Horečka, puchýřky, afty

1581
3.8.13 12:34

Horecka, puchyrky, afty

Zdravim,
prosim o zkusenosti co by to mohlo byt.

Dcera (22m) mela od stredy vecera do patku horecky (39), jeste v patek vecer se ji objevili flicky, pupinky, puchyrky kolem ust, 4 ma i na noze (stehno, koleno, lytko) a v oblasti trisel, v puse lehke afty. Teplota stale je, ale ne horecka.
Dnes se to objevilo i druhe dceri (3m) ale jen v oblasti pod plinkou + 1 na brade.

V patek dopoledne jsem se starsi byla u mudr. ale ty pupinky jeste nemela, mudr. konstatovala, ze podle krku lehka viroza, mozna i zuby k tomu, ale ze muzu taky ocekavat 6.nemoc.

O 6.nemoc se podle me nejedna, premyslim, zda „nemoc ruka, noha, usta“. Samozrejme v pondeli pujdu opet k mudr.
Ale nevite co by to mohlo byt a co s tim pripadne delat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.8.13 12:36

Měli jsme to nedávno taky, byt tebou tak jedu na pohotovost. Malému se to pak přes noc rozlezlo tak, ze toho mel plnou pusu nemohl se najit napít nic, jen porad brecel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 12:36

A nejsou to neštovice :nevim: Já jsem batoleti objevila první puchýřek taky v tříslech a mimino tam pak mělo v tříslech ten úplně nejhorší výsev, teprve pak se osypávali i na hlavě

edit: a měli neštovice i v puse, jak moc nevím, ale na jazyku určitě, víc jsem neviděla

Příspěvek upraven 03.08.13 v 12:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.13 12:37

Jinak na pohotovosti nám doporučili vyplach z salveje a koupit bkomplex, a opravdu to zabralo. Dva dny a bylo to pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
3.8.13 12:38

Terezo, to bych raději šupajdila také na pohotovost, ono stačí horečka a afty, teď ta tepla, ať to zkoukne doktor :think: a jestli se to i rozlézá jinde :nevim: náš měl „jen“ ty horečky a afty, pěkné problémy :pocitac: a málem jsme skončili v nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
3.8.13 12:38

Nestovice nevim-vubec ji to nesvedi. Jen ji pobolivaji ty afty, ale bez problemu ji i pije :nevim:
Cekala jsem jestli to dnes bude oproti vcerejsku horsi a neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
3.8.13 12:39

@Gladys no to by mohlo být také :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
3.8.13 12:42

Máme teď něco podobného, jen s tím, že puchýřky má jenom na mandlích a teplota malýmu už klesá, byla 2 dny 39,teď 38.Dostali jsme na to homeopatika Homeogene 9.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 12:42
@eTeresa píše:
Nestovice nevim-vubec ji to nesvedi. Jen ji pobolivaji ty afty, ale bez problemu ji i pije :nevim:
Cekala jsem jestli to dnes bude oproti vcerejsku horsi a neni…

u nás začali svědit, až když začali zasychat, to jsem dávala fenistil kapky, ale tak ty první dva dny výsevu to bylo ok. Pak už bylo vidět i na miminu, že ho to svědí :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
3.8.13 12:48

Tohle snad na nestovice nevypada ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
3.8.13 12:49

My jsme měli syndrom ruka, noha, ústa - a ty puchýřky byly fakt soustředěný jen na chodidlech a ručičkách a afty v krku..tohle mi přijde na jinou blbou virózu :roll:
Jinak na puchýřky jsem nic neměli - jsou samomizící a na orl na afty nám dali jen betadine na vytírání pusinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
3.8.13 12:52
@eTeresa píše:

to mi taky nepřijde jako neštovice..ale dost to ten syndrom ruka noha ústa připomíná, ty pupínky jsme měli fakt podobný. Asi bych to nechala zkontrolovat na pohotovosti, ono je to dost infekční…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 12:54
@eTeresa píše:

jestli ty pupínky vypadají stejně jako včera, tak zřejmě ne, to už by se nalili na puchýřky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
3.8.13 12:56

My byli na pohotovosti minulou neděli s tříletou dcerou… horečky 39, opary na pusině + plná pusa aftů. Kolem pusiny pár flíčků, jinde na těle teda ne. Měla jsem pusinu vyplachovat heřmánkem a řepíkem, vytírat genciánou, stříkat Tantum. Nic moc nepomáhalo, zázračně pomohlo až když mi ji známá vzala na laser /byli jsme 2×/. Mám doma ještě 4měs. miminko, hrozně jsem se bála, ale naštěstí to nechytla. Určitě bych ale šla na pohotovost, radši… ať je to rychle za vámi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.13 12:59

Máme to u nás ve školce…ve velkém. Je to něco jako pátá a šestá nemoc, je to virové. Asi nějaká novinka zmutovaná. Děti se nemůžou přes afty ani napít. Je to něco jako parvovirózy. Říká se jim nemoci beze jména. Je to hooodně infeční. Jako nic konkrétního na to není, spíš symtopatická léčka..potlačení horečky, něco od bolesti…asi tak jak při chřipce. Hlavně hydratovat v těch horkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama