny silnou angínu léčenou Amoksiklavem. Poslední den kdy dobíral se mi kompletně osypal-dostal Zyrtec.Dva dny na to dostal vodnaté velmi zapáchající průjmy. A už jel kolotoč…lékaři pohotovosti, Smecta, Enterol, Enhydrol…čekáme na výsledky stěrů které budou za tři dny…ovšem dostali jsme se do fáze kdy maličkej nedokáže nic sníst-jako by nemohl polknout a když už tak se mu zvedne žaludek a zvrací. Jediné co zvládá je voda a nutrilon Law Lactose při průjmech. Prokadí i 12 plen za den-jde z něj jen voda-žlutá silně páchnoucí. Do toho se mu razí zoubky.Moc prosím zkušené maminky o radu-stalo se to někomu? jak do něj mám něco dostat? vývar, mrkev rýži nic nepozře…co můžu udělat aby nemusel na hosptalizaci?
Moc děkuji za Vaše rady a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7332
5.8.13 22:39

To bude infekce jak kráva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
5.8.13 22:39

@Belll Vybodnout se na jídlo a vodu, vodu a vodu… hlady neumře, podstatné je aby měl dost tekutin.
Jinak malý měl něco podobného, akorát on víc zvracel, průjem moc neměl… a cca 5 dní nejedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
5.8.13 22:40

@j.a.n.i1 mě nejí tedy už dva dny šel dolů o kilo…ta angína mu nepřidala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
5.8.13 22:42

@Belll Jo, malý šel taky o cca 2 kila dolů, ale s tím nic nenaděláš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
5.8.13 22:43

@j.a.n.i1 byli jste v nemocnici? a měl to infekčního původu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5515
5.8.13 22:44

@Belll malej ted měl virozu, taky nic nejedl, doktor mi poradil cerny caj s glukopurem a to bylo jedine co pozrel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5515
5.8.13 22:46

@Belll na pohotovosti mi řekl ať vůbec jídlo neresim v takovym stavu ať hlídám pití, voda prej neni v tomhle případe vhodna
Malej mi pije pouze vodu, ale na ten caj se chytl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
900
5.8.13 22:46

V lekarne by meli doporucit rehydrutujici roztok(doufam, ze to pisu aspon skoro spravne)a hlavne nasadit probiotika, taky by meli poradit v lekarne. Hlavne do nej dostat dost tekutin! a je pravda, ze jidlo je momentalne vedlejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5515
5.8.13 22:47

@Belll 3 dny nejedl a jen plakal, fakt peklo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
5.8.13 22:47

@martina0310 ano probiotika dostává už týden a Enhydrol-roztok proti dehydrataci také poctivě dáváme ale nikam to nevede…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
5.8.13 22:48

@Karkulka 1 přesně jak u nás doma…je protivnej nechce ani stát natož chodit-jen řve a řve…:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5515
5.8.13 22:49

@Belll ja jsem kupovala roztok od hippu a ještě je kulisek, ale nechtěl nic
Ale naštěstí mi pil ten čaj s tim glukopurem, hlavně mu nedávej obyc cukr
Prej jim to kvasi v pupíku a pak dela peklo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
5.8.13 22:50

Zapáchající průjem, to vypadá na rotaviry. Prošla si tím dcera a za týden mi šla o 3,8kg dolů. Dr. na nic nečekala a zařídila převoz na infekční a jsem jí vděčná, protoze bez kapačky by to nezvládla :-( horečky jí během dne vylítly ke 40. Takže já ze zkušenosti nechápu, proč se matky braní hospitalizaci :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
5.8.13 22:51

Zapáchající průjem, to vypadá na rotaviry. Prošla si tím dcera a za týden mi šla o 3,8kg dolů. Dr. na nic nečekala a zařídila převoz na infekční a jsem jí vděčná, protoze bez kapačky by to nezvládla :-( horečky jí během dne vylítly ke 40. Takže já ze zkušenosti nechápu, proč se matky braní hospitalizaci :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama