Dítě se praštilo do hlavy

560
1.1.21 03:08

Dítě se praštilo do hlavy

Ahoj maminky,
mám syna 9m dnes jsme byli na návštěvě a hlídal ho přítel, když jsem byla na WC. Malý si hrál na dece a udeřil se zrejme ze sedu do hlavy do zadu o podlahu. Hned po úderu plakal, pak si hrál. Během půl hodiny jsme šli domů a začal být protivný usnul a nešel odložit, jak jsem ho chtěla odložit do postýlky, prohýbal se do luku. Teď poslední dobou to děláva, když ho bolí bříško, ale dneska neměl nic u čeho by mohlo bolet. Pak se mi ho povedlo odložit, spinkat do 2 a pak plakal, já jsem nakojila, dala do postýlky. Pak během 10ti minut začal znovu plakat, co mě hodně znepokojilo, že nešel vůbec probudit, použila jsem trubičku, myslela jsem že ho bolí bříško, ale on to celé prospal. A nevzbudil se vůbec. Máme jet na pohotovost?
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
146
1.1.21 03:24

@Pepinka23 To je těžké, na to jestli jet, ti tu nikdo neodpoví :zed: Ale na netu většinou píší, že se má kontrolovat bělmo. Kdyby tam byla krev, tak je problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:28

@Lizzie001
On se praštil už vícekrát, ale většinou to bylo o pěnové puzzle o koberec, ne o podlahu jako takovou a blbé je, ze jsem tam nebyla. Vyčítám si to. Nevím jakou silou se praštil. Já zase četla, ze se má i poklepat, na tu oblast, kde se dítko praštilo a prý by plakalo. On však neplakal, ale znepokojilo mě jeho chování, jak jsme přišli a hlavně teď to, že nejde probudit vůbec. Většinou jsem ho probudila, když plakal v noci a nenechal se odložit.. Dneska nešel vzbudit ani při trubičkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:31

@Lizzie001
Belmo má normální a i zorničky má stejně velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.1.21 03:34

@Pepinka23 Koukni na ty oči, i když spí, tak bych mu je otevřela. Když se praštil můj syn, tak jsem to takhle udělala při kojení.
A zvracel? To by mohlo značit otřes mozku..
Na druhou stranu může mít jen tvrdý spánek… Zkoušela jsi ho štípnout do ucha, nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.1.21 03:35

@Pepinka23 Tak to je dobře! Ještě jsem četla, že by měly obě zorničky stejně reagovat. Posvítíš do jedné a stejně rychle by se měla zatáhnout za druhá, ale chápu, že se ti to v noci dělat nechce, to ho hned vzbudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:35

@Lizzie001
Na oči jsem mu koukala a otevřela, ne nezkoušela stipnu ho tedy do ucha a jak má zareagovat? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:36

Tak jsem ho stipla a otočil se na druhou stranu a spí dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.1.21 03:36

@Pepinka23 Po štípnutí by se měl vzbudit, nebo minimálně nějak zavrtět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:37

@Lizzie001
Nevzbudil se zavrtěl a otočil se a spí dal, jinak zorničky má úplně malinké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.1.21 03:38

@Pepinka23 Tohle jsou takové obecně rady, kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak radši jeď. ;) Každopádně věřím, že to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.1.21 03:40

@Lizzie001
Stipla jsem znovu a více a vzbudil se zaplakal, budu ho kontrolovat a uvidím. Kdyžtak pojedem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
1.1.21 03:58

To je težký. Jsou to takové obecné rady co píšou na internetu. Taky se říká třeba každý 2 hodiny budit do úplného probuzení, aby si právě viděla ty reakce. Přítel dělá na zaáchrance a říkal, že třeba to s těma zorničkama se nedá brát vůbec směrodatně. Jestli se ti zdá, že se chová jinak než normálně, třeba právě to, že vše prospí a úplně se neprobudí, tak bych asi pro jistotu zajela. Ono se to třeba může zdát jako malá rána, ale je to takový nevyzpytatelný. Já toho hodně načetla, když nám plazící se dítě spadlo z celkem nízký postele a tam právě maminky psaly, že většinou dětem nic nebylo, ale třeba některý tam měly zkušenosti, že to co vypadalo jako banální pád nebo uhození, tak fakt třeba pak bylo něco vážnějšího. Snad to bude v pořádku, ale říká se, že lepší jet zbytečně než vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
1.1.21 07:14

Kdyby byl hůře probudný, jak jet ihned. Jinak samozřejmě pád ze sedu na záhlaví (navíc ještě na deku) je prakticky nerizikový. Zornice sledovat nemusíte, kdyby měl natolik rozdílnou šířku zornic, že byste si toho všimla, tak je v hlubokém bezvědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
1.1.21 19:18

Jak to dopadlo? Byli jste někde? Snad je mimi v pořádku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu